Motorola Solutions wprowadza radiotelefon nowej generacji MXP600 TETRA
PR Inspiration
Pl. Wolnica 13/14
31-060 Kraków
magdalena.zybala|prinspiration.pl| |magdalena.zybala|prinspiration.pl
790 770 220
prinspiration.pl/
Globalna pandemia, stale rosnąca liczba danych do zarządzania i coraz większe zapotrzebowanie na informacje przy ograniczonych zasobach – pokazuje, że jeszcze nigdy służby bezpieczeństwa publicznego nie stykały się z tak złożoną sytuacją na świecie.
Autonomiczne systemy i urządzenia, które nie komunikują się między sobą, mogą zostać dodane do już istniejącego złożonego systemu. Ratownicy, osoby reagujące na zagrożenia jako pierwsze, potrzebują technologii zdolnej do działania w sytuacjach krytycznych, zapewniającej intuicyjne i inteligentne funkcjonowanie w chwili próby, a także elastycznych narzędzi, umożliwiających łatwe połączenie z szerszym ekosystemem tej technologii.
Motorola Solutions wprowadza na rynek urządzenie nowej generacji Terrestrial Trunked Radio - TETRA, inteligentny i wydajny radiotelefon MXP600, aby sprostać potrzebom pracowników służb bezpieczeństwa publicznego zarówno dziś, jak i w przyszłości. Lekki, ale bardzo wytrzymały radiotelefon przenosi sprawdzone możliwości komunikacji głosowej - stosowanej podczas działań w sytuacjach krytycznych - na nowy poziom i może współpracować z innymi rozwiązaniami
Fachowcy działający na pierwszej linii zawsze będą potrzebować radiotelefonu w sytuacjach wysokiego stresu, aby służyło im jako koło ratunkowe. Mogą również wymagać współpracy z innymi przenośnymi urządzeniami, w tym smartfonami i kamerami, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i niezawodności ich radiowej łączności głosowej - mówi Mark Schmidl, Senior Vice President Motorola Solutions.
Zamiast obsługiwania wielu urządzeń jednocześnie, mogą aktywować inne urządzenia za pomocą tego, którego użycie w danej sytuacji uznają za najbardziej naturalne i intuicyjne. Na przykład, jeśli policjant naciśnie przycisk alarmowy w sytuacji zagrażającej życiu, w przyszłości radiotelefon będzie mógł automatycznie aktywować noszoną kamerę, którą ma na sobie bez konieczności uruchamiania oddzielnego procesu. Chodzi o to, aby jednocześnie uprościć i ulepszyć kluczowe funkcje komunikacji o znaczeniu krytycznym - wyjaśnia Katja Millard, Senior Director Devices w Motorola Solutions.
Wprowadzenie MXP600 pomoże służbom elastycznie rozwijać ich własne rozwiązania stosowane w krytycznych sytuacjach, jednocześnie w pełni wykorzystując zalety bezpiecznej łączności radiowej:
- Być wyraźnie słyszanym w najgłośniejszym otoczeniu
MXP600 wykorzystuje inteligentną technologię mikrofonów do tłumienia szumów w tle i zapewnia maksymalną głośność, około czterokrotnie wyższą niż w typowym smartfonie. Podczas pracy w wietrznych warunkach, urządzenie automatycznie wykorzystuje głośnik jako dodatkowy mikrofon w celu optymalnego ograniczenia szumów wiatru. Gdy wiele radiotelefonów znajduje się w pobliżu, MXP600 automatycznie eliminuje sprzężenie akustyczne, co zapewnia efektywną łączność. - Znacznie przyspieszać zarządzanie urządzeniami, aby utrzymać działanie
w terenie, na pierwszej linii. Programowanie bezprzewodowe (OTAP) umożliwia bieżącą aktualizację radiotelefonów, trwającą kilka minut, co pozwala uniknąć wymogów dotyczących czasu, logistyki i kosztów związanych z tradycyjnym programowaniem radiowym. OTAP jest szybkie, bezpieczne i wygodne, zapewnia zmaksymalizowanie wydajności osób działających na pierwszej linii i pomaga im pozostać w terenie. - Współpracować i działać jako zespół w jeszcze wygodniejszy sposób
Korzystaj z radiotelefonu w wygodny sposób, używając aplikacji na smartfona do przewijania grup rozmówców, wysyłania bezpiecznych wiadomości i dyskretnej łączności radiowej, zależnie od potrzeb. Nowa aplikacja M-RadioControl oznacza elastyczną współpracę smartfonów z MXP600. Czip NFC wbudowany w MXP600 umożliwia szybkie i łatwe parowanie, a łącze Bluetooth 5.0 zapewnia bezpieczne połączenie bezprzewodowe między radiotelefonem, smartfonem i innymi urządzeniami.
MXP600 integruje technologie używane przez służby ratownicze, aby skupić się na ich misji jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.
Informacje o Motorola Solutions
Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji i analiz o znaczeniu krytycznym. Nasze platformy technologiczne stosowane w łączności w krytycznych sytuacjach, oprogramowanie centrum zarządzania, systemy bezpieczeństwa video i analizy, wspierane przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, zapewniają większe bezpieczeństwo społeczności i firm oraz pomagają tym ostatnim zachować produktywność. W Motorola Solutions wprowadzamy nową erę bezpieczeństwa publicznego.
Więcej informacji na stronie www.motorolasolutions.com.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.