Niezbędnik w każdym biurze, ale nie tylko. Niszczarka Hama Basic S8CD
Producent dołączył do swojej oferty wszechstronną niszczarkę, która błyskawicznie pozbędzie się problemu zalegających w różnych miejscach stert papieru, płyt CD, DVD, Blu-Ray lub kart płatniczych. Dysponuje 11-litrowym pojemnikiem zbiorczym na papier i osobny koszem na te ostatnie nośniki danych.
W każdym domu lub tym bardziej biurze przychodzi moment, gdy trzeba zrobić porządki i pozbyć się całej masy niepotrzebnych nikomu kartek papieru z różnymi umowami czy dokumentami oraz nieużywanych kart płatniczych. Tak samo jak płyt z filmami np. ze studniówki, które już dawno mamy przeniesione na pendrive’a, kartę pamięci, twardy dysk komputera lub do internetowej chmury. Żeby jednak nikt niepowołany nie miał wglądu do naszego prywatnego archiwum lub wrażliwych danych osobistych czy korporacyjnych, najlepiej je wszystkie przed wyrzuceniem zniszczyć i potem spać spokojnie. W tym miejscu nieoceniona okazuje się niszczarka, taka jak dopiero co wprowadzony na rynek model Basic S8CD od niemieckiej marki Hama.
Niszczarka została utrzymana w czarnej kolorystyce, z odcinającymi się białymi oznaczeniami funkcji i ostrzeżeniami. Jej wymiary wynoszą 30,6 x 15,5 x 37,3 cm. Maksymalna szerokość wlotu to 125 mm, maksymalna szerokość wciągania papieru 220 mm, zaś najwyższa osiągalna prędkość cięcia sięga 2,8 m/min. Przy najbardziej intensywnej pracy generuje hałasu na poziomie 70 dB.
Urządzenie potrafi ciąć na paski jednorazowo do sześciu arkuszy papieru DIN A4 (80 g/mkw.). Po poszatkowaniu każdy z pasków ma szerokość 6 mm, co czyni niemożliwym odczytanie pozostałości po dokumentach. Pocięty papier ląduje w 11-litrowym koszu z okienkiem podglądowym. Niszczarka zdolna jest również do pozbycia się dysków CD, DVD lub Blu-ray oraz plastikowych kart, takich jak karty płatnicze. Pocięte płyty i karty trafiają do osobnego kontenera o pojemności 0,6 l. Szerokość cięcia wspomnianych wyżej materiałów wynosi 42 mm.
Nie mogło tu zabraknąć automatycznej funkcji start i stop. Oznacza to, że wałki tnące uruchamiają się automatycznie po podaniu materiału do niszczenia i zatrzymują się po zakończeniu całej procedury. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości stalowe wały nożowe są odporne na zszywki, możemy więc swobodnie wrzucać do niszczarki różne spięte ze sobą dokumenty. Producent pomyślał również o funkcji cofania. Szczególnie przydaje się ona, gdy mamy potrzebę ponownego zwolnienia zaciętego dokumentu przy użyciu specjalnego przycisku automatycznego cofania.
Co więcej, mechanizm bezpieczeństwa uniemożliwia pracę sprzętu, gdy głowica nie jest prawidłowo umieszczona w koszu na papier. Natomiast w sytuacji przegrzania urządzenie samoczynnie wyłącza się, aby zlikwidować ryzyko trwałego uszkodzenia.
Sugerowana cena detaliczna niszczarki Hama Basic S8CD wynosi 169 zł. Możemy liczyć na 2 lata gwarancji producenta.
Wszelkie detale na tematu produktu znajdziemy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.
Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Zalety poleasingowych laptopów biznesowych dla małych firm
Xtreme Fitness Gyms stawia na innowacje
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.