Nowa kieszeń FlexiDOCK MB014SP-B na 4 dyski 2,5"
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Wsparcie dla standardu Hot-Swap
Unikalny system dokowania nośników pozwala na błyskawiczną instalację bez konieczności montowania ich w specjalnych tackach czy kieszeniach. Profesjonalni użytkownicy docenią wygodę i prostotę pozwalającą na błyskawiczne uzyskanie dostępu do danych. Gracze mogą powiększyć dostępną przestrzeń dyskową komputera bez otwierania jego obudowy. Administratorów systemów ucieszy podwyższony stopień bezpieczeństwa dzięki możliwości fizycznego odpięcia zasilania z podłączonych nośników.
Poprawione indywidualne przełączniki zasilania
Dzięki wyposażeniu obudowy w odrębny przycisk zasilania dla każdej zatoki odłączenie nieużywanych dysków jest proste jak nigdy dotąd. Bezpośrednia kontrola nad dyskami poprawia ich bezpieczeństwo oraz działanie w złożonych systemach wykorzystujących multi-OS.
Przeprojektowany system usuwania nośników
Konstrukcja stacji nie korzystająca z tacek oraz drzwiczek pozwala użytkownikowi na szybszą instalację dysków. Po prostu wsuń nośnik do zatoki aż przycisk jego usunięcia wysunie się. Deinstalacja dysku jest równie prosta - wciśnięcie przycisku usuwania rozłączy go i wysunie poza zatokę.
Dodatkowe funkcje
Indywidualny wskaźnik stanu w formie diody LED informuje o stanie każdego z podłączonych dysków. Rozróżnia on stan zasilania oraz dostępu wskazując w czytelny sposób które dyski są obecnie używane przez system. Wbudowany wentylator 40 mm dba o utrzymanie prawidłowych temperatur pracujących nośników. Przemyślana konstrukcja zewnętrza wyposażona w otwory wentylacyjne ułatwia przepływ powietrza, a tryb pracy samego wentylatora może być kontrolowany ręcznie za pomocą trzystopniowego przełącznika prędkości. Dla zapewnienia ochrony przed uszkodzeniami fizycznymi zewnętrzna konstrukcja flexiDOCK MB014SP-B wykonana została z metalu.
Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.