Komunikaty PR

Okuliści o innowacjach w leczeniu jaskry i zaćmy

2019-05-31  |  15:15
Biuro prasowe
Do pobrania Materiał ( 0.01 MB )

O innowacjach w terapii schorzeń należących do najczęstszych przyczyn utraty wzroku na świecie rozmawiać będzie kilkudziesięciu najwybitniejszych, polskich i zagranicznych okulistów. Wśród nich znajdzie się ponad trzydziestu lekarzy z tytułem profesora. Większość uczestników konferencji ma ogromne doświadczenie zawodowe, co przesądza o wyjątkowej wartości praktycznej wydarzenia.

Prócz modułów poświęconych tytułowym chorobom, w programie wydarzenia znalazły się także sesje dotyczące chorób neowaskularnych czy rogówki i powierzchni oka. Po raz pierwszy zostanie również przedstawiony polski innowacyjny projekt badań przesiewowych w jaskrze „e-jaskra”, wykorzystujący algorytmy i sztuczną inteligencję w procesie diagnostycznym. Każdą z czterech części konferencji uzupełni wykład zaproszonego eksperta spoza dziedziny okulistyki, co pozwoli na szersze, interdyscyplinarne spojrzenie na wybrane aspekty choroby. Nie zabraknie także wystawców – niemal 30 wiodących przedsiębiorstw medycznych i farmaceutycznych działających w obszarze leczenia jaskry i zaćmy.

Organizatorem II Międzynarodowej Konferencji Jaskrowo-Zaćmowej GlauCat jest Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” Klinika prof. Jerzego Szaflika. Funkcję przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego objął prof. dr hab. Jerzy Szaflik, a przewodniczącego Komitetu Naukowego prof. dr hab. Jacek Szaflik,. Od lat zabiegają oni o wymianę doświadczeń środowiska okulistycznego w duchu postępu medycyny w tym obszarze i zapewnienia pacjentom nowoczesnej, skutecznej terapii. Patronat naukowy nad wydarzeniem objęła Katedra i Klinika Okulistyki II WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Amazon Web Services wspiera naukowców w walce z rakiem piersi Biuro prasowe
2020-10-30 | 01:00

Amazon Web Services wspiera naukowców w walce z rakiem piersi

  Amazon Web Services wspiera naukowców w walce z rakiem piersi - nowe sposoby wykrywania i leczenia Nasze codzienne życie w niektórych obszarach zdaje się nieustannie
Medycyna Innowacyjne antywirusowe maseczki
2020-10-27 | 10:16

Innowacyjne antywirusowe maseczki

LSP Life – polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards nagrodę w kategorii zdrowie, jako „Lider innowacyjnych
Medycyna Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim
2020-10-21 | 12:00

Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim

W październiku 2020 r. Massmedica S.A. zawarła umowę na dostawę robota operacyjnego OMNIBotics® do endoprotezoplastyki stawu kolanowego do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Energetyka

Energetyka

Nowa platforma blockchain połączy sprzedawców zielonej energii z kupującymi. Online będzie można wybrać jej producenta

Rośnie moc instalacji odnawialnych źródeł energii w Polsce. Zmieniają się też sposoby dystrybucji i sprzedaży zielonej energii. Przyszłością może być zakup energii z mikroinstalacji, np. od sąsiada. Na Zachodzie Europy start-up Elblox opracował platformę blockchain, z której mogą korzystać konsumenci energii elektrycznej, aby stworzyć własny, indywidualny miks pochodzącej od wielu regionalnych producentów energii. Rozwiązanie jest już stosowane w Niemczech, jednak na razie to pilotaż. Jeśli się sprawdzi, podobne zostanie wprowadzone w kolejnych krajach.