MEF zakłada radę doradczą ds. technologii
Dyrektorzy firm Blue Planet, Cisco, Fortinet, Netcracker Technology, Salesforce, ServiceNow, Spirent, Versa Networks i VMware będą służyć MEF kluczową wiedzą technologiczną.
MEF, globalne stowarzyszenie dostawców sieci, chmur i technologii, które przyspieszają cyfrową transformację przedsiębiorstw, podczas kwartalnego spotkania w Paryżu we Francji poinformowało o założeniu rady doradczej ds. technologii (Technology Advisory Board, TAB). Rada, w której będą zasiadać wysocy rangą dyrektorzy z czołowych światowych firm technologicznych, uzupełni wiedzę i doświadczenie rady dyrektorów MEF, wnosząc ważną perspektywę technologiczną do strategicznych działań MEF.
MEF powołało TAB, aby uwzględniać opinie wszystkich kluczowych interesariuszy — dostawców chmur, sieci i technologii — dzięki czemu ekosystem będzie mógł szybciej tworzyć i wprowadzać na rynek najnowocześniejsze usługi i rozwiązania. Członkowie TAB będą służyć przez roczną kadencję i zostali wybrani ze względu na bogate doświadczenie branżowe w strategicznych obszarach aktywności MEF, takich jak cyberbezpieczeństwo, automatyzacja biznesu, SD-WAN, łączność bazowa i przetwarzanie brzegowe. Rada będzie początkowo skupiać się na zwiększaniu efektywności i tworzeniu nowych okazji w ekosystemie członkowskim oraz łańcuchu dostaw w celu szybszego generowania przychodów.
W skład rady doradczej ds. technologii wchodzi dziesięciu luminarzy branży:
- Kelly Ahuja, dyrektor generalny, Versa Networks
- Kailem Anderson, wiceprezes ds. portfolio i inżynierii, Blue Planet
- Ari Banerjee, starszy wiceprezes ds. strategii, Netcracker Technology
- Rohit Batra, wiceprezes i dyrektor ds. produktów, telekomunikacji, mediów i technologii, ServiceNow
- Craig Connors, wiceprezes i dyrektor naczelny, dział SASE, VMware
- David Fan, wiceprezes i dyrektor naczelny, branża komunikacyjna, Salesforce
- Sunil Khandekar, były założyciel i dyrektor generalny Nuage Networks, niezależny
- Dave Larson, główny dyrektor ds. technologii i dyrektor naczelny ds. chmury i IP, Spirent Communications plc
- John Maddison, wiceprezes ds. produktów i główny dyrektor ds. marketingu, Fortinet
- JL Valente, wiceprezes ds. zarządzania produktami, korporacyjne rozwiązania routingu i SD-WAN, Cisco
„Cieszymy się, że możemy powitać tę inspirującą grupę dyrektorów o nieocenionej wiedzy i zdolnościach przywódczych w nowej radzie doradczej MEF ds. technologii — powiedział Nan Chen, prezes MEF. — Od ponad 20 lat MEF odnosi sukcesy dzięki zakrojonej na szeroką skalę współpracy członków i kierownictwa stowarzyszenia, pomagając w rozwiązywaniu wspólnych wyzwań biznesowych. Wprowadzenie perspektywy technologicznej dodatkowo wzmocni współpracę branżową, która przyspiesza cyfrową transformację przedsiębiorstw dzięki lepszemu ekosystemowi dostawców usług, chmur i technologii”.
„Powołanie TAB jest ważnym krokiem w kierunku spełnienia potrzeb całego ekosystemu usług cyfrowych — powiedział Pascal Menezes, główny dyrektor ds. technologii w MEF. — Doradztwo społeczności producentów w zakresie sposobów, w jaki technologie wspomagają dostarczanie usług i produktów oraz zarządzanie nimi, pozwoli dopracować strategię MEF, umożliwiając nam rozwijanie w pełni zautomatyzowanej oferty transformacyjnej po to, aby pomóc naszym członkom w szybszym osiąganiu przychodów”.
Konferencja partnerska LSO
W Paryżu 4 maja odbędzie się pierwsza konferencja partnerska LSO zorganizowana przez MEF. W jednodniowej konferencji wezmą udział liderzy biznesowi oraz wykonawcy z firm usługowych, chmurowych i technologicznych, którzy spotkają się z nabywcami i sprzedawcami ze społeczności LSO Sonata. Dowiedzą się, jak przyspieszyć wdrożenia, wysłuchają biznesowych i technicznych perspektyw liderów branżowych, którzy popularyzują LSO, oraz poznają plany rozwoju API LSO, pracę komitetu oraz dostępne narzędzia, zasoby i programy, które mają na celu przyspieszać ewaluację i implementację. Interfejsy MEF LSO API zyskują uznanie w branży jako standardowy sposób szybkiego wprowadzania automatyzacji na styku rozwiązań różnych dostawców.
Informacje o MEF
MEF to globalne stowarzyszenie dostawców sieci, chmur i technologii, którzy współpracują ze sobą, aby przyspieszyć cyfrową transformację przedsiębiorstw poprzez stworzenie lepszego ekosystemu. MEF opracowuje standardy usługowe, platformy LSO oraz interfejsy API, a także szkolenia i programy certyfikacji usług, technologii, interfejsów oraz specjalistów.
Platforma MEF 3.0 umożliwia zautomatyzowane dostarczanie ustandaryzowanego operatorskiego Ethernetu, IP, transportu optycznego, SD-WAN, SASE i innych cyfrowych usług poprzez sieci wielu dostawców. Więcej informacji można znaleźć w witrynie MEF.net oraz na LinkedIn i Twitterze.
# #
Oto, co członkowie rady doradczej ds. technologii mówią o przystąpieniu do MEF TAB:
„Blue Planet skupia się na wspieraniu dostawców usług w procesie cyfryzacji, aby mogli zautomatyzować swoje sieci i przygotować je na przyszłość. Realizacja wizji cyfrowej transformacji wymaga stworzenia ekosystemu różnych graczy, którzy stosują otwarte architektury, automatyzację i chmurę. Dołączenie do rady doradczej MEF ds. technologii umożliwi nam lepszą współpracę z podobnie myślącymi przedstawicielami branży, co jest istotne z perspektywy przyspieszania sukcesu naszych klientów. Skieruje nas również we właściwym kierunku, w stronę rozwoju tego wzajemnie korzystnego ekosystemu” – Kailem Anderson, wiceprezes ds. portfolio i inżynierii, Blue Planet.
„Cisco i MEF kładą mocny nacisk na to, aby umożliwić naszemu ekosystemowi czołowych dostawców technologii chmurowych i sieciowych wspomaganie klientów w drodze do transformacji cyfrowej. Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do rady doradczej MEF ds. technologii i niecierpliwie czekam, aż wraz z kolegami zacznę realizować naszą misję opracowywania nowych standardów branżowych i certyfikacji opartych na naszej wspólnej wiedzy. Poprzez współpracę, MEF i jego zwolennicy umożliwiają przedsiębiorstwom przyspieszanie inicjatyw cyfrowych i rozwijanie działalności” – Jean-Luc (JL) Valente, wiceprezes ds. zarządzania produktami, korporacyjne rozwiązania routingu i SD-WAN, Cisco.
„W Fortinet zawsze wierzyliśmy w wartość łączenia ekosystemu globalnych liderów technologicznych w celu stymulowania współpracy. Cieszymy się, że możemy dołączyć do rady doradczej MEF ds. technologii i nie możemy się doczekać, aż zaczniemy pracować z innymi członkami nad wyzwaniami związanymi z akceleracją cyfrową, przed którymi stoją organizacje. Jesteśmy przekonani, że nasza długa historia innowacji w zakresie sieci i cyberbezpieczeństwa będzie cennym wkładem do społeczności” – John Maddison, wiceprezes ds. produktów i główny dyrektor ds. marketingu, Fortinet.
„Netcracker od dawna wspiera stowarzyszenie MEF i jego działania na rzecz kształtowania standardów branżowych. Niecierpliwie czekam, aż zacznę pracować z kolegami z rady doradczej ds. technologii, a także z kierownictwem i członkami MEF nad rozwijaniem kluczowych obszarów technologii, w tym przetwarzania brzegowego, chmury i transformacji cyfrowej” – Ari Banerjee, starszy wiceprezes ds. strategii, Netcracker Technology.
„W miarę, jak technologie łączności sieciowej i bezpieczeństwa zaczynają splatać się z usługami chmurowymi, MEF może zaoferować producentom technologii i dostawcom usług strategiczne doradztwo i korzyści, umożliwiając standaryzację i szybsze dostarczanie usług przedsiębiorstwom dążącym do transformacji cyfrowej oraz zapewnienie firmom środków do porównywania, różnicowania i szybszego wdrażania rozwiązań od wielu producentów/dostawców. Cieszę się, że mogę dołączyć do MEF TAB i niecierpliwie czekam, aż zacznę współpracować z innymi kolegami z TAB, kierownictwem MEF i członkami stowarzyszenia, aby wspierać tę strategiczną inicjatywę” – Sunil Khandekar, były założyciel i dyrektor generalny Nuage Networks, niezależny.
„Salesforce dzieli z MEF wizję wspomagania cyfrowej transformacji dostawców usług w połączonym ekosystemie. Jako społeczność, będziemy wspólnie pracować nad standardami, automatyzacją i certyfikacją, aby rozwiązać złożone problemy związane ze świadczeniem usług, z którymi boryka się większość współczesnych przedsiębiorstw. Cieszę się, że jako członek rady doradczej MEF ds. technologii będę współpracować z innymi interesariuszami i wprowadzać innowacje, które pomogą odnosić sukcesy naszym klientom i partnerom” – David Fan, wiceprezes i dyrektor naczelny, branża komunikacyjna, Salesforce.
„MEF, rada doradcza ds. technologii oraz rada dyrektorów odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości branży telekomunikacyjnej, a ja niecierpliwie czekam, aż zacznę moją kadencję i postaram przyczynić się do postępu. Nowe technologie mają ogromny potencjał, jeśli chodzi o poprawę funkcjonowania branży z perspektywy firm, pracowników i klientów, a ServiceNow ma do odegrania ważną rolę w tej ewolucji” – Rohit Batra, wiceprezes i dyrektor ds. produktów, telekomunikacji, mediów i technologii, ServiceNow.
„Cieszę się z mianowania do nowej rady doradczej MEF ds. technologii. Jako autoryzowany partner certyfikacyjny i testowy (ACTP) SD-WAN stowarzyszenia MEF, Spirent dostrzega ogromną wartość, jaką organizacja ta już teraz wnosi do ekosystemu branżowego. Łącząc kadrę kierowniczą czołowych światowych producentów technologii, inicjatywy TAB niewątpliwie przyczynią się do dalszego przyspieszenia rozwoju oraz dostarczania nowych usług i rozwiązań. Nie mogę się doczekać na tę ekscytującą współpracę” – Dave Larson, główny dyrektor ds. technologii i dyrektor naczelny ds. chmury i IP, Spirent Communications.
„Niecierpliwie czekam na rozpoczęcie współpracy z członkami nowej rady MEF TAB i dzielenie się wiedzą, którą zdobyłem podczas budowania największej na rynku firmy specjalizującej się w rozwiązaniach SASE. Versa pod dawna aktywnie współpracuje z MEF, m.in. jest jednym z pierwszych dostawców SD-WAN, który uzyskał certyfikat MEF 3.0 w kategorii SD-WAN, a obecnie bierze udział w pracach wielu różnych komitetów MEF. MEF docenia nasze wieloletnie przywództwo i wkład, przyznając nam liczne wyróżnienia, a my będziemy mogli wnieść ważną perspektywę technologiczną w działania MEF na rzecz szybszego rozwoju rynku” – Kelly Ahuja, dyrektor generalny, Versa Networks.
„Niedawno widzieliśmy, jak obciążenia robocze są przenoszone z chmury prywatnej do publicznej, a wkrótce będziemy świadkami podobnej migracji do chmur brzegowych. Aby wspierać aplikacje nowej generacji, które będą działać na urządzeniach brzegowych, firmy technologiczne z różnych sektorów muszą podjąć współpracę w celu zbudowania fundamentalnej infrastruktury. Cieszę się, że jako członek rady doradczej MEF ds. technologii będę mógł pomóc w budowaniu szerokiego, zróżnicowanego ekosystemu, który będzie wprowadzał innowacje na brzegu sieci” – Craig Connors, wiceprezes i dyrektor naczelny, dział SASE, Vmware.
Informacje o Versa Networks
Versa Networks, lider w dziedzinie SASE, łączy kompleksowe zabezpieczenia, zaawansowaną łączność sieciową, najlepsze w branży mechanizmy SD-WAN, obsługę wielu dzierżawców oraz zaawansowaną analitykę. Rozwiązania Versa Networks dostarczane są przez chmurę, lokalnie lub hybrydowo, a także za pośrednictwem uproszczonej usługi Versa Titan stworzonej z myślą o modelu Lean IT. Tysiące klientów , znajdujący się w wielu lokalizacjach na całym świecie, powierza firmie Versa swoje sieci, bezpieczeństwo i chmury.
Versa Networks jest firmą prywatną finansowaną przez Sequoia Capital, Mayfield, Artis Ventures, Verizon Ventures, Comcast Ventures, Liberty Global Ventures, Princeville Capital, RPS Ventures oraz Triangle Peak Partners. Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://www.versa-networks.com lub na kanale Versa Networks na Twitterze @versanetworks
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.