Motorola moto g24 i moto g24 power. Nowe smartfony już dostępne w Polsce
12 lutego 2024 r.: Do Polski trafiły dwa modele smartfonów Motorola z popularnej rodziny moto g. Motorola moto g24 oraz moto g24 power wyróżniają się w swoim przedziale cenowym wydajnością, dużą ilością pamięci oraz charakterystycznym dla marki, nowoczesnym i kolorowym designem. Drugie z urządzeń dodatkowo posiada pojemną baterię z funkcją szybkiego ładowania.
Nowe smartfony łączy wizualne podobieństwo - tej samej klasy wyświetlacz IPS LCD HD+ o przekątnej 6,56”, odświeżany z częstotliwością 90 Hz[1] oraz identyczny, 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio G85. Model moto g24 debiutuje w Polsce, w wersji 8/128 GB. Model moto g24 power będzie można natomiast kupić w wariancie 8/256 GB, z większą ilością pamięci wewnętrznej. W obu smartfonach obecna jest funkcja RAM Boost[2], która wykorzystuje część pamięci wewnętrznej jako wirtualną pamięć operacyjną i pozwala szybciej uruchamiać aplikacje.
W urządzeniach znajdziemy również identyczny zestaw aparatów. Główny moduł 50 MP z przysłoną f/1.8 i technologią Quad Pixel[3], wspierany jest przez sensor Macro Vision. Przedni aparat do selfie to moduł 8 MP z przesłoną f/2.0. Jakość zdjęć robionych w trudnych warunkach oświetleniowych poprawia automatyczny tryb nocny wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI), która automatycznie dostosowuje ustawienia aparatów do poziomu oświetlenia.
Motorola moto g24 dostępna w aż trzech kolorach!
Moto g24, a więc podstawowy model z nowej serii, wizualnie czerpie z charakterystycznego dla rodziny g, niezwykle kolorowego designu. Obudowa jest jednolita, z bardzo smukłą i niewyróżniająca się wyspą aparatu. Smartfon jest więc opływowy, ale jednocześnie lekki oraz solidny. Ma również hydrofobową konstrukcję[4], a wykorzystane tworzywo sprawia, że urządzenie komfortowo leży w dłoni. Jeśli chodzi o wersje kolorystyczne, dostępne są do wyboru aż trzy: grafitowa (Matte Charcoal), lawendowa (Pink Lavender) oraz zielona (Ice Green).
Smartfon wyposażony jest w boczny czytnik linii papilarnych, głośniki stereo z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® oraz złącze jack 3,5 mm dla słuchawek przewodowych. Obudowa skrywa baterię o pojemności 5000 mAh, która wspiera ładowanie TurboPower™ 15 W. Wymiary moto g24 wynoszą: 163,5 x 74,5 x 7,99 mm, przy wadze 181 g.
Motorola moto g24 power. Więcej energii i szybsze ładowanie
Motorola moto g24 power to interesująca propozycja dla osób, które poszukują smartfona z wystarczającym zapasem energii na dwa dni działania. W stosunku do modelu podstawowego znajdziemy tu pojemniejszą baterię (aż 6000 mAh). Mieści się ona w obudowie, której profil pogrubiono o zaledwie jeden milimetr (163,5 x 74,5 x 8,99 mm), przy symboliczny wzroście wagi urządzenia do 197 g. Funkcjonalnym dodatkiem jest także standard ładowania TurboPower™ 30 W[5] – szybszy i bardziej efektywny. Moto g24 power dostępny jest w dwóch kolorach: błękitnym (Glacier Blue) oraz granatowym (Ink Blue). Nie licząc wspomnianych zmian, konstrukcja urządzenia jest prawie identyczna do podstawowego modelu moto g24 i oba smartfony dzielą te same cechy oraz funkcjonalności.
Android 14 od razu z pudełka
Wybierając moto g24 lub moto g24 power użytkownik nie musi się martwić o aktualizację do najnowszej wersji Androida, gdyż oba smartfony dostępne są od razu z systemem w wersji 14. Nowa edycja platformy jest wyposażona w funkcje pozwalające lepiej spersonalizować smartfon, dodatkowe zabezpieczenia oraz rozwiązania usprawniające codzienne korzystanie z systemu. Smartfony oferują także lekką, wygodną i nieobciążającą urządzenia nakładkę My UX, która otwiera przed użytkownikiem między innymi możliwość obsługi moto g za pomocą wygodnych gestów.
Ceny oraz dostępność w Polsce
Rekomendowana cena detaliczna smartfona motorola moto g24 (8/128 GB) to 699 zł. Model moto g24 power (8/256 GB) został natomiast wyceniony na 899 zł. Oba urządzenia znajdziemy w ofercie sklepów: RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik. Motorola moto g24 (8/128 GB) pojawi się również w ofercie sieci Play.
[1] W trybie automatycznym minimalna częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a maksymalna — 90 Hz. Rzeczywista częstotliwość odświeżania może być niższa i zmieniać się w zależności od ograniczeń związanych z aplikacjami i zawartością, a także wymagań, ustawień trybu urządzenia i innych czynników.
[2] Funkcja rozszerzonej pamięci operacyjnej RAM Boost wykorzystuje pamięć wewnętrzną telefonu jako wirtualną pamięć operacyjną, zmniejszając pojemność pamięci masowej, dlatego podczas korzystania z niej zmniejsza się ilość dostępnej pamięci dla użytkownika. Funkcja ta jest domyślnie włączona, ale można ją wyłączyć. 8 GB fizycznej pamięci RAM + do 8 GB RAM Boost (4 GB domyślnie | 8 GB maksymalnie).
[3] Matryca o rozdzielczości 50 MP łączy 4 piksele w 1, co zapewnia efektywną rozdzielczość zdjęć 12,5 MP.
[4] Konstrukcja hydrofobowa tworzy barierę chroniącą przed umiarkowanym narażeniem na oddziaływanie słodkiej wody, np. przypadkowym zalaniem, zachlapaniem, potem czy lekkim deszczem. Produkt nie jest przeznaczony do zanurzania w wodzie ani narażania go na działanie wody lub innych płynów pod ciśnieniem. Odporność może z czasem się zmniejszać. Produkt nie jest wodoszczelny.
[5] Ładowanie maksymalnie z mocą 30 W. Ładowanie TurboPower™ dostępne tylko z ładowarką Motorola TurboPower™ 33 (dodaną w komplecie w Ameryce Łacińskiej, regionie Azji i Pacyfiku oraz pozostałych krajach regionu EMEA, a sprzedawana osobno w krajach skandynawskich i Francji) lub o wyższej mocy. Ładowarka Motorola TurboPower™ 33 ani o wyższej mocy nie zwiększy maksymalnej wydajności ładowania.
realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce
Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola
Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.