Niezawodne urządzenia Zyxel dostępne w rządowym programie „Cyfrowa Gmina”
18 października 2021 r. ruszył nabór wniosków do programu „Cyfrowa Gmina”. Jego celem jest wsparcie instytucji samorządowych w rozwoju cyfryzacji oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. W ramach programu można zakupić niezawodne bramy zabezpieczające firmy Zyxel. Łączna kwota dofinansowania wynosi 2 mln złotych, a minimalna wysokość grantu dla jednej gminy to 100 tys. złotych.
Systemy informatyczne instytucji publicznych stają się coraz częstszym celem cyberprzestępców. Dlatego tak ważne jest zapewnienie najwyższego poziomu ochrony. W ramach działań związanych z dofinansowaniem w ramach programu „Cyfrowa Gmina”, urzędy powinny przeznaczyć środki na poszczególne obszary związane m.in. z zakupem sprzętu i oprogramowania, szkoleniem urzędników, a także na przeprowadzenie diagnozy stanu cyberbezpieczeństwa.
Pod względem zaawansowania cyfrowego polskie samorządy stoją przed dużymi wyzwaniami. Ponadto tylko 26,5 proc. gmin korzysta z systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją[1] jako podstawowego sposobu dokumentowania przebiegu załatwiania i rozstrzygania spraw. Tymczasem wykorzystanie technologii cyfrowych przez samorządy ma ogromne znacznie nie tylko w samej pracy urzędów, ale również z perspektywy mieszkańców.
Firma Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań biznesowych i domowych opartych na sztucznej inteligencji i chmurze, proponuje gminom, w ramach programu „Cyfrowa Gmina, swoje niezwodne bramy zabezpieczające z serii USG FLEX i ATP.
To co wyróżnia produkty Zyxel to jakość i niezawodność. Bramy zabezpieczające z serii USG FLEX to nowo opracowana platforma umożliwiającą osiągnięcie do 1,25 razy większej wydajności zapory i 5-krotnego wzrostu wydajności UTM. USG FLEX oferuje obsługę sieci VPN opartych na protokołach IPsec, SSL i L2TP oraz elastyczne opcje tworzenia bezpiecznej sieci dla wielu popularnych systemów operacyjnych. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku, gdy pracujemy zdalnie. Automatyczna konfiguracja eliminuje problemy z nawiązywaniem połączenia, zapewniając pracownikom dostęp do sieci firmowej poprzez tunel VPN bez potrzeby wsparcia działu IT.
– USG FLEX zaprojektowano z uwzględnieniem wielowarstwowej ochrony przed wieloma typami zagrożeń. Zewnętrzna ochrona obejmuje np. funkcję URL Threat Filter, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem oraz funkcję zapobiegania włamaniom. Wewnętrzne funkcje ochrony obejmują usługi Application Patrol oraz Web Filtering, które ograniczają niewłaściwe użycie aplikacji przez użytkowników oraz dostęp do sieci – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
USG FLEX maksymalizuje dodatkowo wydajność zapory sieciowej UTM, minimalizując zużycie energii. Przy użyciu funkcji zapytania w chmurze w trybie ekspresowym zaobserwowano dodatkowe zwiększenie wydajności UTM do 500%.
– Wiele z gmin nie ma możliwości przeniesienia swoich działań do sieci ze względu na niewystarczający budżet czy braki sprzętowe. Teraz mają szansę na zakup najlepszej jakości sprzętu firmy Zyxel w ramach programu „Cyfrowa Gmina” – dodał Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Więcej informacji o zaporze USG FLEX na stronie www.zyxel.com/pl lub u zaufanych Partnerów Zyxel.
Szczegóły programu na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/cyfrowa-gmina
[1] Raport PFR “Innowacje dla miast. Wyzwania we współpracy samorządów z przedsiębiorstwami technologicznymi”
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.