Komunikaty PR

Nasz dom przestrzenią wolną od smogu

2022-12-21  |  10:00
Biuro prasowe

Smog stał się poważnym problem współczesnego świata. Wskaźniki jakości powietrza pokazują, że m.in. w Polsce jest ono w fatalnym stanie. Duże polskie miasta, takie jak Kraków, Katowice, Poznań czy Warszawa, rokrocznie znajdują się na liście miast o największym zanieczyszczeniu powietrza na świecie. Jedynym miejsce, w którym możemy przejąć kontrolę nad tym, czym tak naprawdę oddychamy, jest nasz dom.

Mieszkańcy wielu polskich miast nawet przez 1/3 roku oddychają powietrzem, które zupełnie nie nadaje się do oddychania. Pod koniec listopada br. w pierwszej dziesiątce rankingu iqair.com, który bada jakość powietrza na świecie, znalazły się aż trzy polskie miasta*. Zestawienie otwierał Kraków, Warszawa zajęła niechlubne 5. miejsce, a Wrocław znalazł się na miejscu 8. 15 grudnia w Poznaniu stężenie pyłu PM10 było na poziomie 96 µg/m3, podczas gdy normy WHO wynoszą 60 µg/m3. Skuteczny oczyszczacz powietrza już dawno przestał być kaprysem. Jest koniecznością, jeśli chcemy zadbać o zdrowie domowników.

Zanieczyszczone powietrze – jest gorzej niż przypuszczaliśmy

We wrześniu 2021 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowe wytyczne dot. światowych standardów jakości powietrza**. Rekomendacje maksymalnych stężeń sześciu głównych substancji zanieczyszczających powietrze, tj. pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, ozonu oraz tlenku węgla, zostały zaktualizowane po 15 latach. Co istotne, część z nich jest nawet czterokrotnie niższa od wcześniejszych wytycznych. Podczas zmiany rekomendacji, WHO bazowała na rosnącej liczbie badań naukowych, które potwierdzają szkodliwość wspomnianych zanieczyszczeń – dużo wyższą niż sądziliśmy kilkanaście lat temu.

“Rekomendacje WHO dotyczące zaostrzenia norm jakości powietrza są dowodem na to, jak ogromny wpływ ma stan powietrza na zdrowie ludzi. Nie możemy tego bagatelizować. Dlatego też niezbędnymi urządzeniami w każdym domu stały się oczyszczacze powietrza. Urządzenia te gwarantują nam, że przynajmniej w domu, zarówno my, jak i nasi bliscy, oddychamy czystym, zdrowym powietrzem, bez zanieczyszczeń.” – mówi prof. Dorota Sands, lekarz alergolog, pediatra i pulmonolog.

Zdrowy oddech w domu

Wysokiej jakości oczyszczacze powietrza zagwarantują, że powietrze w naszym domu będzie czystsze i zdrowsze. Różnicę w samopoczuciu odczujemy praktycznie od razu. Oczyszczacze marki Samsung skutecznie niwelują przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrz, usuwając aż do 99,97%*** mikroskopijnych cząsteczek. Zaawansowany filtr ultra drobnego pyłu wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz. Z kolei węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy.

Dodatkowo, dzięki laserowemu czujnikowi pyłu, urządzenia Samsung pozwalają precyzyjnie kontrolować jakość powietrza w domu****. Na bieżąco monitorują one jego stan, wykrywają cząsteczki już od wielkości 1,0 ㎛ (!) oraz zanieczyszczenia w postaci gazów. Oczyszczacz, przy pomocy 4-kolorowego wyświetlacza, będzie informował nas o aktualnej jakości powietrza w domu. Jego stan sprawdzimy także zdalnie przy pomocy aplikacji SmartThings na smarfonie*****. Aplikacja umożliwi również zdalne sterowanie urządzeniem.

Czyste powietrze w domu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w nim na co dzień, a także lepiej się wysypiamy. Dzięki szerokiej gamie oczyszczaczy powietrza Samsung, dostosowanych do oczyszczania powierzchni od 32 m² do 90 m², z łatwością wybierzemy model, który sprawdzi się w naszym wnętrzu – od pokoju dziecka, poprzez salon aż po gabinet i sypialnię.

 

Dorota Sands – alergolog, pediatra i pulmonolog, profesor dr hab. nauk medycznych, kierownik Zakładu Mukowiscydozy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Płuc w SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

 

Szczegółowe informacje na temat oczyszczaczy powietrza Samsung można znaleźć na stronie: tlendobry.pl

 

* Źródło: World Air Quality Index (AQI) Ranking | IQAir

** Źródło: https://www.who.int/news-room/questions-and-answers/item/who-global-air-quality-guidelines

*** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84 Na podstawie badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

**** W niektórych oczyszczaczach powietrza zastosowano czujnik na podczerwień, np. w AX34.

***** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Rynek inteligentnych obrączek rocznie rośnie nawet o 44 proc. Premiera Bemi Revo Biuro prasowe
2024-05-23 | 11:45

Rynek inteligentnych obrączek rocznie rośnie nawet o 44 proc. Premiera Bemi Revo

Inteligentne obrączki zyskują coraz większą popularność, a według szacunków rynek ten do 2032 r. może osiągnąć wartość nawet 22 mln dolarów. Wielu producentów
AGD i RTV LAMAX X5.2: kamera sportowa na miarę niezapomnianych chwil
2024-05-09 | 12:00

LAMAX X5.2: kamera sportowa na miarę niezapomnianych chwil

Zaprojektowana z myślą o sportach ekstremalnych, jak i rodzinnych wakacjach, LAMAX X5.2 jest idealnym wyborem dla każdego, kto chce uchwycić wyjątkowe chwile. Zobacz szczegóły i
AGD i RTV SteelSeries prezentuje nowe słuchawki Arctis Nova Pro w kolorze białym
2024-05-07 | 13:15

SteelSeries prezentuje nowe słuchawki Arctis Nova Pro w kolorze białym

SteelSeries, oryginalna marka sprzętu esportowego, inicjująca rozwój gamingu i kultury, prezentuje nową, białą wersję wielokrotnie nagradzanych słuchawek Arctis Nova Pro. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Rozwój zielonego transportu wciąż zablokowany. Główna przyczyna to brak odpowiedniej infrastruktury energetycznej

Ponad połowa sieci napowietrznych i stacji elektroenergetycznych ma powyżej 40 lat. Brak modernizacji infrastruktury energetycznej przekłada się na słabe moce przesyłowe i blokuje rozwój zielonego transportu. Tymczasem według nowych przepisów w 2034 roku 90 proc. wszystkich nowych pojazdów ciężkich rejestrowanych w UE miałyby stanowić te bezemisyjne. – Bez odpowiedniej infrastruktury, zwłaszcza przy transporcie na duże odległości, zielona transformacja w transporcie będzie utrudniona – ocenia Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

Konsument

Obawiamy się o nasze dane, ale udostępniamy je chętnie w social mediach. Eksperci ostrzegają przed nieprzemyślanym relacjonowaniem życia

Profile na portalach społecznościowych to dla przestępców prawdziwa kopalnia danych – ostrzegają eksperci cyberbezpieczeństwa i wymieniają możliwe zagrożenia. Wrzucanie publicznych postów z wakacji i oznaczanie lokalizacji, pokazywanie wnętrz mieszkań czy zamieszczanie filmików z własnym głosem mogą być wykorzystane na przykład do zaplanowania rabunku czy wygenerowania deepfake’ów. Tymczasem unijne prawodawstwo nie do końca jeszcze chroni dane użytkowników. Jednym z problemów jest to, że większość platform nie działa zgodnie z europejską literą prawa.

Bankowość

Metawersum ogromną szansą dla Polski. Liderami wdrożeń są na razie największe przedsiębiorstwa

Sektor bankowy jest pierwszym, jaki w Polsce poczynił warte odnotowania inwestycje w obecność w metawersie. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach to właśnie duże firmy będą liderami wdrożeń, ponieważ mają gotowość inwestycyjną zarówno w obrębie sprzętu, jak i aplikacji. Rynki sektora usług czy branży retail niewątpliwie jednak będą się nasycały rozwiązaniami zapraszającymi do wejścia konsumentów do wirtualnego świata. To duża szansa dla polskiej gospodarki, która może w ten sposób utworzyć do 2035 roku rynek o wartości nawet 10 mld euro.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.