Miovision wybiera TomTom
TomTom (TOM2) został wybrany przez Miovision, światowego lidera w dziedzinie technologii zarządzania ruchem, aby ulepszyć jego analizy sygnałów drogowych oraz rozwiązania w pojazdach. Pomoże to zmniejszyć korki i emisje, a także poprawić bezpieczeństwo na drogach.
Miovision umożliwia korzystanie z produktów takich jak Audi Traffic Light Information. Jest to pierwsza w swoim rodzaju technologia, która pomaga kierowcom określić optymalną prędkość, aby uniknąć czerwonych świateł. Dane o ruchu drogowym TomTom wzbogacą rozwiązania Miovision o informacje w czasie rzeczywistym i historyczne dane o natężeniu ruchu na skrzyżowaniach.
Wykorzystując ulepszony produkt TomTom Junction Analytics, Miovision może precyzyjnie określić liczbę pojazdów przejeżdżających przez skrzyżowanie, zidentyfikować ich kierunki jazdy i dokładnie przewidzieć czas zielonego światła. Informacje te są przekazywane kierowcom za pośrednictwem standardowych zestawów komunikatów, dając im pewność i zaufanie niezbędne do bezpiecznego zbliżania się do skrzyżowań. Działając w oparciu o w pełni zanonimizowane dane TomTom o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, pochodzące z milionów pojazdów connected oraz urządzeń na całym świecie, Miovision poprawił funkcjonalność i dokładność swoich produktów.
„Ponieważ Miovision chce rozszerzyć zasięg i zakres usług, cieszymy się, że możemy współpracować z TomTom, światowym liderem w dziedzinie informacji o ruchu drogowym i analityki”, powiedział Thomas Bauer, General Manager, V2X and Connected Vehicles Strategy and Go-to-Market, Miovision. „Korzystając z najlepszych w swojej klasie aktualnych i historycznych danych o ruchu drogowym TomTom, jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas gromadzenia danych, jednocześnie zwiększając nasz globalny zasięg. Pozwala nam to lepiej analizować trendy i dostarczać zaawansowane dane analityczne naszym klientom z sektora motoryzacyjnego, nawigacyjnego, dostaw żywności, dostaw flotowych i inteligentnych miast”.
„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy partnerem Miovision, wiodącego dostawcy technologii dla pojazdów connected i sygnalizacji świetlnej”, powiedział Ralf-Peter Schäfer, Vice President for Traffic & Travel Information, TomTom. „Łącząc nasze wiodące w branży produkty do analizy ruchu drogowego z ich inteligentnymi rozwiązaniami trafficowymi, umożliwiamy kierowcom podejmowanie bardziej świadomych decyzji, torując drogę do inteligentniejszych, bezpieczniejszych i bardziej wydajnych sieci drogowych”.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.