Niewyspany i zestresowany? Nowoczesny smartwatch może pomóc
Obecna sytuacja na świecie mocno wpłynęła na nasze samopoczucie – sprawiła, że stresujemy się bardziej niż przed pandemią, a cierpi na tym nasz sen. Obecnie, już co trzeci Polak przyznaje, że z powodu stresu zmaga się z problemami ze snem i nie jest zadowolony z jego jakości, przez co rano czuje rozdrażnienie i… jeszcze większy stres. Z pomocą może przyjść zmiana nawyków oraz... innowacyjna technologia w postaci inteligentnego zegarka Huawei Watch GT 2 Pro.
Jak radzić sobie ze stresem? Oczywiście najważniejsza jest próba zminimalizowania poziomu stresu, między innymi dzięki ćwiczeniom fizycznym i relaksacyjnym czy zmianie nawyków dietycznych, równolegle powinniśmy też zadbać o higienę snu. Składają się na nią właściwe nawyki, na przykład ustalenie stałej godziny wstawania rano czy pory na kolację, ale również zadbanie na przykład o właściwie oświetlenie w sypialni.
Coraz więcej Polaków sięga też po inteligentny sprzęt elektroniczny, który wspomaga dbanie o właściwą jakość snu poprzez dostarczanie niezbędnych informacji o jakości nocnego odpoczynku. Jak wynika z badań Ipsos przeprowadzonych na zlecenie Huawei, już blisko połowa zapytanych respondentów przyznaje, że aplikacje i urządzenia elektroniczne są pomocne w wspieraniu w walce ze stresem oraz służy polepszaniu jakości nocnego odpoczynku. Jakie dokładnie funkcje smartwatcha są pomocne w staraniach o zdrowszy sen?
Wybrane, inteligentne zegarki, jak na przykład Huawei Watch GT 2 Pro, wyposażone są już w specjalne technologie, które pozwalają poznać swój organizm, a także wyrobić w sobie nawyk przestrzegania higieny snu. Taki smartfon, noszony podczas snu, rozpoznaje poszczególne etapy nocnego odpoczynku, takie jak godzina zaśnięcia, obudzenia, przejścia w fazę snu głębokiego lub płytkiego oraz wyjścia z tych faz. Równolegle, inteligentny zegarek dopasowuje do analizy snu, dane dotyczące tętna oraz oddechu, a następnie synchronizuje wszystkie informacje z aplikacją Huawei Zdrowie. Po przebudzeniu, użytkownik ma wgląd w kompleksowe informacje na temat jakości snu, które można porówynać w różnych przedziałach czasowych, na przykład tygodniowych czy miesięcznych. Co więcej, smartwatch nie tylko pozwala sprawdzić przebieg snu, ale również umożliwia zidentyfikowanie ewentualnych problemów z jego jakością, na podstawie sześciu kategorii zaburzeń. Inteligentny zegarek diagnozuje potencjalną przyczynę zaburzeń i wysyła spersonalizowane porady, w jaki sposób poprawić jakość snu.
Inteligentne smartwatche wyposażone w technologię analizy jakości snu są zazwyczaj bardzo uniwersalnymi rozwiązanami, opracowanymi z myślą o szerokim gronie użytkowników. Można je sparować z praktycznie każdym smartfonem, bez wględu na system operacyjny czy markę. Tak samo jest z Huawei Watch GT 2 Pro. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem operacyjnym Andorid i iOS. Wystarczy pobrać i zainstalować na telefonie aplikację Huawei Zdrowie, służącą do analizy zbieranych przez smartwatch danych i z jej pomoca sparować smartfon z zegarkiem. Aplikacja dostępna jest do ściągnięcia za pomocą kodu QR znajdującego się na pudełku smartwatcha lub można ją też pobrać ze sklepu Huawei AppGallery lub z innych oficjalnych sklepów z aplikacjami.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries

STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.