Nałęczowianka nawodni gamerów podczas Intel Extreme Masters Katowice 2023
Już dziś startuje prawdziwe święto wszystkich graczy! W Katowicach rozpoczyna się kolejna edycja międzynarodowego turnieju esportowego Intel Extreme Masters Katowice 2023 (IEM). Nałęczowianka została oficjalnym partnerem jednej ze stref wydarzenia - ESL Lan Party. Wszyscy odwiedzający ten sektor będą mogli ugasić swoje pragnienie wodą mineralną Nałęczowianka, a także smakowymi napojami funkcjonalnymi Nał+ - wzbogaconymi witaminami i minerałami, za to bez dodatku cukru.
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspomaga ona wszystkie zachodzące w nim procesy życiowe – odpowiednie trawienie, oddychanie czy transport składników odżywczych. Właśnie dlatego przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest tak istotne. Aby nakreślić ten fakt, marka Nałęczowianka rozpoczęła działania pod hasłem „Jak nie NAŁ to kiedy”, w ramach których zachęca do prawidłowego nawodnienia, aktywności fizycznej oraz odpowiedzialnych zachowań w obszarze zrównoważonego rozwoju. Jednym z przejawów tej akcji jest wsparcie strefy ESL Lan Party. Picie wody jest kluczowe bez względu na prowadzony styl życia – warto o tym pamiętać zarówno podczas uprawiania tradycyjnego sportu jak i esportu.
Nawodnienie podczas gry
W ramach obecności Nałęczowianki w strefie ESL Lan Party, wszyscy odwiedzający będą mogli spróbować produktów marki. Woda mineralna Nałęczowianka nie tylko nawadnia organizm, ale zawiera także potrzebne składniki mineralne, takie jak magnez, wapń oraz potas. Jest ona również bazą dla NAŁ+ - dostępnego w pięciu wariantach napoju funkcjonalnego. Delikatne, owocowe smaki zostały w nim połączone z wybranymi minerałami lub witaminami, które wspierają funkcjonowanie organizmu w wybranych obszarach: aktywność, odporność, siła, relaks i witalność. NAŁ+ nie zawiera w swoim składzie cukru, substancji słodzących, konserwantów ani barwników, a poręczna butelka została stworzona w 100% z innych butelek poddanych recyklingowi.
170m2 emocji
Intel Extreme Masters Katowice 2023 to jeden z największych turniejów esportowych na świecie. Od 2013 roku finał odbywa się nieprzerwanie w katowickim spodku. To właśnie tam mierzą się ze sobą najlepsi gracze Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. Obok wód od Nałęczowianki, w obrębie strefy ESL Lan Party znajdą się takie atrakcje jak ponad 40 stanowisk z komputerami do swobodnej rywalizacji free2play, turnieje CS:GO wraz z nagrodami dla wszystkich odwiedzających, konkurs cosplay’owy, czy strefa chillu z przestrzenią na odpoczynek i integrację. Będzie się działo!
Święta pełne smaku z produktami Mars Wrigley
Nickelodeon Fandays w Majaland Kownaty!
Majaland wspiera Rajd Gorących Serc!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.