Nowa linia Samsung AI Control: czego możesz oczekiwać od inteligentnej pralki?
Co mogą nam dzisiaj zaoferować inteligentne pralki? Urządzenia z nowej linii Samsung AI Control zapewniają nie tylko doskonałe efekty prania, ale także optymalne zużycie wody i detergentów. AI to również szereg rozwiązań dla wygody użytkownika.
Inteligentne technologie sprawiają, że rutynowe czynności przebiegają szybciej i efektywniej, ale także bezpieczniej i wygodniej. Bez względu na to, czy pierzemy codziennie czy raz w tygodniu, obowiązek ten jest nieodłącznym elementem naszego domowego życia. Czy możemy w jakiś sposób usprawnić ten proces i uczynić go bardziej przyjaznym dla środowiska? Nowe pralki Samsung AI Control znacznie ułatwiają proces prania.
A więc czym tak naprawdę jest AI w pralkach?
Podczas codziennego prania ciężko jest czasem zadecydować o właściwych parametrach prania, a przecież zawsze chcielibyśmy, aby zużycie środków piorących, a także wody i energii było optymalne. Ten problem rozwiązuje wspomniany Program Pranie Optymalne AI w pralkach Samsung, który za pomocą 4 precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. My już nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania, ponieważ tę część pracy wykona za nas urządzenie. Program Pranie Optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie detergentów oraz wody, z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia.
Sercem pralki, a zarazem wyjątkowo intuicyjnym systemem do zarządzania ustawieniami pralki, jest panel AI Control. Podczas codziennego prania korzystamy zwykle z różnych programów, w zależności od tego, czy pierzemy bawełniane ubrania, odzież sportową czy pościel lub ręczniki. Innowacyjne pralki Samsung AI Control zapamiętują najczęściej wybierane programy i ustawienia, aby później rekomendować je automatycznie – nie musimy więc za każdym razem ustawiać parametrów od nowa.[1] Wygodnej automatyzacji podlega także wybór programu suszenia, ponieważ panel AI Control, dzięki połączeniu WiFi, umożliwia współpracę pralki z suszarką z linii AI Control. Jakie mamy korzyści z tej współpracy? Na podstawie ustawień pralki suszarka dostosowuje także i swoje ustawienia. Jak to się odbywa? Po zakończonym cyklu prania suszarka wyświetli na panelu informację: rekomendujemy użycie programu np. Syntetyki. Rekomendacja ta powstała na podstawie tego, jaki program zakończył się przed chwilą w pralce. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy już marnować czasu na ponowne ustawianie parametrów w suszarce, a także mamy pewność, że ubrania zostaną wysuszone odpowiednio.
Korzystanie z aplikacji SmartThings w inteligentnych pralkach Samsung AI Control zapewnia dużą wygodę podczas codziennego użytkowania urządzenia. Dzięki niej możemy zdalnie włączyć i wyłączyć pralkę lub dostosować odpowiednie ustawienia.[2] Aplikacja umożliwia nam także dodanie swojego ulubionego programu, ustawienie temperatury, wirowania oraz ilości płukań. Tak zdefiniowany program możemy następnie dowolnie podpisać, co ułatwi nam nastawianie prania w przyszłości, a także umożliwi zaangażowanie w proces nawet najmłodszych domowników. W jaki sposób? Jeśli dziecko uczęszcza na zajęcia sportowe i jego ubrania wymagają regularnego odświeżania, wystarczy stworzyć odpowiedni program (np. „Sportowe Jasia”), aby mogło samo nastawić pranie pod nadzorem rodziców. A to jeszcze nie wszystko, ponieważ zezwalając aplikacji na dostęp do korzystania z lokalizacji oraz pogody możemy liczyć na przydatne wskazówki. Na przykład, jeśli danego dnia pogoda nie będzie dopisywała, włączając pralkę odczytamy informację na wyświetlaczu o rekomendowanym w tym przypadku programie Pochmurny Dzień. Program ten ustawia wirowanie na wysokie obroty, aby niezależnie od warunków pogodowych ubrania szybko wyschły. Interpretacja danych z otoczenia oraz przekucia ich konkretne parametry to kolejna umiejętność naszej inteligentnej pralki.
Ponadto aplikacja SmartThings przypomni nam o konieczności dokupienia detergentu – w zakładce wpisujemy ile ml detergentu nam zostało, następnie aplikacja szacuje na ile prań go jeszcze wystarczy, a jeśli zechcemy wyśle nam powiadomienie. Aplikacja podpowie nam także jak najlepiej usunąć z ubrań makijaż, przyprawę curry, sok pomidorowy, czekoladę, herbatę, kawę, błoto, olej lub ślady po trawie. Inteligentna pralka nie wyręczy nas na każdym etapie prania, ale z pewnością sprawi, że obowiązek ten będzie dla nas o wiele mniej uciążliwy i czasochłonny.
Sztuczna inteligencja udomowiona
Ostatnie badania* przeprowadzone przez firmę Samsung dowiodły, że Polacy nie boją się inteligentnych technologii w pralkach. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 70% badanych chciałoby posiadać pralkę, która uczy się ich nawyków, zapamiętuje ustawienia, a także rekomenduje odpowiedni program. Niemal tyle samo – 74%, wybrałoby urządzenie dostosowujące ilość detergentu oraz czas prania do stopnia zabrudzeń. Można więc powiedzieć, że AI została przez nas udomowiona. Nowe pralki Samsung, działając w oparciu o sztuczną inteligencję, optymalizują kluczowe procesy i ustawienia tak, aby gwarantować najlepsze efekty prania ograniczając zużycie wody i detergentów.
Dzięki sztucznej inteligencji i Programowi Pranie Optymalne AI, a także unikalnym technologiom Samsung EcoBubble™, QuickDrive™ czy AddWash™ nowe pralki Samsung adresują wszystkie potrzeby użytkowników nieobojętnych na kwestie ekologii, którzy poszukują funkcjonalnych i wygodnych w użytkowaniu urządzeń ułatwiających życie.
O badaniu:
*Badanie zostało przeprowadzone dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.11.2020 r. do 2.12.2020 r. na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających pralkę w gospodarstwie domowym N=1003 metodą wywiadów internetowych CAWI.
[1] W oparciu o uczenie maszynowe rozwijającej się bazy danych użytkowników zawierającej prawie 28 milionów cykli prania. Dane dotyczące liczby skumulowanych cykli, które są wykorzystywane do sugerowania cykli, będą stale ewoluować w czasie w oparciu o wzorce użytkowania użytkownika i innych podobnych użytkowników
[2] Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android 8.0 oraz iOS 6.0 lub nowszej). Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung Account.
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.