motorola edge 30 trafiła do sprzedaży w Polsce
10 maja 2022 r.: po 2 tygodniach od oficjalnej, światowej premiery do polskich sklepów trafia właśnie najnowszy smartfon Motorola z flagowej rodziny edge. Model o oznaczeniu edge 30 charakteryzuje się zaawansowanym systemem aparatów, wyświetlaczem OLED o rozdzielczości FHD+ oraz częstotliwości odświeżania 144 Hz. Na pokładzie nie mogło zabraknąć wydajnego procesora Snapdragon® 778G+ 5G. Wszystko to zamknięte w eleganckiej i nowoczesnej obudowie, która ma zaledwie 6,79 mm grubości.
W polskiej sprzedaży pojawiły się trzy warianty edge 30. Wszystkie wyposażone w 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane. Tym co je różni są kolory obudowy. Smartfon występuje w trzech wersjach kolorystycznych: grafitowym, morskiej bryzy i opalizującego srebra. Od dziś smartfon można kupić w sieciach sklepów RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet oraz w ofercie operatorów sieci Play, Plus, T-Mobile i na motorola.com. Rekomendowana cena detaliczna to 2199 zł.
Najnowocześniejsze funkcje aparatu fotograficznego
Najnowszy edge 30 ma 50-megapikselową matrycę aparatu z ultraszerokokątnym obiektywem, 32-megapikselowy aparat przedni, a najbardziej zaawansowany aparat firmy Motorola o rozdzielczości 50 MP wykorzystuje nowy standard autofokusa - Instant All-Pixel Focus. Tradycyjne technologie autofokusa wykorzystują około 3% pikseli, tymczasem Instant All Pixel Focus - 100% pikseli w poziomie i pionie, aby uzyskać szybsze i lepsze rezultaty niezależnie od oświetlenia. Dzięki temu liczba pikseli używanych do ustawiania ostrości jest 32 razy większa.
Aparat wyróżnia się też zdolnością do uwieczniania szczegółów w świetle dziennym, a kiedy zapadnie zmrok, wpuszcza więcej światła, łącząc po cztery piksele w jeden ogromny ultrapiksel. Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) eliminuje niepożądane drgania, dlatego najlepsze zdjęcia można teraz robić w zupełnie nowy sposób. Znakomite efekty widać nie tylko na zdjęciach. Smartfonem można również nagrywać wideo o jakości HDR10 z ponad miliardem odcieni, które wyróżnia się wyjątkowym realizmem.
Jakość działania kamery zazwyczaj pogarsza się w aplikacjach zewnętrznych, takich jak TikTok, WhatsApp czy Instagram, ale twórcy modelu motorola edge 30 zwrócili szczególną uwagę na działanie takich funkcji jak renderowanie twarzy, nagrywanie wideo aparatem przednim czy czat wideo. Uzyskano także znaczną redukcję szumów podczas robienia zdjęć, dzięki czemu jest to wymarzone urządzenie dla twórcy contentu.
Ulubione seriale i gry ożywają na wyświetlaczu OLED o przekątnej 6,5 cala, częstotliwości odświeżania 144 Hz i kolorystyce HDR10+, który spełnia standardy kinowe DCI-P3 pod względem zakresu kolorów, jasności, wierności barw i poziomu kontrastu. Sprawia to, że można oglądać wszystko w ponad miliardzie odcieni. Dwa towarzyszące ekranowi duże głośniki stereo emitują wielowymiarowy dźwięk Dolby Atmos®, potęgując wrażenia widzów.
Potężna moc i wydajność
Dzięki mocy procesora Snapdragon 778G+ odczuwa się znaczny wzrost wydajności wszystkich funkcji - od gier po nagrywane samodzielnie wideo. Zaawansowany modem umożliwia pobieranie, streaming i rozmowy na czacie wideo bez opóźnień, a także łączność z najszybszymi sieciami Wi-Fi 6E(1). Najnowszy smartfon edge ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej(2), aby można było wykorzystywać jego pełny potencjał w drodze.
Motorola edge 30 ma też funkcje w ramach platformy Ready For(3) zwiększające wszechstronność urządzenia. Wystarczy połączyć smartfon bezprzewodowo z monitorem lub telewizorem.
Imponująca, szybka łączność z sieciami 5G(4) nie skraca żywotności baterii w smartfonie. Pojemna bateria 4020 mAh wystarcza na długie korzystanie z atrakcyjnych funkcji telefonu. Kiedy trzeba szybko uzupełnić zapasy energii, ładowarka TurboPower™ 30 wydłuża działanie o godziny po minutach ładowania(5).
(1) Funkcja dostępna tylko w niektórych krajach ze względu na ograniczenia związane z przepisami. Informacji o dostępności udzieli usługodawca. Wymaga osobno zakupionego routera Wi-Fi 6e oraz abonamentu, który różni się w zależności od lokalizacji.
(2) Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza ze względu na wiele czynników, w tym system operacyjny, oprogramowanie oraz inne funkcje wykorzystujące część tej pojemności i może ulegać zmianie wskutek aktualizacji oprogramowania.
(3) Połączenie bezprzewodowe Ready For jest dostępne tylko z telewizorami obsługującymi funkcję kopii lustrzanej ekranu smartfona w systemie Android (Miracast).
(4) Usługi 5G dostępne z abonamentem na 5G. Wymagany jest zasięg sieci 5G. Dostępność tylko na wybranych obszarach. Urządzenie nie jest kompatybilne ze wszystkimi sieciami 5G. W razie potrzeby szczegółowych informacji udzieli operator.
(5) Bateria musi być mocno wyczerpana. Szybkość ładowania zmniejsza się wraz z poziomem naładowania baterii. Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez przeciętnego użytkownika, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.
Motorola uruchamia otwarty program beta testów moto ai. Dostępny także w Polsce
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.