Miovision wybiera TomTom
TomTom (TOM2) został wybrany przez Miovision, światowego lidera w dziedzinie technologii zarządzania ruchem, aby ulepszyć jego analizy sygnałów drogowych oraz rozwiązania w pojazdach. Pomoże to zmniejszyć korki i emisje, a także poprawić bezpieczeństwo na drogach.
Miovision umożliwia korzystanie z produktów takich jak Audi Traffic Light Information. Jest to pierwsza w swoim rodzaju technologia, która pomaga kierowcom określić optymalną prędkość, aby uniknąć czerwonych świateł. Dane o ruchu drogowym TomTom wzbogacą rozwiązania Miovision o informacje w czasie rzeczywistym i historyczne dane o natężeniu ruchu na skrzyżowaniach.
Wykorzystując ulepszony produkt TomTom Junction Analytics, Miovision może precyzyjnie określić liczbę pojazdów przejeżdżających przez skrzyżowanie, zidentyfikować ich kierunki jazdy i dokładnie przewidzieć czas zielonego światła. Informacje te są przekazywane kierowcom za pośrednictwem standardowych zestawów komunikatów, dając im pewność i zaufanie niezbędne do bezpiecznego zbliżania się do skrzyżowań. Działając w oparciu o w pełni zanonimizowane dane TomTom o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, pochodzące z milionów pojazdów connected oraz urządzeń na całym świecie, Miovision poprawił funkcjonalność i dokładność swoich produktów.
„Ponieważ Miovision chce rozszerzyć zasięg i zakres usług, cieszymy się, że możemy współpracować z TomTom, światowym liderem w dziedzinie informacji o ruchu drogowym i analityki”, powiedział Thomas Bauer, General Manager, V2X and Connected Vehicles Strategy and Go-to-Market, Miovision. „Korzystając z najlepszych w swojej klasie aktualnych i historycznych danych o ruchu drogowym TomTom, jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas gromadzenia danych, jednocześnie zwiększając nasz globalny zasięg. Pozwala nam to lepiej analizować trendy i dostarczać zaawansowane dane analityczne naszym klientom z sektora motoryzacyjnego, nawigacyjnego, dostaw żywności, dostaw flotowych i inteligentnych miast”.
„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy partnerem Miovision, wiodącego dostawcy technologii dla pojazdów connected i sygnalizacji świetlnej”, powiedział Ralf-Peter Schäfer, Vice President for Traffic & Travel Information, TomTom. „Łącząc nasze wiodące w branży produkty do analizy ruchu drogowego z ich inteligentnymi rozwiązaniami trafficowymi, umożliwiamy kierowcom podejmowanie bardziej świadomych decyzji, torując drogę do inteligentniejszych, bezpieczniejszych i bardziej wydajnych sieci drogowych”.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.