Mobile Industrial Robots wyróżnił trzech partnerów w Europie Środkowo-Wschodniej
Warszawa, 12 maja 2022 r. – Mobile Industrial Robots (MiR), lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (ang. autonomous mobile robots, AMR), przyznał tytuły „Excellent Partner” i „Excellent Partner+” piętnastu firmom z całego świata. W naszym regionie wyróżnienie otrzymały trzy przedsiębiorstwa – polski ASTOR, czeski Amtech i rumuński ALFA TEST SRL.
„Excellent Partner” stanowi wyraz uznania dla firm uzyskujących najlepsze wyniki sprzedażowe oraz wyróżniających się wiedzą i poziomem jakości obsługi klienta. Krakowski ASTOR uzyskał tytuł po raz drugi z rzędu.
„Niedawno ogłaszaliśmy rekordowe wyniki finansowe za 2021 rok. W naszym regionie wzrost wyniósł blisko 52%. Partnerzy mają ogromny udział w tym sukcesie. Z roku na rok widzimy ogromny postęp w podnoszeniu kompetencji dotyczących autonomicznych robotów mobilnych. W ślad za tym idzie rozszerzanie portfolio usług dla klientów i realizowanie coraz bardziej złożonych projektów. Wierzymy, że z takimi partnerami na pokładzie jesteśmy w stanie zapewniać klientom z różnych branż prostą i skuteczną drogę do robotyzacji procesów intralogistycznych” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.
„MiR jest dla nas bardzo ważnym partnerem i niezmiernie cieszy nas to wyróżnienie. Wyraźnie widzimy wzrost zainteresowania autonomicznymi robotami mobilnymi w Polsce. Klienci, którzy rozpoczęli robotyzację intralogistyki z jednym robotem, często rozbudowują projekty i floty robotów MiR oraz integrują je z innymi rozwiązaniami z obszaru automatyzacji” – mówi Łukasz Mąka, zastępca dyrektora oddziału ASTOR Kraków, menedżer ds. robotów mobilnych MiR w firmie ASTOR w latach 2018-2021. „Jakiś czas temu otworzyliśmy showroom inteligentnej robotyki i stale rozszerzamy nasz zespół oraz kompetencje w zakresie autonomicznych robotów mobilnych” – dodaje.
Pod koniec lutego dwaj polscy partnerzy MiR: ASTOR i ProCobot nawiązali współpracę w zakresie dostarczania robotów MiR. Partnerstwo jest odpowiedzią na szybki rozwój robotyzacji intralogistyki w lokalnych przedsiębiorstwach.
O Mobile Industrial Robots
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów i centrów logistycznych, a także kilka szpitali na całym świecie. Będąc globalnym liderem na rynku, MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.mobile-industrial-robots.com.
Kontakt dla mediów: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
Kontakt z firmą: Marina Balanovic, Mobile Industrial Robots, mab@mir-robots.com; +45 60 24 18 88
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.