Niezbędnik w każdym biurze, ale nie tylko. Niszczarka Hama Basic S8CD
Producent dołączył do swojej oferty wszechstronną niszczarkę, która błyskawicznie pozbędzie się problemu zalegających w różnych miejscach stert papieru, płyt CD, DVD, Blu-Ray lub kart płatniczych. Dysponuje 11-litrowym pojemnikiem zbiorczym na papier i osobny koszem na te ostatnie nośniki danych.
W każdym domu lub tym bardziej biurze przychodzi moment, gdy trzeba zrobić porządki i pozbyć się całej masy niepotrzebnych nikomu kartek papieru z różnymi umowami czy dokumentami oraz nieużywanych kart płatniczych. Tak samo jak płyt z filmami np. ze studniówki, które już dawno mamy przeniesione na pendrive’a, kartę pamięci, twardy dysk komputera lub do internetowej chmury. Żeby jednak nikt niepowołany nie miał wglądu do naszego prywatnego archiwum lub wrażliwych danych osobistych czy korporacyjnych, najlepiej je wszystkie przed wyrzuceniem zniszczyć i potem spać spokojnie. W tym miejscu nieoceniona okazuje się niszczarka, taka jak dopiero co wprowadzony na rynek model Basic S8CD od niemieckiej marki Hama.
Niszczarka została utrzymana w czarnej kolorystyce, z odcinającymi się białymi oznaczeniami funkcji i ostrzeżeniami. Jej wymiary wynoszą 30,6 x 15,5 x 37,3 cm. Maksymalna szerokość wlotu to 125 mm, maksymalna szerokość wciągania papieru 220 mm, zaś najwyższa osiągalna prędkość cięcia sięga 2,8 m/min. Przy najbardziej intensywnej pracy generuje hałasu na poziomie 70 dB.
Urządzenie potrafi ciąć na paski jednorazowo do sześciu arkuszy papieru DIN A4 (80 g/mkw.). Po poszatkowaniu każdy z pasków ma szerokość 6 mm, co czyni niemożliwym odczytanie pozostałości po dokumentach. Pocięty papier ląduje w 11-litrowym koszu z okienkiem podglądowym. Niszczarka zdolna jest również do pozbycia się dysków CD, DVD lub Blu-ray oraz plastikowych kart, takich jak karty płatnicze. Pocięte płyty i karty trafiają do osobnego kontenera o pojemności 0,6 l. Szerokość cięcia wspomnianych wyżej materiałów wynosi 42 mm.
Nie mogło tu zabraknąć automatycznej funkcji start i stop. Oznacza to, że wałki tnące uruchamiają się automatycznie po podaniu materiału do niszczenia i zatrzymują się po zakończeniu całej procedury. Warto zaznaczyć, że wysokiej jakości stalowe wały nożowe są odporne na zszywki, możemy więc swobodnie wrzucać do niszczarki różne spięte ze sobą dokumenty. Producent pomyślał również o funkcji cofania. Szczególnie przydaje się ona, gdy mamy potrzebę ponownego zwolnienia zaciętego dokumentu przy użyciu specjalnego przycisku automatycznego cofania.
Co więcej, mechanizm bezpieczeństwa uniemożliwia pracę sprzętu, gdy głowica nie jest prawidłowo umieszczona w koszu na papier. Natomiast w sytuacji przegrzania urządzenie samoczynnie wyłącza się, aby zlikwidować ryzyko trwałego uszkodzenia.
Sugerowana cena detaliczna niszczarki Hama Basic S8CD wynosi 169 zł. Możemy liczyć na 2 lata gwarancji producenta.
Wszelkie detale na tematu produktu znajdziemy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.

Personalizowane torby reklamowe – skuteczna forma promocji marki

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.