Motorola razr 50. Najbardziej przystępny składany smartfon na rynku
10 lipca 2024 r.: Motorola razr 50 oficjalnie trafiła do sprzedaży w Polsce. Ikoniczny design smartfona w połączeniu z nowoczesną technologią wspieraną przez sztuczną inteligencję oferuje prestiż zbliżony do flagowca, a dostępny jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.
Motorola razr 50 wyznacza trendy i ma duży zewnętrzny wyświetlacz o uniwersalnej funkcjonalności. Nie jest on tylko dodatkiem służącym do wyświetlania powiadomień, ale w pełni użytecznym drugim ekranem, na którym podobnie jak w droższym modelu razr 50 ultra, użytkownik może uruchomić większość aplikacji mobilnych.
Smartfon pozwala również korzystać z pomocy sztucznej inteligencji Google Gemini[1] na zewnętrznym ekranie, dając błyskawiczny dostęp do Zdjęć Google oraz panelów Spotify (łatwe zarządzanie muzyką) oraz Bose (sterowanie słuchawkami z serii moto buds oraz słuchawkami marki Bose).
Składany smartfon w atrakcyjnej cenie
Najbardziej rzucającą się w oczy nowością w modelu razr 50 jest pełnowymiarowy wyświetlacz zewnętrzny pOLED o przekątnej 3,6”, który oferuje bardzo szeroką funkcjonalność i można na nim uruchamiać liczne aplikacje mobilne. Po rozłożeniu urządzenia użytkownik ma dostęp do głównego, znacznie większego ekranu Foldable AMOLED o przekątnej 6,9” w rozdzielczości FHD+, z odświeżaniem do 120 Hz.
Motorola razr 50 wykorzystuje nowy procesor MediaTek Dimensity 7300X i posiada 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej ROM w standardzie UFS 2.2. Bateria ma pojemność 4200 mAh i ładuje się z mocą 30 W (lub 15 W bezprzewodowo). Podobnie jak w droższym modelu razr 50 ultra znajdziemy tu głośniki stereo oraz trzy mikrofony. Smartfon wspiera nowoczesny standard eSIM. Główny aparat może z powodzeniem zostać wykorzystany do robienia selfie. Składa się z modułu 50 Mpx (f/1.7) z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) wspieranego przez ultraszerokokątny sensor 13 Mpx (f/2.2). Przedni aparat to oczko 32 Mpx (f/2.4)
Od strony designu motorola razr 50 nie ustępuje droższemu modelowi razr 50 ultra. Smartfon wykończony jest wegańską skórą w trzech wersjach kolorystycznych: stalową(Koala Gray), jasnoszarą (Beach Sand) oraz pomarańczową (Spritz Orange). Konstrukcja jest równie solidna i niezawodna. Certyfikacja IPX8[2] chroni urządzenie przez przypadkowym zalaniem, a także umożliwia jego umycie pod bieżącą wodą czy nawet zanurzenie. W zestawie sprzedażowym znajdziemy dedykowane etui, które pozwala przewiesić smartfon przez ramię lub zawiesić urządzenie na szyi.
Motorola razr 50 dostępna jest z Androidem 14 wzbogaconym o nowoczesną i niezwykle lekką nakładkę Hello UX, która zapewnia wyjątkowo szeroki zakres personalizacji oraz intuicyjną obsługę. Smartfon daje użytkownikowi dostęp do licznych i wciąż rozszerzanych funkcji moto ai – generatywnej sztucznej inteligencji, która pozwala personalizować urządzenie i zwiększa jego fotograficzny potencjał.
Motorola razr 50 z ofertą promocyjną na start sprzedaży
Motorola razr 50 (8/256 GB) debiutuje w Polsce, w rekomendowanej cenie detalicznej 3999 zł. Smartfon można zakupić w sieciach sprzedaży: RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet i Moliera2, ale również na stronach sprzedaży eLenovo oraz Sferis. Motorola razr 50 trafi także do oferty operatorów: Plus, Play, Orange i T-Mobile.
Kupując smartfon pomiędzy 10 a 23 lipca (włącznie), konsumenci mogą skorzystać z programu Motorola „Trade in. Trade up”. Pozwala on na oddanie innego smartfona do recyklingu – Motorola wraz z partnerem akcji wycenią oddawane w rozliczeniu urządzenie i wypłacą biorącemu udział w promocji konsumentowi gwarantowane 500 złotych, powiększone o kwotę zaproponowanej wyceny. Szczegółowe informacje nt. programu „Trade in. Trade up” oraz lista smartfonów, które konsument może oddać do recyklingu, są dostępne na stronie programu.
Dodatkowe informacje dla mediów:
- Oficjalna strona marki Motorola: https://www.motorola.com/pl/
- Program Motorola „Trade in. Trade up”: https://www.motorola.com/pl/motorola-trade-in
[1] Aplikacja mobilna Gemini jest dostępna na wybranych urządzeniach, w wybranych językach i krajach. Wymagane jest połączenie z Internetem. Odpowiedzi należy sprawdzać pod kątem dokładności.
[2] Telefon został przetestowany w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych i jest odporny na wodę oraz zachlapania zgodnie z normą IPX8 (IEC 60529) oraz można go zanurzyć w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra na maksymalnie 30 minut. W miarę zwykłego zużycia odporność będzie się zmniejszać. Urządzenie nie jest przeznaczone do pracy po zanurzeniu w wodzie. Produkt nie jest przeznaczony do narażania go na działanie wody pod ciśnieniem ani innych płynów. Nie należy ładować mokrego telefonu. Produkt nie jest wodoszczelny. Nie zaleca się używania go na plaży lub basenie. Nie jest odporny na kurz i piasek.
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.