Multisensorowa kamera panoramiczna o zasięgu 180° bez martwych pól
Axis Communications przedstawia kamerę wieloprzetwornikową 7 MP, która zapewnia doskonałą jakość obrazu. Płynne łączenie wszystkich 4 obrazów w jednym strumieniu wideo daje idealny podgląd bez widocznych punktów styku obrazów.
AXIS P3827-PVE oferuje panoramiczny widok rozległych obszarów z pokryciem 180° w poziomie i 90° w pionie bez martwych pól. Możliwe jest również zamontowanie dwóch kamer tyłem do siebie, aby uzyskać pełny przegląd 360° za pomocą uchwytu do dwóch kamer AXIS T94V01C. Dodatkowo, dzięki funkcji prostowania horyzontu, zapewnia wizualnie zrównoważone obrazy, które są bardziej naturalne dla ludzkiego oka. Zmodyfikowany w ten sposób obraz pozwala na łatwe doglądanie dużych przestrzeni.
Zbudowana na ARTPEC-8, ta wysokowydajna kamera zawiera jednostkę przetwarzania głębokiego uczenia (DLPU). Umożliwia to lepsze przetwarzanie i przechowywanie danych oraz gromadzenie i analizowanie jeszcze większej ilości informacji na brzegu sieci niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, zapewnia cenne metadane ułatwiające szybkie, łatwe i wydajne wyszukiwanie w wideo, zarówno na żywo, jak i wcześniej nagranym. Dodatkowo, dzięki AXIS Object Analytics, może wykrywać i klasyfikować ludzi, pojazdy i typy pojazdów — wszystko dostosowane do konkretnych potrzeb. Ten ekonomiczny produkt oferuje również obsługę najnowocześniejszych technologii, dzięki czemu można łatwo dodawać dowolne potrzebne urządzenia łączności. Na przykład, możliwe jest dodanie obsługi dźwięku za pomocą interfejsu AXIS T61 Audio i I/O.
Najważniejsze cechy:
- Kamera wieloczujnikowa 7 MP z jednym adresem IP
- Pokrycie 180° w poziomie, 90° w pionie
- Bezproblemowo zszyte realistyczne obrazy
- Wsparcie dla zaawansowanych analiz
- Funkcja prostowania horyzontu
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.