Niewyspany i zestresowany? Nowoczesny smartwatch może pomóc
Obecna sytuacja na świecie mocno wpłynęła na nasze samopoczucie – sprawiła, że stresujemy się bardziej niż przed pandemią, a cierpi na tym nasz sen. Obecnie, już co trzeci Polak przyznaje, że z powodu stresu zmaga się z problemami ze snem i nie jest zadowolony z jego jakości, przez co rano czuje rozdrażnienie i… jeszcze większy stres. Z pomocą może przyjść zmiana nawyków oraz... innowacyjna technologia w postaci inteligentnego zegarka Huawei Watch GT 2 Pro.
Jak radzić sobie ze stresem? Oczywiście najważniejsza jest próba zminimalizowania poziomu stresu, między innymi dzięki ćwiczeniom fizycznym i relaksacyjnym czy zmianie nawyków dietycznych, równolegle powinniśmy też zadbać o higienę snu. Składają się na nią właściwe nawyki, na przykład ustalenie stałej godziny wstawania rano czy pory na kolację, ale również zadbanie na przykład o właściwie oświetlenie w sypialni.
Coraz więcej Polaków sięga też po inteligentny sprzęt elektroniczny, który wspomaga dbanie o właściwą jakość snu poprzez dostarczanie niezbędnych informacji o jakości nocnego odpoczynku. Jak wynika z badań Ipsos przeprowadzonych na zlecenie Huawei, już blisko połowa zapytanych respondentów przyznaje, że aplikacje i urządzenia elektroniczne są pomocne w wspieraniu w walce ze stresem oraz służy polepszaniu jakości nocnego odpoczynku. Jakie dokładnie funkcje smartwatcha są pomocne w staraniach o zdrowszy sen?
Wybrane, inteligentne zegarki, jak na przykład Huawei Watch GT 2 Pro, wyposażone są już w specjalne technologie, które pozwalają poznać swój organizm, a także wyrobić w sobie nawyk przestrzegania higieny snu. Taki smartfon, noszony podczas snu, rozpoznaje poszczególne etapy nocnego odpoczynku, takie jak godzina zaśnięcia, obudzenia, przejścia w fazę snu głębokiego lub płytkiego oraz wyjścia z tych faz. Równolegle, inteligentny zegarek dopasowuje do analizy snu, dane dotyczące tętna oraz oddechu, a następnie synchronizuje wszystkie informacje z aplikacją Huawei Zdrowie. Po przebudzeniu, użytkownik ma wgląd w kompleksowe informacje na temat jakości snu, które można porówynać w różnych przedziałach czasowych, na przykład tygodniowych czy miesięcznych. Co więcej, smartwatch nie tylko pozwala sprawdzić przebieg snu, ale również umożliwia zidentyfikowanie ewentualnych problemów z jego jakością, na podstawie sześciu kategorii zaburzeń. Inteligentny zegarek diagnozuje potencjalną przyczynę zaburzeń i wysyła spersonalizowane porady, w jaki sposób poprawić jakość snu.
Inteligentne smartwatche wyposażone w technologię analizy jakości snu są zazwyczaj bardzo uniwersalnymi rozwiązanami, opracowanymi z myślą o szerokim gronie użytkowników. Można je sparować z praktycznie każdym smartfonem, bez wględu na system operacyjny czy markę. Tak samo jest z Huawei Watch GT 2 Pro. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem operacyjnym Andorid i iOS. Wystarczy pobrać i zainstalować na telefonie aplikację Huawei Zdrowie, służącą do analizy zbieranych przez smartwatch danych i z jej pomoca sparować smartfon z zegarkiem. Aplikacja dostępna jest do ściągnięcia za pomocą kodu QR znajdującego się na pudełku smartwatcha lub można ją też pobrać ze sklepu Huawei AppGallery lub z innych oficjalnych sklepów z aplikacjami.
SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries
STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
5 nietypowych zastosowań dla opasek zaciskowych na kable
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.