Komunikaty PR

Mrożenie – czyli zdrowy sposób przechowywania żywności. Jak to robić?

2023-03-27  |  10:00
Biuro prasowe

Na co dzień korzystamy z lodówki, aby przedłużyć świeżość naszego jedzenia. Jak często jednak decydujemy się na korzystanie z zamrażalnika? I czy mrożenie produktów pozwala zachować wartości odżywcze? Jak się okazuje – jak najbardziej tak! Warto jednak zdecydować się na lodówkę, która będzie miała technologie, dzięki którym będziemy przechowywać żywność w idealnych warunkach, a co za tym idzie – ograniczymy marnowanie żywności do minimum.

 

Czy przechowywanie żywności w lodówce i zamrażarce jest zdrowe?

 

Przechowywanie żywności w niskiej temperaturze znacznie wydłuża jej czas do spożycia. Chłodne powietrze sprawia, że produkty zachowują swój smak i właśnie dlatego dobrze włożyć do lodówki nie tylko mięso, ale też owoce i warzywa. A co z mrożeniem żywności? Często powtarzany mit, z którym chcemy się definitywnie rozprawić, dotyczy utraty cennych wartości odżywczych w procesie mrożenia. Nic bardziej mylnego – te straty są niewielkie.

 

Natomiast warto również dodać, że bez opcji mrożenia czas przydatności do spożycia znacznie się skróci. Przechowywanie żywności przy wykorzystaniu mrożenia zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i zmniejsza aktywność enzymów odpowiedzialnych za szybki rozwój procesów psucia.

 

Jakie funkcje lodówki wspierają właściwe przechowywanie żywności?

 

Prawidłowe warunki przechowywania żywności zapewnia dziś najnowsza technologia, która nie tylko pozwala na zamrożenie dużej liczby produktów, ale znacznie przedłuża ich przydatność do spożycia. Zastosowanie technologii Twin Cooling Plus™ umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażalnika. Osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór gwarantują utrzymanie niskiej temperatury i optymalnej wilgotności, tak aby wszystko – nawet najmniej trwałe owoce i warzywa – mogło pozostać świeże nawet 2 x razy dłużej[1]. System zapobiega również mieszaniu się zapachów. Niezależnie czy są to owoce, warzywa, mięso, a nawet ryby.

 

Lodówki Samsung umożliwiają również szybkie mrożenie, dzięki zastosowaniu technologii Power Freeze[2]– przez 50 godzin w zamrażalniku będzie utrzymywać się minimalna temperatura. Warto pamiętać, że im krócej przebiega proces zamrażania, tym lepsza jest później jakość produktów.

 

Z kolei w wybranych lodówkach Samsung z technologią Cool Select+ umożliwia przechowywanie różnych produktów spożywczych w optymalnej dla nich temperaturze. Użytkownik za pomocą jednego dotknięcia może zmienić jedną z komór zamrażalnika w chłodziarkę, wybrać tryb schładzania lub lekkiego zmrażania[3]. To świetne rozwiązanie np. po okresie świątecznym lub dużej rodzinnej imprezie, kiedy zostaje nam dużo jedzenia.

 

Nowoczesna technologia została stworzona, aby wspierać domowników, dbając o ich wygodę, ale także zdrowie. Systemy mrożenia i zamrażania żywności nie tylko pozwalają cieszyć się ulubionymi owocami i warzywami przez cały rok, ale niska temperatura i opcja szybkiego chłodzenia zapobiegają namnażaniu się bakterii, odpowiedzialnych za psucie się żywności.

 

 

 

[1] *Na podstawie niezależnych testów Intertek w porównaniu do konwencjonalnego systemu chłodzenia w lodówkach Samsung.

[2] Dostępna w modelu RB38J7230SR

[3] Pełna oferta lodówek z technologią Cool Select – znajduje się na stronie: Lodówki: wolnostojące, do zabudowy i obudowy | Samsung Polska

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV BRAK ZDJĘCIA
2024-11-26 | 12:00

Polska premiera flagowca wydajności AI – realme GT 7 Pro

Niezrównana wydajność dzięki Snapdragon 8 Elite Procesor Snapdragon 8 Elite pozycjonuje realme GT 7 Pro jako lidera wydajności, osiągając w benchmarku AnTuTu wynik przekraczający 3 miliony - tym samym przewyższając iPhone'a
AGD i RTV Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st
2024-11-20 | 09:40

Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st

Seria NXTFRAME PRO – Twoja prywatna galeria sztuki Dzięki swojej atrakcyjnej formie, która płynnie integruje się z wnętrzem, telewizor NXTFRAME (A300 PRO) nie tylko sprawdzi
AGD i RTV Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych
2024-10-31 | 10:45

Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych

Bieganie jest świetne zarówno dla ciała jak i umysłu. Nie ma lepszego sposobu na jogging niż słuchanie ulubionych piosenek lub najnowszego odcinka wciągającego podcastu. Słuchanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.