Mobile Industrial Robots partnerem strategicznym I Forum Intralogistyki
”Mobilnie w przyszłość” - Mobile Industrial Robots partnerem strategicznym I Forum Intralogistyki
Już za niespełna 2 tygodnie ASTOR i ProCobot organizują konferencję dla przedsiębiorców, którzy chcą doskonalić procesy transportu wewnątrzzakładowego.
Warszawa, wrzesień 2022: Producent autonomicznych robotów mobilnych, Mobile Industrial Robots, został partnerem strategicznym I Forum Intralogistyki. Spotkanie pod hasłem „Mobilnie w przyszłość”, zaplanowane na 22 września, organizują firmy ASTOR i ProCobot. Podczas wydarzenia przedstawiciele zakładów produkcyjnych i przedsiębiorstw partnerskich opowiedzą o swoich doświadczeniach we wdrażaniu technologii usprawniających procesy transportu towarów na terenie przedsiębiorstwa. Praktycy poruszą kwestie optymalizacji kosztów oraz doboru rozwiązań z zakresu intralogistyki do potrzeb danego zakładu. Prezes MiR, Søren E. Nielsen, przybliży najważniejsze trendy na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), jak interoperacyjność ułatwiająca zarządzanie różnymi systemami logistyki wewnątrzzakładowej. Wśród prelegentów są także: Agnieszka Należnik – methods & maintenance manager w Schneider Electric, Przemysław Dylewski – dyrektor produkcji w firmie Splast, Maciej Owczarzak – inżynier procesu w Signify, a także Dariusz Ratajczak – digital & manex engineer w firmie Ekaterra.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formularz zapisów są w serwisie forumintralogistyki.pl.
Pozostałe tematy I Forum Intralogistyki:
- automatyzacja transportu palet na produkcji i w procesie paletyzacji,
- wykorzystanie rozwiązań open-source do zwiększania możliwości robotów mobilnych i współpracujących,
- nowe technologie produkcyjne i logistyczne w tradycyjnych branżach,
- kierunki rozwoju robotyki mobilnej w Polsce.
Według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) w 2020 roku sprzedano ponad 43 500 sztuk robotów usługowych używanych w transporcie i logistyce, co oznacza wzrost o 33% w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Maszyny są używane najczęściej w przedsiębiorstwach z branż: motoryzacyjnej, elektrycznej i elektronicznej, metalowej, chemicznej, tworzyw sztucznych i gumy, a także spożywczej i napojów. Zadania realizowane przez autonomiczne roboty mobilne i wózki samojezdne AGV to transport produktów w ramach procesów produkcyjnych, obieranie elementów do montażu, oraz załadunek i transport palet.
Komentarze ekspertów:
- Rozwój branży e-commerce, większy popyt na powierzchnie magazynowe, a także przemodelowanie łańcuchów wartości oraz trudności ze znalezieniem pracowników sprawiają, że firmy potrzebują nowych rozwiązań logistycznych. W sukurs przychodzą autonomiczne roboty mobilne i nowe technologie, które zwiększają możliwości AMR i pozwalają automatyzować coraz więcej procesów. Wsparcie sztucznej inteligencji czy sieci 5G eliminuje przestoje i zwiększa niezawodność, bezpieczeństwo i jakość - podkreśla Søren E. Nielsen.
Marcin Gwóźdź, wiceprezes ds. sprzedaży w ProCobot, prognozuje dalszy wzrost rynku:
- Jesteśmy przekonani, że w nadchodzących latach automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja będą kształtować świat, w którym żyjemy i pracujemy. Elastyczność, wydajność i niezawodność to jedne z najważniejszych cech dzisiejszej intralogistyki. Wiele firm polega na innowacyjnych rozwiązaniach automatyzacji, które zapewniają ustandaryzowany, zautomatyzowany przepływ materiałów przez całą dobę. To jedyny sposób na długoterminowe obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i szybkości.
Piotr Merwart, członek zarządu ASTOR, dodaje, że przyszłość intralogistyki jest smart:
- Jej uosobieniem są m.in. autonomiczne roboty mobilne wyposażone w czujniki, kamery 3D, czy najnowsze technologie skanowania laserowego na które widzimy rosnące zapotrzebowanie. Mogą być one świetnym wyborem, zarówno dla dużych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw. To rozwiązanie, które sprawdzi się również tam, gdzie występują niedobory kadrowe.
I Forum Intralogistyki – najważniejsze informacje:
Data: 22 września 2022
Godz.: 9.30 -16.30
Miejsce: Renaissance Warsaw Airport Hotel
Partner Strategiczny: Mobile Industrial Robots
Partner Instytucjonalny: Forum Automatyki i Robotyki Polskiej
Organizatorzy: ASTOR i ProCobot
Więcej o Forum: http://www.forumintralogistyki.pl/
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W 2019 roku przychód MiR wyniósł 44 mln USD. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com
Kontakt dla mediów:
Dorota Sapija, Omega Communication
dsapija@communication.pl
+48 608 03 84 01, 22 854 16 39
Renata Poreda, ASTOR Sp. z o.o.
Renata.Poreda@astor.com.pl
+48 691 700 019

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.