Mercusys MW300UH – bezprzewodowa karta sieciowa USB dużego zasięgu
Marka Mercusys poszerza swoje portfolio kart sieciowych w standardzie 802.11n.
Mercusys MW300UH to bezprzewodowa karta sieciowa WiFi dużego zasięgu oferująca prędkość do 300 Mb/s. Dedykowana jest osobom, które mają problem z zasięgiem WiFi, podczas pracy na komputerze czy laptopie. Dzięki temu, że kartę podłączamy kablem, a nie bezpośrednio do urządzenia, można ją korzystanie umiejscowić, by efektywnie odbierała sygnał z routera. Do tego celu służy załączona do kompletu podstawka.
Kartę sieciową Mercusys MW300UH wyposażono w dwie anteny o wysokim zysku (5 dBi), zapewniającą stabilność transmisji nawet na dużych odległościach.
Urządzenie obsługuje technologię 2x2 MIMO, która zapewnia łatwy dostęp do szybkich połączeń bezprzewodowych.
Intuicyjny interfejs (udostępniony również na płycie CD) sprawia, że instalacja karty Mercusys MW300UH jest bardzo prosta i trwa zaledwie kilka minut.
Karta jest kompatybilna z systemami Windows 10/8.1/8/7/XP. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA2.
Urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją, zaś jego cena to ok. 40zł.
Więcej informacji na temat karty sieciowej na stronie: MW300UH.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

SEO Vibes Summit ‘25 – konferencja all-inclusive o międzynarodowym zasięgu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.