Nałęczowianka nawodni gamerów podczas Intel Extreme Masters Katowice 2023
Już dziś startuje prawdziwe święto wszystkich graczy! W Katowicach rozpoczyna się kolejna edycja międzynarodowego turnieju esportowego Intel Extreme Masters Katowice 2023 (IEM). Nałęczowianka została oficjalnym partnerem jednej ze stref wydarzenia - ESL Lan Party. Wszyscy odwiedzający ten sektor będą mogli ugasić swoje pragnienie wodą mineralną Nałęczowianka, a także smakowymi napojami funkcjonalnymi Nał+ - wzbogaconymi witaminami i minerałami, za to bez dodatku cukru.
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspomaga ona wszystkie zachodzące w nim procesy życiowe – odpowiednie trawienie, oddychanie czy transport składników odżywczych. Właśnie dlatego przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest tak istotne. Aby nakreślić ten fakt, marka Nałęczowianka rozpoczęła działania pod hasłem „Jak nie NAŁ to kiedy”, w ramach których zachęca do prawidłowego nawodnienia, aktywności fizycznej oraz odpowiedzialnych zachowań w obszarze zrównoważonego rozwoju. Jednym z przejawów tej akcji jest wsparcie strefy ESL Lan Party. Picie wody jest kluczowe bez względu na prowadzony styl życia – warto o tym pamiętać zarówno podczas uprawiania tradycyjnego sportu jak i esportu.
Nawodnienie podczas gry
W ramach obecności Nałęczowianki w strefie ESL Lan Party, wszyscy odwiedzający będą mogli spróbować produktów marki. Woda mineralna Nałęczowianka nie tylko nawadnia organizm, ale zawiera także potrzebne składniki mineralne, takie jak magnez, wapń oraz potas. Jest ona również bazą dla NAŁ+ - dostępnego w pięciu wariantach napoju funkcjonalnego. Delikatne, owocowe smaki zostały w nim połączone z wybranymi minerałami lub witaminami, które wspierają funkcjonowanie organizmu w wybranych obszarach: aktywność, odporność, siła, relaks i witalność. NAŁ+ nie zawiera w swoim składzie cukru, substancji słodzących, konserwantów ani barwników, a poręczna butelka została stworzona w 100% z innych butelek poddanych recyklingowi.
170m2 emocji
Intel Extreme Masters Katowice 2023 to jeden z największych turniejów esportowych na świecie. Od 2013 roku finał odbywa się nieprzerwanie w katowickim spodku. To właśnie tam mierzą się ze sobą najlepsi gracze Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. Obok wód od Nałęczowianki, w obrębie strefy ESL Lan Party znajdą się takie atrakcje jak ponad 40 stanowisk z komputerami do swobodnej rywalizacji free2play, turnieje CS:GO wraz z nagrodami dla wszystkich odwiedzających, konkurs cosplay’owy, czy strefa chillu z przestrzenią na odpoczynek i integrację. Będzie się działo!

Cooler Master X Simucube 2 Pro - nowa definicja realizmu

Święta pełne smaku z produktami Mars Wrigley

Nickelodeon Fandays w Majaland Kownaty!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.