Mobilny router ZTE U50 5G dostępny dla klientów T-Mobile
Mobilny router ZTE U50 5G ma postać zgrabnego i eleganckiego urządzenia w białym kolorze, które bez trudu mieści się w dłoni. Matowa powierzchnia, która dodatkowo nie przyjmuje odcisków palców, wpływa na komfort użytkowania. Router nie ślizga się po gładkiej powierzchni stołu, czy biurka, dlatego bez problemu można z niego korzystać w trakcie podróży, np. pociągiem lub samochodem.
ZTE U50 5G jest w stanie obsługiwać do 32 urządzeń podłączonych przez Wi-Fi jednocześnie. Świetnie sprawdzi się więc zarówno w domach, jak i w mniejszych biurach.
ZTE U50 5G zapewnia wyjątkową wydajność w sieci 5G z maksymalnymi prędkościami do 2,63 Gb /s przy pobieraniu oraz 525 MB/s przy wysyłaniu danych. Dzięki obsłudze technologii Wi-Fi 6, router ZTE U50 5G zapewnia transfer do 1,8 GB/s. Daje to gwarancję szybkiego i stabilnego połączenia bez względu na liczbę podłączonych urządzeń. Router ZTE U50 5G jest wyposażony w złącza TS-9, które umożliwiają podłączenie anten zewnętrznych – to znacząco polepsza łączność ze stacjami bazowymi 5G (złącza działają tylko w trybie 5G). Takie rozwiązanie jest idealne dla tych użytkowników, którzy wymagają niezawodnego i szybkiego dostępu do Internetu niezależnie od warunków.
Zdecydowaną zaletą routera ZTE U50 5G jest jego bateria, która ma pojemność 4500 mAh oraz bardzo długi czas działania na jednym ładowaniu. Takie parametry decydują o mobilności urządzenia i wygodzie jego użytkowania.
Rekomendowana cena routera ZTE U50 5G to 999 zł. Urządzenie jest już dostępne u operatora T-Mobile.
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Jak WebWave zrewolucjonizowało tworzenie stron
Globalna misja Zyxel Networks na rzecz zrównoważonego rozwoju
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Edukacja
Polska z planem zmian w edukacji na następne 10 lat. Szkoły będą uczyć lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych
Wdrożenie Polityki Cyfrowej Transformacji Edukacji to jeden z kamieni milowych KPO. Jej osią ma być Dekalog Cyfrowej Transformacji Edukacji – zebrany w 10 punktów zestaw kluczowych wyzwań, z jakimi system edukacji będzie się musiał zmierzyć, by wyposażyć uczniów w kompetencje, które już dziś stają się niezbędne, nie tylko na rynku pracy. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji. Wszystkie założenia wynikające z dokumentu mają być spełnione do 2035 roku.
Problemy społeczne
Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy
Roczny cykl regularnej aktywności fizycznej w połączeniu z edukacją zdrowotną znacząco redukuje ryzyko zdrowotne i poprawia kondycję – wynika z programu badawczego Zdrowa OdWaga przeprowadzonego przez Medicover. U uczestników badania poprawiły się wskaźniki zdrowotne, spadła też absencja chorobowa w pracy. – Wyliczyliśmy metodą naukową, że dzięki 12-miesięcznemu programowi zdobyli oni dodatkowy rok życia w lepszym zdrowiu – ocenia dr n. med. Piotr Soszyński, koordynator medyczny programu badawczego Zdrowa OdWaga.
Infrastruktura
Dane satelitarne wspomagają leśników. Pomagają przeciwdziałać pożarom oraz kradzieżom drewna
Na niskiej orbicie okołoziemskiej jest 10 tysięcy sztucznych satelitów i ciągle ich przybywa. W każdej sekundzie przesyłają na ziemię wiele cennych danych, które są wykorzystywane w różnych dziedzinach – meteorologii, telekomunikacji, transporcie, zarządzeniu kryzysowym czy badaniach naukowych. Są one także cennym narzędziem w rękach leśników. Dane pochodzące z orbity są wykorzystywane m.in. w ochronie przeciwpożarowej lasów, ale też pomagają w identyfikowaniu obszarów narażonych na działanie złodziei drewna.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.