Szpital Medicover: większy komfort i bezpieczeństwo ciężarnej dzięki innowacjom
Od 16 maja Szpital Medicover we współpracy z firmą Carebits umożliwia pacjentkom w ciąży wypożyczenie zestawu do wykonania zdalnego KTG klinicznej jakości. Innowacyjna usługa umożliwi kobietom samodzielne wykonywanie badań dobrostanu płodu w w komfortowych dla nich warunkach, np. w domu wraz z nielimitowaną liczbą badań. Każde badanie jest analizowane i oceniane przed profesjonalną kadrę medyczną. Największą zaletą usługi jest całodobowy dostęp do specjalistów i możliwość kontaktu z położnymi o każdej porze dnia i nocy.
Nowe rozwiązanie w ofercie Szpitala Medicover służy do samodzielnego wykonania zdalnego KTG (kardiotokografii), czyli badania akcji serca płodu, ruchów płodu i czynności skurczowych macicy, bez wychodzenia z domu i w dowolnym momencie między wizytami kontrolnymi. Mobilne KTG dba o dokładność i niezawodność pomiarów, dostarcza najwyższej jakości analizę zapisów KTG oraz zapewnia ich całodobową autoryzację przez doświadczoną kadrę medyczną.
Przyszłe mamy mogą poznać zalety tego rozwiązania od 16 maja, korzystając z oferty Szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie. Usługa dedykowana jest dla kobiet po 30. tygodniu ciąży, z wyjątkiem wskazań do wcześniejszego nadzoru KTG.
Wypożyczenie zestawu do mobilnego wykonania KTG jest dostępne wyłącznie przy wyborze pakietu „Poród Prestige” w Szpitalu Medicover na podstawie dedykowanego vouchera. W ramach tego najszerszego pakietu porodowego Medicover, pacjentką opiekują się wybrani przez nią lekarz i położna. Ponadto matka z noworodkiem może przebywać w szpitalu do pięciu dni i korzystać z indywidualnego apartamentu. Wszystko to ma budować kameralną i komfortową atmosferę i wyjątkowe patient experience.
– W trzecim trymestrze ciąży niezbędne jest zapewnienie stałej opieki medycznej wszystkim pacjentkom, a szczególnie tym z grupy wysokiego ryzyka. Dlatego urządzenie do samodzielnego KTG dla ciężarnej jest wygodne i bezpieczne – kobieta zyskuje możliwość monitorowania uderzeń serca swego dziecka. Dane trafiają do systemu, gdzie są analizowane i oceniane przez profesjonalną kadrę medyczną, w tym lekarza prowadzącego. Matka ma także całodobowy dostęp do specjalistów i możliwość kontaktu z położnymi o każdej porze
– mówi dr n. med. Ewa Kurowska, Kierownik Kliniki Położnictwa w Szpitalu Medicover.
Zdalne KTG wpisuje się w badanie i wykorzystywanie potencjału telemedycyny, co Medicover robi od dłuższego czasu.
– Rozwiązanie telemedyczne KTG Carebits to ogromna pomoc w sprawowaniu opieki nad ciężarnymi. Możliwość wykonywania badań KTG o każdej porze dnia i nocy w zaciszu swojego domu pozwala kobietom czuć się bezpieczniej w tym ważnym dla nich czasie, a także szybko reagować na jakiekolwiek niepokojące sytuacje
– mówi Eugeniusz Formaniuk, Prezes Carebits.
Ze zdalnego KTG Carebits skorzystało już 3000 pacjentek w Polsce, a w Szpitalu Medicover do tej pory na świat przyszło 10 884 dzieci.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.