Motorola moto g24 i moto g24 power. Nowe smartfony już dostępne w Polsce
12 lutego 2024 r.: Do Polski trafiły dwa modele smartfonów Motorola z popularnej rodziny moto g. Motorola moto g24 oraz moto g24 power wyróżniają się w swoim przedziale cenowym wydajnością, dużą ilością pamięci oraz charakterystycznym dla marki, nowoczesnym i kolorowym designem. Drugie z urządzeń dodatkowo posiada pojemną baterię z funkcją szybkiego ładowania.
Nowe smartfony łączy wizualne podobieństwo - tej samej klasy wyświetlacz IPS LCD HD+ o przekątnej 6,56”, odświeżany z częstotliwością 90 Hz[1] oraz identyczny, 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio G85. Model moto g24 debiutuje w Polsce, w wersji 8/128 GB. Model moto g24 power będzie można natomiast kupić w wariancie 8/256 GB, z większą ilością pamięci wewnętrznej. W obu smartfonach obecna jest funkcja RAM Boost[2], która wykorzystuje część pamięci wewnętrznej jako wirtualną pamięć operacyjną i pozwala szybciej uruchamiać aplikacje.
W urządzeniach znajdziemy również identyczny zestaw aparatów. Główny moduł 50 MP z przysłoną f/1.8 i technologią Quad Pixel[3], wspierany jest przez sensor Macro Vision. Przedni aparat do selfie to moduł 8 MP z przesłoną f/2.0. Jakość zdjęć robionych w trudnych warunkach oświetleniowych poprawia automatyczny tryb nocny wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI), która automatycznie dostosowuje ustawienia aparatów do poziomu oświetlenia.
Motorola moto g24 dostępna w aż trzech kolorach!
Moto g24, a więc podstawowy model z nowej serii, wizualnie czerpie z charakterystycznego dla rodziny g, niezwykle kolorowego designu. Obudowa jest jednolita, z bardzo smukłą i niewyróżniająca się wyspą aparatu. Smartfon jest więc opływowy, ale jednocześnie lekki oraz solidny. Ma również hydrofobową konstrukcję[4], a wykorzystane tworzywo sprawia, że urządzenie komfortowo leży w dłoni. Jeśli chodzi o wersje kolorystyczne, dostępne są do wyboru aż trzy: grafitowa (Matte Charcoal), lawendowa (Pink Lavender) oraz zielona (Ice Green).
Smartfon wyposażony jest w boczny czytnik linii papilarnych, głośniki stereo z technologią dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® oraz złącze jack 3,5 mm dla słuchawek przewodowych. Obudowa skrywa baterię o pojemności 5000 mAh, która wspiera ładowanie TurboPower™ 15 W. Wymiary moto g24 wynoszą: 163,5 x 74,5 x 7,99 mm, przy wadze 181 g.
Motorola moto g24 power. Więcej energii i szybsze ładowanie
Motorola moto g24 power to interesująca propozycja dla osób, które poszukują smartfona z wystarczającym zapasem energii na dwa dni działania. W stosunku do modelu podstawowego znajdziemy tu pojemniejszą baterię (aż 6000 mAh). Mieści się ona w obudowie, której profil pogrubiono o zaledwie jeden milimetr (163,5 x 74,5 x 8,99 mm), przy symboliczny wzroście wagi urządzenia do 197 g. Funkcjonalnym dodatkiem jest także standard ładowania TurboPower™ 30 W[5] – szybszy i bardziej efektywny. Moto g24 power dostępny jest w dwóch kolorach: błękitnym (Glacier Blue) oraz granatowym (Ink Blue). Nie licząc wspomnianych zmian, konstrukcja urządzenia jest prawie identyczna do podstawowego modelu moto g24 i oba smartfony dzielą te same cechy oraz funkcjonalności.
Android 14 od razu z pudełka
Wybierając moto g24 lub moto g24 power użytkownik nie musi się martwić o aktualizację do najnowszej wersji Androida, gdyż oba smartfony dostępne są od razu z systemem w wersji 14. Nowa edycja platformy jest wyposażona w funkcje pozwalające lepiej spersonalizować smartfon, dodatkowe zabezpieczenia oraz rozwiązania usprawniające codzienne korzystanie z systemu. Smartfony oferują także lekką, wygodną i nieobciążającą urządzenia nakładkę My UX, która otwiera przed użytkownikiem między innymi możliwość obsługi moto g za pomocą wygodnych gestów.
Ceny oraz dostępność w Polsce
Rekomendowana cena detaliczna smartfona motorola moto g24 (8/128 GB) to 699 zł. Model moto g24 power (8/256 GB) został natomiast wyceniony na 899 zł. Oba urządzenia znajdziemy w ofercie sklepów: RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik. Motorola moto g24 (8/128 GB) pojawi się również w ofercie sieci Play.
[1] W trybie automatycznym minimalna częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a maksymalna — 90 Hz. Rzeczywista częstotliwość odświeżania może być niższa i zmieniać się w zależności od ograniczeń związanych z aplikacjami i zawartością, a także wymagań, ustawień trybu urządzenia i innych czynników.
[2] Funkcja rozszerzonej pamięci operacyjnej RAM Boost wykorzystuje pamięć wewnętrzną telefonu jako wirtualną pamięć operacyjną, zmniejszając pojemność pamięci masowej, dlatego podczas korzystania z niej zmniejsza się ilość dostępnej pamięci dla użytkownika. Funkcja ta jest domyślnie włączona, ale można ją wyłączyć. 8 GB fizycznej pamięci RAM + do 8 GB RAM Boost (4 GB domyślnie | 8 GB maksymalnie).
[3] Matryca o rozdzielczości 50 MP łączy 4 piksele w 1, co zapewnia efektywną rozdzielczość zdjęć 12,5 MP.
[4] Konstrukcja hydrofobowa tworzy barierę chroniącą przed umiarkowanym narażeniem na oddziaływanie słodkiej wody, np. przypadkowym zalaniem, zachlapaniem, potem czy lekkim deszczem. Produkt nie jest przeznaczony do zanurzania w wodzie ani narażania go na działanie wody lub innych płynów pod ciśnieniem. Odporność może z czasem się zmniejszać. Produkt nie jest wodoszczelny.
[5] Ładowanie maksymalnie z mocą 30 W. Ładowanie TurboPower™ dostępne tylko z ładowarką Motorola TurboPower™ 33 (dodaną w komplecie w Ameryce Łacińskiej, regionie Azji i Pacyfiku oraz pozostałych krajach regionu EMEA, a sprzedawana osobno w krajach skandynawskich i Francji) lub o wyższej mocy. Ładowarka Motorola TurboPower™ 33 ani o wyższej mocy nie zwiększy maksymalnej wydajności ładowania.
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.