UPS Healthcare dostarczy szczepionki Novavax do krajów Unii Europejskiej, w tym
Firma UPS Healthcare ogłosiła współpracę z globalną firmą biotechnologiczną Novavax w zakresie dystrybucji i dostarczania nowo zatwierdzonej szczepionki przeciwko
COVID-19 do 27 krajów Unii Europejskiej (UE), w tym również do Polski.
Szczepionka Novavax nie wymaga przechowywania w bardzo niskich temperaturach (poniżej
-20°C), aby zachować integralność i może być bezpiecznie magazynowana i transportowana w temperaturze 2°C-8°C. Łatwiejsze warunki przechowywania sprawiają, że szczepionka Novavax jest potencjalnym ratunkiem dla wielu regionów i odległych miejsc, w których nie ma ultra-zimnych zamrażarek.
„Nowa szczepionka Novavax ma ogromny potencjał, aby znacząco przyczynić się do poprawy zdrowia publicznego na całym świecie” - mówi Wes Wheeler, prezes UPS Healthcare. „Zbudowaliśmy w Unii Europejskiej zaawansowaną i szeroką infrastrukturę, która pozwala dostarczać produkty wrażliwe na temperaturę. Dzięki temu, zarówno ratująca życie szczepionka Novavax, jak i inne niezbędne produkty opieki zdrowotnej, będą szybko dostępne dla setek milionów ludzi”.
Centrum dystrybucyjne UPS Healthcare jest strategicznie położone w pobliżu europejskiego węzła lotniczego UPS na lotnisku Kolonia-Bonn i ma bezpośredni dostęp do głównych portów lotniczych w Europie, w tym Rotterdamu, Antwerpii i Amsterdamu. Pozwala to na skrócenie czasu globalnego tranzytu produktów, a w przypadku 80% lokalizacji w Europie, umożliwia ich doręczenie następnego dnia.
"Dzięki współpracy z firmą UPS Healthcare możemy zoptymalizować nasze możliwości i dostarczyć szczepionki wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne" - mówi John Trizzino, Dyrektor ds. biznesowych i handlowych firmy Novavax. "Szczepionka Novavax nie wymaga transportu w takich samych warunkach łańcucha chłodniczego jak inne szczepionki typu „ultra-cold”, dlatego może potencjalnie odmienić losy krajów rozwijających się, które nie mają możliwości odbioru lub transportu bardzo zimnych produktów i leków do odległych miejsc".
Szczepionki Novavax będą przechowywane w niedawno rozbudowanym, najnowocześniejszym obiekcie UPS Healthcare zlokalizowanym w Roermond w Holandii. Centrum dystrybucyjne UPS Healthcare może obsługiwać wiele produktów biofarmaceutycznych. W Roermond znajdują się specjalne stanowiska paletowe z chłodziarkami do przechowywania produktów biologicznych, takich jak szczepionka Novavax. Obiekt wyposażony jest również w stanowiska paletowe w zamrażarkach do przechowywania produktów i leków w temperaturze -20°C i niższej, co jest konieczne w przypadku magazynowania innych szczepionek na COVID-19, jak również wielu leków biologicznych.
UPS Healthcare jest w czołówce firm zajmujących się dostarczaniem szczepionek na całym świecie. Do tej pory firma dostarczyła przeszło 1,5 miliarda dawek szczepionek do ponad 110 krajów, uzyskując przy tym wynik 99,999% terminowości.
Udało się to osiągnąć dzięki stworzeniu rozbudowanej, globalnej sieci, obejmującej ponad 500 nowych szlaków handlowych na całym świecie oraz nowe trasy lotnicze i naziemne. Celem firmy było stworzenie pewnej i elastycznej infrastruktury, która jest niezbędna do transportu szczepionek o ściśle określonym czasie ważności oraz wrażliwości na temperaturę.
Transport szczepionek jest monitorowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez trzy globalne centra dowodzenia UPS Healthcare, których zadaniem jest zapewnienie terminowego doręczenia produktów poprzez zminimalizowanie ryzyka oraz przygotowanie ewentualnych planów awaryjnych na wypadek np. ekstremalnych warunków pogodowych i innych przeszkód losowych.
W 2021 r. firma UPS Healthcare zainwestowała w powierzchnie magazynowe (o łącznej wielkości 36 tys. mkw.) w łańcuchu chłodniczym i mroźniach na całym świecie, w tym w nowo utworzone
i zmodernizowane obiekty medyczne w Polsce, Czechach, Holandii, Niemczech i we Włoszech. Nowe obiekty uzupełniają istniejącą infrastrukturę UPS Healthcare, obejmującą 1 mln mkw. powierzchni dystrybucyjnej, zgodnej z cGMP/cGDP, zlokalizowanej w 134 kompleksach, w 30 krajach na świecie.
UPS Healthcare od samego początku jest zaangażowany w walkę z pandemią COVID-19 oraz transport
i dystrybucję szczepionek, również w naszym kraju.
Firma rozwija swoją działalność w Polsce i umacnia pozycję w sektorze medycznym. Wkrótce otworzy w podwarszawskim Błoniu nowy magazyn o powierzchni 24,5 tys. mkw., przeznaczony do obsługi i przechowywania produktów medycznych oraz leków w różnych temperaturach.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Transport
W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji

Mercedes-Benz wprowadza na rynek nowy model CLA. Określany jest jako najbardziej inteligentny samochód wyprodukowany kiedykolwiek w fabrykach koncernu dzięki nowemu systemowi operacyjnemu. To też pierwszy model z całkiem nowej rodziny samochodów dostępnych zarówno z napędem elektrycznym, jak i zaawansowanym technicznie napędem hybrydowym. Jako pierwszy na rynku zadebiutował całkowicie elektryczny CLA. To krok w kierunku dalszej dekarbonizacji produkcji. Do 2039 roku firma chce osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.