Mrożenie – czyli zdrowy sposób przechowywania żywności. Jak to robić?
Na co dzień korzystamy z lodówki, aby przedłużyć świeżość naszego jedzenia. Jak często jednak decydujemy się na korzystanie z zamrażalnika? I czy mrożenie produktów pozwala zachować wartości odżywcze? Jak się okazuje – jak najbardziej tak! Warto jednak zdecydować się na lodówkę, która będzie miała technologie, dzięki którym będziemy przechowywać żywność w idealnych warunkach, a co za tym idzie – ograniczymy marnowanie żywności do minimum.
Czy przechowywanie żywności w lodówce i zamrażarce jest zdrowe?
Przechowywanie żywności w niskiej temperaturze znacznie wydłuża jej czas do spożycia. Chłodne powietrze sprawia, że produkty zachowują swój smak i właśnie dlatego dobrze włożyć do lodówki nie tylko mięso, ale też owoce i warzywa. A co z mrożeniem żywności? Często powtarzany mit, z którym chcemy się definitywnie rozprawić, dotyczy utraty cennych wartości odżywczych w procesie mrożenia. Nic bardziej mylnego – te straty są niewielkie.
Natomiast warto również dodać, że bez opcji mrożenia czas przydatności do spożycia znacznie się skróci. Przechowywanie żywności przy wykorzystaniu mrożenia zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i zmniejsza aktywność enzymów odpowiedzialnych za szybki rozwój procesów psucia.
Jakie funkcje lodówki wspierają właściwe przechowywanie żywności?
Prawidłowe warunki przechowywania żywności zapewnia dziś najnowsza technologia, która nie tylko pozwala na zamrożenie dużej liczby produktów, ale znacznie przedłuża ich przydatność do spożycia. Zastosowanie technologii Twin Cooling Plus™ umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażalnika. Osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór gwarantują utrzymanie niskiej temperatury i optymalnej wilgotności, tak aby wszystko – nawet najmniej trwałe owoce i warzywa – mogło pozostać świeże nawet 2 x razy dłużej[1]. System zapobiega również mieszaniu się zapachów. Niezależnie czy są to owoce, warzywa, mięso, a nawet ryby.
Lodówki Samsung umożliwiają również szybkie mrożenie, dzięki zastosowaniu technologii Power Freeze[2]– przez 50 godzin w zamrażalniku będzie utrzymywać się minimalna temperatura. Warto pamiętać, że im krócej przebiega proces zamrażania, tym lepsza jest później jakość produktów.
Z kolei w wybranych lodówkach Samsung z technologią Cool Select+ umożliwia przechowywanie różnych produktów spożywczych w optymalnej dla nich temperaturze. Użytkownik za pomocą jednego dotknięcia może zmienić jedną z komór zamrażalnika w chłodziarkę, wybrać tryb schładzania lub lekkiego zmrażania[3]. To świetne rozwiązanie np. po okresie świątecznym lub dużej rodzinnej imprezie, kiedy zostaje nam dużo jedzenia.
Nowoczesna technologia została stworzona, aby wspierać domowników, dbając o ich wygodę, ale także zdrowie. Systemy mrożenia i zamrażania żywności nie tylko pozwalają cieszyć się ulubionymi owocami i warzywami przez cały rok, ale niska temperatura i opcja szybkiego chłodzenia zapobiegają namnażaniu się bakterii, odpowiedzialnych za psucie się żywności.
[1] *Na podstawie niezależnych testów Intertek w porównaniu do konwencjonalnego systemu chłodzenia w lodówkach Samsung.
[2] Dostępna w modelu RB38J7230SR
[3] Pełna oferta lodówek z technologią Cool Select – znajduje się na stronie: Lodówki: wolnostojące, do zabudowy i obudowy | Samsung Polska
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.