Komunikaty PR

Napędzane przez dane skuteczne zarządzanie skomplikowanymi projektami

2023-12-01  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

W dzisiejszych czasach firmy generują ogromne ilości danych wprowadzając na rynek zarówno nowe projekty, jak i modernizując te wcześniejsze. Realizując nowe zlecenia nie trzeba jednak wymyślać koła na nowo, zwłaszcza, że do skutecznego wprowadzenia projektu w życie często wielką wartość wnoszą dane z poprzedniej, skutecznej realizacji. Starając się o lepszą efektywność podczas tworzenia nowych produktów warto korzystać z narzędzi, które pozwolą na sprawniejsze zarządzanie oraz strategiczne planowanie, priorytetyzację i kontrolowanie projektów w ramach organizacji – podkreśla Andrzej Harbicki, Head of Industry, GFT.

Pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej gros firm inwestuje, nieustannie wprowadzając na rynek nowe produkty. Zmianie ulega jednak podejście firm i struktura tworzenia oraz wprowadzania na rynek nowych produktów, a także sama struktura ich tworzenia. Obecnie dużym wyzwaniem jest wprowadzanie na rynek nowych produktów nie tyle szybko, co w przewidywalnym czasie.

Oprócz tego niezwykle ważna jest także efektywność wewnętrzna przedsiębiorstwa i dobre alokowanie zasobów, w szczególności tych ludzkich. Wykwalifikowani pracownicy powinni być wykorzystywani w optymalny sposób i przypisywani do odpowiednich do ich kwalifikacji projektów. Równie istotne, jeśli nie ważniejsze jest również przestrzeganie założonych budżetów i efektywne wydawanie pieniędzy. Duże projekty wymagają ciągłego budżetowania i elastycznego podejścia, które pomogą osiągnąć zakładany time-to-market, nie przekraczając przy tym założonych ram finansowych.

Odpowiedzią na wyzwania przedsiębiorstw może być właściwa implementacja programów łączących tradycyjny Project Portfolio Management (PPM) z tzw. controllingiem, czyli z funkcjami, które umożliwiają kontrolę finansów. W końcu brak zintegrowanej bazy wiedzy może wpływać negatywnie na komfort i wydajność pracy. W czasach kiedy dostępny jest szereg narzędzi PPM optymalna równowaga między realizacją projektów oraz osiągniecie celów strategicznych i biznesowych organizacji jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Skorzystaj z obiektywnych danych

Oprogramowanie Engenion może pomóc firmie w osiągnięciu wspomnianych celów, łącząc najlepsze cechy narzędzi Portfolio Management z funkcjami kontroli oraz sztuczną inteligencją. Na podstawie danych dostępnych z firmowych systemów, systemów ERP, jak np. SAP, a także procesów i często wykorzystywanych prowizorycznych rozwiązań jak arkusze kalkulacyjne, narzędzia opracowują panele kontrolne, które pozwalają nie tylko śledzić postępy każdego projektu. Dzięki rozwiązaniu firmy mogą także lepiej zrozumieć wykorzystanie budżetu oraz efektywnie alokować zmiany, zarówno w projekcie, jak i między nimi. To wszystko niezależnie od stopnia rozbudowania organizacji.

Oprogramowanie Engenion, oferowane przez GFT pozwala na wgląd w portfolio projektów, dzięki czemu na jednym panelu kontrolnym znajduje się zestawienie realizowanych działań. Użytkownicy mogą z łatwością porównać, które z wprowadzonych rozwiązań cieszyły się sukcesem. Ponadto narzędzie ułatwia wykonanie tzw. drill down, które pomaga zobaczyć, w którym momencie projekt zaczął schodzić z założonego kursu.

Narzędzie to umożliwia także przekrojowy dostęp do wielu trwających w tym samym czasie projektów zwiększając ich synergię i efektywność. Jedną z kluczowych funkcji oprogramowania, a co za tym idzie wartością, dla wielu klientów jest również sprawna komunikacja oraz możliwość dawania informacji zwrotnej na wielu poziomach – od zarządu po kadrę średniego szczebla.

Dodatkowo, wbudowana w oprogramowanie Engenion sztuczna inteligencja sprawia, że w znajomym środowisku do zarządzania i kontroli projektów dostajemy potężne wsparcie do analizy i podejmowania decyzji, co pozwala na jeszcze lepsze zarządzanie projektem – podkreśla Andrzej Harbicki, Head of Industry, GFT. – Algorytmy wychwytują zależności i trendy zanim są one zauważalne dla użytkownika – wszystko to prowadzi do przygotowania jeszcze dokładniejszych insightów. Co więcej w przyszłości AI może także potencjalnie samo alokować zasoby na podstawie analizy danych z przeszłości oraz predykcji trendów.

Skutecznie zarządzaj całym portfelem projektów

Oferowane przez GFT oprogramowanie Engenion może sprawdzić się też m.in. do wykorzystania niektórych projektów ponownie, przy innych realizacjach, czyli do stworzenia tzw. drzewa obiektowego dla produktów (OAV-Tree; Object-Activity-Value). To właśnie z niego (po dokładnej analizie) firma będzie w stanie wyciągnąć niezbędne informacje takie jak np. insighty do podobnego projektu realizowanego w przyszłości, bądź konkretny etap, na którym konieczna była zmiana budżetu, co uzupełni wyjaśnienia managera danego projektu o dane z software lub bardziej elastyczne i sprawne zarządzanie budżetem w przyszłości. Dodatkową zaletą korzystania z narzędzia jest także fakt, iż wszystkie raporty powstają natychmiastowo, co wpływa nie tylko na oszczędność czasu pracowników lecz także możliwość szybkiego podejmowania decyzji.

Jedną z firm korzystających z naszego narzędzia do PPM jest Audi – mówi Andrzej Harbicki, Head of Industry, GFT. – Podczas pracy nad kilkudziesięcioma prototypami naraz narzędzia PPM pozwalają przedsiębiorstwu na odpowiedni podział pracy i zasobów oraz iterację tylko tych prototypów, które są najdalej w procesie lub są najbardziej obiecujące. Nie możemy w końcu zapomnieć, że branża samochodowa jest zarówno materiało-, jak i kapitałochłonna, dlatego rozwiązania do sprawnego monitorowania projektów i możliwa dzięki nim optymalizacja wykorzystania zasobów, znacząco wpływa na rentowność firmy.

Jednak niezależnie od branży narzędzia PPM są nieodzowne w zarządzaniu wieloma projektami w tym samym czasie. W końcu dzięki nim firmy mają możliwość prioretyzacji i monitorowaniu postępu projektów, a także optymalizacji zasobów – zarówno tych ludzkich, jak i finansowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls Biuro prasowe
2025-07-07 | 06:00

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

Emitel - operator infrastruktury nadawczej - we współpracy z Telewizją Puls rozpoczął w Warszawie testową emisję sygnału w technologii 5G Broadcast. To pierwszy tego
Technologie MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
2025-05-26 | 14:30

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Jeśli myślisz, że roboty to wciąż pieśń przyszłości, a rewolucja przemysłowa to temat z podręcznika do historii, to najwyraźniej nie byłeś na MSV w Brnie. Jesienią
Technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Konsument

Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.

Infrastruktura

Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.