Komunikaty PR

PREMIERA DEXCOM ONE+, CZYLI NAJNOWSZEGO SYSTEMU MONITOROWANIA GLUKOZY (rtCGM)

2024-02-06  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Materiały Prasowe
Materiały Prasowe

Warszawa
00-000 Warszawa
poczta|poczta.pl| |poczta|poczta.pl
000000000
Strona www
  • Dexcom ONE+ od dziś dostępny w Polsce, Belgii i Hiszpanii, premiery w kolejnych krajach zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.
  • Nowy, precyzyjny1, łatwy w użyciu†,2 system CGM1 umożliwi efektywne monitorowanie glikemii w czasie rzeczywistym jeszcze większej liczbie diabetyków.
  • Dexcom ONE+ wykorzystuje najnowszy i najbardziej dokładny czujnik firmy Dexcom, opracowany z uwzględnieniem opinii użytkowników i lekarzy diabetologów.
  • Diabetycy wymagający intensywnej insulinoterapii mogą teraz łatwiej zarządzać chorobą i monitorować poziom glikemii bez konieczności bolesnego nakłuwania palca* lub skanowania.

 

Firma Dexcom, światowy lider w dziedzinie systemów ciągłego monitorowania stężenia glikemii w czasie rzeczywistym (rtCGM) przeznaczonych dla osób chorych na cukrzycę, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek najnowszego systemu rtCGM, Dexcom ONE+. System ten od dziś jest dostępny w Polsce, Hiszpanii i Belgii, a w niedługim czasie będzie miał swoją premierę również w innych krajach.

„Dexcom ONE+ to wyraz troski Dexcom o komfort i jakość życia osób z cukrzycą. Cieszę się, że Polska została wybrana jako pierwszy kraj, w którym dostępne będzie najnowsze rozwiązanie do ciągłego monitorowania glukozy Dexcom. To wyjątkowy moment, wprowadzamy w Polsce nowoczesne narzędzie, które może sprawić, że technologia rtCGM stanie się naprawdę dostępna i powszechna wśród osób z cukrzycą w naszym kraju" - wyjaśnia Tomasz Borowy, Prezes Zarządu Proglikemia, oficjalnego dystrybutora Dexcom w Polsce. „Dexcom ONE+ to nie tylko krok w przyszłość, ale przede wszystkim przystępne rozwiązanie, które pozwoli szerszej grupie pacjentów na dostęp do jakości urządzeń zapewnianych przez Dexcom. Kluczowe cechy tego systemu są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby osób z cukrzycą wymagających insulinoterapii zgłaszane producentowi. Wierzymy, że ONE+ ułatwi osiąganie lepszych wyników i dłuższe życie z cukrzycą z mniejszą ilością powikłań" - dodaje Tomasz Borowy.

Dexcom ONE+ korzysta z najnowocześniejszego i  najbardziej dokładnego czujnika firmy Dexcom. Przy jego projektowaniu producent brał pod uwagę sugestie zebrane wśród lekarzy oraz doświadczenia i opinie użytkowników korzystających z wcześniejszych modeli CGM firmy Dexcom. Dzięki temu powstał Dexcom ONE+, przeznaczony dla wszystkich osób z cukrzycą wymagających leczenia cukrzycy insuliną, który zapewnia wysoką skuteczność, a jednocześnie łatwość użytkowania.

„Dexcom ONE+ wykorzystuje naszą najlepszą technologię, a także oferuje szereg funkcji dostosowanych do preferencji użytkowników, wierzymy więc,  że zostanie pozytywnie przyjęty przez społeczność osób z cukrzycą" - wyjaśnia Teri Lawver, Wiceprezes Wykonawcza i Dyrektor Handlowa w Dexcom. „Opracowując Dexcom ONE+ uwzględniliśmy opinie użytkowników i profesjonalistów medycznych, oferujemy zatem system CGM, który jest elastyczny, łatwy i  intuicyjny w użyciu, z którego mogą skorzystać osoby z cukrzycą typu 1 lub typu 2 oraz ich lekarze i opiekunowie" - dodaje Teri Lawver.

„W rozmowach z przedstawicielami Dexcom podkreślałam jak ważne jest, aby CGM był łatwy w użyciu zarówno dla osób z cukrzycą, jak i osób ich wspierających. Dexcom ONE+ to urządzenie typu wszystko-w-jednym, przez co jest bardzo łatwy w aplikacji i użytkowaniu. Dzięki temu najnowsze rozwiązania technologiczne stają się bardziej dostępne dla wszystkich osób z cukrzycą" - podkreśla dr Liesbeth van Huffel, endokrynolog ze szpitala OLV Aalst w Belgii, gdzie jest odpowiedzialna za wdrażanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań diabetologicznych. „Innym ważnym elementem jest możliwość dodawania notatek w określonych momentach, takich jak posiłki, podawanie insuliny czy aktywność fizyczna. W porównaniu ze standardową metodą nakłuwania palca, czujnik CGM dostarcza znacznie wyraźniejszy obraz, jak codzienne wybory wpływają na poziomy glikemii. Urządzenia Dexcom są znane ze swojej dokładności i niezawodności, a dodanie opcji notatek w Dexcom ONE+ sprawia, że system jest jeszcze bardziej pomocny dla osób wspierających osobę z cukrzycą we właściwym zarządzaniu cukrzycą" - dodaje dr Liesbeth van Huffel.

Dla osób chorujących na cukrzycę i korzystających z dotychczasowych rozwiązań bazujących na nakłuciach palca i regularnym podawaniu insuliny, codzienne życie z chorobą może być uciążliwe. Dexcom ONE+ został opracowany, aby złagodzić to poczucie obniżenia jakości życia. System jest bardzo prosty w aplikacji** i zaprojektowany został tak, aby był łatwy w codziennym użytkowaniu, nawet dla osób, które nie miały wcześniejszych doświadczeń z technologią CGM. Jak wszystkie CGM firmy Dexcom, Dexcom ONE+ przedstawia klarowny obraz poziomu glikemii w czasie rzeczywistym, bez konieczności bolesnych nakłuć palca*, co zwiększa komfort życia z chorobą, ułatwia‖ zarządzanie nią i umożliwia osiąganie lepszych wyników leczenia§,3,5,‡‡,6. Co ważne,  Dexcom ONE+ pozwala również użytkownikowi w prosty sposób udostępniać wyniki glikemii aż dziesięciu osobom, oferując bliskim i opiekunom chorych stały wgląd w aktualne pomiary, a zarazem większe poczucie bezpieczeństwa††.

„Dexcom ONE+ to kolejny krok na drodze realizacji misji Dexcom, oferowania dostępu do naszej przełomowej technologii milionom ludzi w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce" - podkreśla Alex Moussa, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Dexcom EMEA & LATAM. „Dzięki nieustannym innowacjom w opracowywaniu naszych produktów, nie tylko oferujemy najnowocześniejszą i najdokładniejszą wersję naszej technologii jeszcze większej liczbie ludzi, ale także pokazujemy nasze zaangażowanie w znaczne zwiększenie dostępu do CGM dla osób z różnymi typami cukrzycy" - dodaje Alex Moussa.

Cechą wyróżniającą Dexcom ONE+ spośród innych systemów CGM jest możliwość elastycznego dostosowania go do preferencji użytkowników. Systemy CGM Dexcom oferują największą dyskrecję, dzięki trzem opcjom aplikacji czujnika‡,1,4. Są też jedynymi systemami CGM oferującymi opcję „Opóźnienie pierwszego ostrzeżenia o wysokim poziomie glukozy"1 - funkcję do samodzielnej konfiguracji przez użytkownika, która umożliwia ustawienie czasu przed którym czujnik nie będzie alarmował o „wysokim" wyniku glikemii, co pozwala uniknąć zmęczenia alarmami. Ponadto, Dexcom ONE+ zaprojektowany został tak, aby doskonale dopasowywać się do stylu życia użytkownika, ma na przykład najwyższy stopień wodoodporności w porównaniu z innymi markami CGM¶, pozwalając na bezproblemowe korzystanie z urządzenia podczas kąpieli lub ćwiczeń.

Aby dowiedzieć się jak Dexcom ONE+ może korzystnie wpłynąć na podniesienie jakości życia osób z cukrzycą lub ich bliskich zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.dexcom.com/pl-pl.

***

Informacje o firmie Dexcom

DexCom, Inc. umożliwia kontrolowanie cukrzycy w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnym systemom ciągłego monitorowania glikemii (rtCGM). Firma Dexcom z siedzibą w San Diego w Kalifornii, prowadząca działalność w całej Europie i wybranych częściach Azji/Oceanii, stała się liderem w wykorzystaniu technologii na potrzeby opieki diabetologicznej. Wsłuchując się w potrzeby użytkowników, opiekunów i dostawców, Dexcom upraszcza i poprawia zarządzanie cukrzycą na całym świecie. Więcej informacji o Dexcom rtCGM można znaleźć na stronie https://www.dexcom.com/pl-PL.

***

Przypisy wykorzystane w tekście:

† Wyniki uzyskane w badaniu Dexcom G7, który ma podobne funkcje i użyteczność.

* Jeśli ostrzeżenia i odczyty poziomu glukozy nie odpowiadają objawom, przy podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia cukrzycy należy skorzystać z glukometru.

** W porównaniu z systemem Dexcom CGM poprzedniej generacji, Dexcom ONE

‖ W porównaniu do stosowania przez pacjenta glukometru

§ Wykorzystywano Dexcom CGM poprzedniej generacji, Dexcom ONE+ wykorzystuje ten sam czujnik co G7

‡‡ Badanie obejmowało system CGM firmy innej niż Dexcom

‡ Dexcom ONE+ jest zatwierdzony do noszenia na ramieniu i brzuchu, a dzieci w wieku 2-6 lat mogą również nosić czujnik na górnej części pośladków

¶ Czujnik Dexcom ONE+ jest wodoodporny i, jeśli jest prawidłowo zainstalowany, można go zanurzyć w wodzie na głębokość do 2,4 metra na maksymalnie 24 godziny bez awarii.

†† Wymagana osobna aplikacja Follow i połączenie internetowe

1 Dexcom ONE+ User Guide, 2023.

2 Dexcom, Dane z badań własnych, 2022. 

3 Lind M, et al. Diabetes Care. 2021;44(1):141-149.

4 Freestyle Libre 2, Medtronic and Senseonics User Guides.

5 Soupal J, et al. Diabetes Care. 2020; 43: 37-43.

6 Welsh JB, et al. J Diabetes Sci Technol. 2024;18(1):143-147

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Materiały Prasowe
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych Biuro prasowe
2024-12-12 | 10:00

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Placówki medyczne odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, jednak ich codzienna działalność wiąże się z istotnymi wyzwaniami w zakresie utrzymania higieny
Medycyna Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
2024-12-02 | 13:40

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta

Pani Ida pierwsze niepokojące objawy zauważyła w czasie, kiedy była w ciąży. Na początku pojawiła się chrypka, a  potem stopniowo traciła głos. Leczyło ją wielu
Medycyna Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia
2024-11-19 | 12:30

Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia

Medycyna to jedna z branż, w których każdy dzień przynosi nowe odkrycia i możliwości. Dotyczy to nie tylko metod leczenia, ale też zarządzania sektorem zdrowotnym. Wymiana wiedzy i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Farmacja

Antybiotykooporność coraz poważniejszym problemem. Wyizolowane ze śliny peptydy mogą się sprawdzić w walce z bakteriami wielolekoopornymi

Poszukiwanie alternatyw dla antybiotykoterapii nabiera coraz większego tempa. Duże nadzieje, zwłaszcza w kontekście szczepów wielolekoopornych, naukowcy wiążą z bakteriocynami i bakteriofagami. Badacz z Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi prace nad bakteriocyną, będącą peptydem izolowanym z ludzkiej śliny. Za swoje badania otrzymał Złoty Medal Chemii. Tymczasem problem antybiotykooporności może wynikać w dużej mierze z niewiedzy. Z Eurobarometru wynika, że tylko połowa Europejczyków zdaje sobie sprawę, że antybiotyki nie są skuteczne w walce z wirusami.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.