Motorola przedstawia Moto Unplugged
7 listopada 2023 r. - Motorola wprowadziła Moto Unplugged - nowe, innowacyjne oprogramowanie, które pozwala zachować równowagę pomiędzy technologią, a otaczającym nas światem. Dzięki niemu można korzystać ze smartfona w zdrowszy i bardziej przemyślany sposób, ograniczając aktywność w aplikacjach, które najbardziej nas rozpraszają oraz pożerają czas.
Smartfony zapewniają nam łączność ze światem, rodziną oraz znajomymi. Jednak czasami zapominamy o tym, co dla nas ważne i za bardzo pozwalamy się pochłonąć rozrywce lub za mocno angażujemy się w cyfrowe interakcje. W ostatnich latach Motorola zaobserwowała wzrost liczby osób, szczególnie wśród najmłodszych użytkowników smartfonów, które chciałyby się odłączyć i korzystać z posiadanych urządzeń w bardziej wyważony, spersonalizowany oraz zapewniający cyfrową równowagę sposób.
Z myślą o tym trendzie Motorola zaprojektowała aplikację Moto Unplugged, które pozwala odpocząć od tego co najbardziej rozprasza w smartfonach. Moto Unplugged to możliwość „wyciągnięcia wtyczki” – pozwala użytkownikowi na zrobienie cyfrowej przerwy. Dzięki temu, nie ma potrzeby odkładania smartfona do szuflady, czy wyłączania go. Wystarczy skonfigurować urządzenie i dopasować ustawienia do swoich indywidualnych potrzeb.
Moto Unplugged oferuje specjalny tryb pozwalający każdemu posiadaczowi smartfona Motorola określić czas, w którym chce ograniczyć dostęp do najbardziej rozpraszających aplikacji. Użytkownik może wybrać dozwolone aplikacje oraz powiadomienia, a także ustawić hasło do zakończenia sesji Unplugged. Następnie określa ramy czasowe i rozpoczyna cyfrową przerwę.
Oprogramowanie Moto Unplugged pozwala uniknąć rozpraszania uwagi w godzinach pracy, przykładowo dając użytkownikowi dostęp wyłącznie do skrzynki pocztowej lub Microsoft Teams. Osobom, które chcą zachować cyfrową równowagę również w czasie wolnym, Moto Unplugged pozwala na ograniczenie dostępu do mediów społecznościowych oraz komunikatorów. Aplikacje są tymczasowo blokowane, ale zawsze istnieje możliwość przerwania sesji jeśli pojawi się pilna potrzeba.
Dzięki wykorzystaniu Moto Unplugged posiadacz smartfona Motorola może lepiej zarządzać czasem, w którym korzysta z urządzenia. Pozwala to w skupieniu się na pracy oraz w zachowaniu cyfrowej równowagi w życiu prywatnym. Moto Unplugged daje możliwość zrelaksowania się i spędzenia czasu z przyjaciółmi oraz rodziną, ale jednocześnie nie odcina nikogo od kluczowego w naszych czasach narzędzia komunikacji, jakim jest smartfon.
Aplikacja Moto Unplugged jest już dostępna w najnowszej wersji oprogramowania systemowego dla flagowego modelu motorola razr 40 ultra. W przyszłości zostanie wprowadzona do kolejnych smartfonów firmy Motorola.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.