Komunikaty PR

Nasz dom przestrzenią wolną od smogu

2022-12-21  |  10:00
Biuro prasowe

Smog stał się poważnym problem współczesnego świata. Wskaźniki jakości powietrza pokazują, że m.in. w Polsce jest ono w fatalnym stanie. Duże polskie miasta, takie jak Kraków, Katowice, Poznań czy Warszawa, rokrocznie znajdują się na liście miast o największym zanieczyszczeniu powietrza na świecie. Jedynym miejsce, w którym możemy przejąć kontrolę nad tym, czym tak naprawdę oddychamy, jest nasz dom.

Mieszkańcy wielu polskich miast nawet przez 1/3 roku oddychają powietrzem, które zupełnie nie nadaje się do oddychania. Pod koniec listopada br. w pierwszej dziesiątce rankingu iqair.com, który bada jakość powietrza na świecie, znalazły się aż trzy polskie miasta*. Zestawienie otwierał Kraków, Warszawa zajęła niechlubne 5. miejsce, a Wrocław znalazł się na miejscu 8. 15 grudnia w Poznaniu stężenie pyłu PM10 było na poziomie 96 µg/m3, podczas gdy normy WHO wynoszą 60 µg/m3. Skuteczny oczyszczacz powietrza już dawno przestał być kaprysem. Jest koniecznością, jeśli chcemy zadbać o zdrowie domowników.

Zanieczyszczone powietrze – jest gorzej niż przypuszczaliśmy

We wrześniu 2021 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowe wytyczne dot. światowych standardów jakości powietrza**. Rekomendacje maksymalnych stężeń sześciu głównych substancji zanieczyszczających powietrze, tj. pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, ozonu oraz tlenku węgla, zostały zaktualizowane po 15 latach. Co istotne, część z nich jest nawet czterokrotnie niższa od wcześniejszych wytycznych. Podczas zmiany rekomendacji, WHO bazowała na rosnącej liczbie badań naukowych, które potwierdzają szkodliwość wspomnianych zanieczyszczeń – dużo wyższą niż sądziliśmy kilkanaście lat temu.

“Rekomendacje WHO dotyczące zaostrzenia norm jakości powietrza są dowodem na to, jak ogromny wpływ ma stan powietrza na zdrowie ludzi. Nie możemy tego bagatelizować. Dlatego też niezbędnymi urządzeniami w każdym domu stały się oczyszczacze powietrza. Urządzenia te gwarantują nam, że przynajmniej w domu, zarówno my, jak i nasi bliscy, oddychamy czystym, zdrowym powietrzem, bez zanieczyszczeń.” – mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.

Zdrowy oddech w domu

Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza zagwarantują, że powietrze w naszym domu będzie czystsze i zdrowsze. Różnicę w samopoczuciu odczujemy praktycznie od razu. Oczyszczacze marki Samsung skutecznie niwelują przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrz, usuwając aż do 99,97%*** mikroskopijnych cząsteczek. Zaawansowany filtr ultra drobnego pyłu wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz. Z kolei węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy.

Dodatkowo, dzięki laserowemu czujnikowi pyłu, urządzenia Samsung pozwalają precyzyjnie kontrolować jakość powietrza w domu****. Na bieżąco monitorują one jego stan, wykrywają cząsteczki już od wielkości 1,0 ㎛ (!) oraz zanieczyszczenia w postaci gazów. Oczyszczacz, przy pomocy 4-kolorowego wyświetlacza, będzie informował nas o aktualnej jakości powietrza w domu. Jego stan sprawdzimy także zdalnie przy pomocy aplikacji SmartThings na smarfonie*****. Aplikacja umożliwi również zdalne sterowanie urządzeniem.

Czyste powietrze w domu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w nim na co dzień, a także lepiej się wysypiamy. Dzięki szerokiej gamie oczyszczaczy powietrza Samsung, dostosowanych do oczyszczania powierzchni od 32 m² do 90 m², z łatwością wybierzemy model, który sprawdzi się w naszym wnętrzu – od pokoju dziecka, poprzez salon aż po gabinet i sypialnię.

 

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

 

Szczegółowe informacje na temat oczyszczaczy powietrza Samsung można znaleźć na stronie: tlendobry.pl

 

* Źródło: World Air Quality Index (AQI) Ranking | IQAir

** Źródło: https://www.who.int/news-room/questions-and-answers/item/who-global-air-quality-guidelines

*** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84 Na podstawie badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

**** W niektórych oczyszczaczach powietrza zastosowano czujnik na podczerwień, np. w AX34.

***** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Wiosenne promocje na produkty do ochrony domu od EZVIZ Biuro prasowe
2023-03-28 | 01:00

Wiosenne promocje na produkty do ochrony domu od EZVIZ

Wraz z nadchodzącą wiosną EZVIZ, światowy lider w dziedzinie inteligentnych zabezpieczeń do domu, wprowadza atrakcyjną ofertę cenową na urządzenia zwiększające bezpieczeństwo całej
AGD i RTV Inteligentny dom, to energooszczędny dom
2023-03-27 | 10:15

Inteligentny dom, to energooszczędny dom

Pierwszym skojarzeniem, kiedy myślimy o smart home, jest wygoda. Inteligentne technologie mogą być bardzo dokładnie dopasowane do naszych potrzeb, dzięki czemu ułatwiają nasze codzienne
AGD i RTV Mrożenie – czyli zdrowy sposób przechowywania żywności. Jak to robić?
2023-03-27 | 10:00

Mrożenie – czyli zdrowy sposób przechowywania żywności. Jak to robić?

Na co dzień korzystamy z lodówki, aby przedłużyć świeżość naszego jedzenia. Jak często jednak decydujemy się na korzystanie z zamrażalnika? I czy mrożenie produktów

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria Na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.

Farmacja

Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.