Moduły Trinasolar Vertex N wyróżnione za rentowność przez TÜV Rheinland
Trinasolar, globalny lider inteligentnych rozwiązań z sektora fotowoltaiki i magazynowania energii, otrzymał certyfikat rentowności dla swoich modułów bifacjalnych Vertex TOPCon typu n. Certyfikat został przyznany na podstawie testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę zajmującą się testowaniem, inspekcjami i certyfikacją - TÜV Rheinland. To osiągnięcie potwierdza jakość, niezawodność i trwałość produktu oraz podkreśla pewność, którą mogą mieć inwestorzy wobec oferty modułów firmy.
W ramach procesu certyfikacji moduły przeszły serię rygorystycznych testów, uzyskując pozytywne wyniki. Certyfikat stanowi istotne podkreślenie jakości, niezawodności i wytrzymałości modułów typu n z portfolio Trinasolar, dostarczając dalszych dowodów dla globalnych klientów, zespołów ds. zaopatrzenia i jednostek sektora bankowego. Kładzie też solidny fundament pod dalszą ekspansję Trinasolar na światowych rynkach.
TÜV Rheinland przeprowadził testy w oparciu o standard Bankability 2 PfG 2940. Obejmowały one sekwencję cykli termicznych, sekwencyjny test naprężeń mechanicznych, sekwencyjny test naprężeń na tylnej stronie modułu, w tym naświetlanie promieniami UV, sekwencję ciepła i wilgoci, test degradacji indukowanej potencjałem (PID) oraz degradacji indukowanej promieniowaniem UV (UVID), wykrywanie degradacji indukowanej światłem i podwyższoną temperaturą (LETID), a także opcjonalne badanie pliku PAN.
Moduł został szczególnie doceniony w sekwencji cykli termicznych, sekwencyjnym teście naprężeń mechanicznych, sekwencyjnym teście naprężeń na tylnej stronie modułu, w tym sekwencji promieniowania UV i teście LETID, wykazując wyjątkowo niski poziom degradacji. Wyniki są zgodne z innymi testami przeprowadzonymi przez Kiwa PVEL w 2023 roku i Renewable Energy Test Center (RETC) w czerwcu tego roku.
Li Weichun, Dyrektor Globalny ds. Elektroniki Energetycznej i Generalny Menedżer ds. Produktów Solarnych w regionie Wielkich Chin w TÜV Rheinland, komentuje „Moduły bifacjalne Vertex TOPCon typu n Trinasolar wypadły w naszych testach rentowności nadzwyczaj dobrze, potwierdzając swoją jakość i niezawodność godne lidera branży. Ściśle współpracowaliśmy z Trinasolar w zakresie rentowności, śladu węglowego produktu, certyfikatu EPD i niezawodności produktu i z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Trinasolar w najbliższej przyszłości”.
Wang Bing, Dyrektor ds. Jakości Operacyjnej w Jednostce Biznesowej Ogniw i Modułów (CMBU) Trinasolar podkreśla: „Trinasolar od zawsze kierowała się zasadami, które można ująć w zdaniach: ‘jakość na pierwszym miejscu’ oraz ‘klient na pierwszym miejscu’, co pozwoliło naszym produktom zdobyć silną pozycję na rynku.”
Wang Bing stwierdził również, że przykładanie dużej wagi do rozwoju technologicznego produktów firmy przełoży się na satysfakcję klientów: „Otrzymany certyfikat potwierdza słuszność podejścia Trinasolar do działań badawczo-rozwojowych w zakresie technologii i kładzenia nacisku na nieustanną poprawę wydajności i niezawodności naszych produktów. Dostarczanie energii słonecznej do coraz większej liczby społeczności na całym świecie to nasza pasja, a wysoka rentowność stanowi jeden z filarów tego celu” – kończy przedstawiciel firmy.
O Trinasolar
Firma Trinasolar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, dostarcza produkty, aplikacje i usługi PV w celu promowania globalnego zrównoważonego rozwoju. Poprzez ciągłe innowacje, spółka kontynuuje rozwój branży, zwiększając udział energii fotowoltaicznej, popularyzując energetykę odnawialną i stymulując globalny rozwój tego sektora.
Przez ponad 25 lat działalności Trina Solar dostarczyła na całym świecie moduły o łącznej mocy ponad 225 GW. Ponadto aktywność firmy obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, obsługę i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. W 2018 r. firma Trina Solar po raz pierwszy wprowadziła na rynek markę Energy IoT i obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnego lidera w dziedzinie inteligentnej energii. Co więcej, w czerwcu 2020 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat
Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Lotnictwo
Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.
Ochrona środowiska
Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.