Komunikaty PR

NOWE OBLICZE FUNDACJI SPEŁNIONYCH MARZEŃ

2021-03-19  |  11:20
Biuro prasowe

W obliczu choroby nikt z nas nie powinien być obojętny. Takim przykładem jest Fundacja Spełnionych Marzeń, która od 2002 roku działa na rzecz dzieci i młodzieży chorej na nowotwory. Pod koniec 2020 roku fundacja z wielkim żalem pożegnała jej założyciela Tomka Osucha. Chcąc upamiętnić wspaniałego człowieka oraz twórcę fundacji od 2021 zmienia ona nazwę na „Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha”. Nastąpią również zmiany w zarządzie.

Głównym celem fundacji jest otoczenie opieką chorych dzieci oraz ich rodzin od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, starając się dać im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby. W szczególności dla dzieci ma to niezwykle dobry wpływ, by uwierzyły w to, że pomimo choroby nie są sami i uda im się wyzdrowieć. Fundacja opiekuje się pięcioma dziecięcymi onkologicznymi ośrodkami w Polsce, a także dedykuje swoje wsparcie dzieciom i młodzieży ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce i zaprzyjaźnionych ośrodków zagranicznych w Słowacji, Rumuni, Turcji, oraz na Ukrainie i Litwie. Jej członkowie starają się spełniać marzenia swoich podopiecznych, organizują koncerty z gwiazdami, igrzyska sportowe oraz pokazy mody, podczas których w rolę modeli wcielają się mali pacjenci.

Od 1 marca 2021 roku, w związku ze śmiercią założyciela fundacji oraz prezesa zarządu, Tomka Osucha, fundacja zmieniła nazwę na „Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha”. Dodatkowo prezesem zarządu została Justyna Sypka, która od wielu lat wspiera fundację i wielokrotnie była partnerem organizowanych wydarzeń. Członkiem zarządu nadal zostaje Zuzanna Podkowicz, od lat pracująca dla fundacji.

Działalność fundacji nie zmienia charakteru, wciąż będzie wspierać dzieci oraz ich rodziców w walce z chorobą oraz będzie starać się spełniać ich marzenia. Jedną z corocznych imprez, którą fundacja organizuje jest onko-olimpiada dla dzieci po przebytej chorobie, których celem jest przełamywanie stereotypów wobec chorób onkologicznych i budowanie pewności siebie u dzieci. Dzięki jej działalności zarówno dzieciom, jak i rodzicom jest o wiele łatwiej przejść przez chorobę, co daje im wiarę na lepsze jutro. Jest to niezwykle ważne, by wspierać ich od samego początku i dać im poczucie, że nie są sami.

 

Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha – fundacja mająca status organizacji pożytku publicznego, powstała w sierpniu 2002 z inicjatywy Małgorzaty i Tomasza Osuchów. Fundacja opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi leczącymi się w dwóch specjalistycznych ośrodkach w Warszawie: w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. M. Michałowicza. Fundacja jest członkiem Polskiej Unii Onkologii. Otrzymała liczne nagrody, m.in. nagrodę im. Św. Kamila w kategorii "organizacje najbardziej zasłużone w zakresie onkologii dziecięcej" – za miłość do bliźniego, ofiarne zaangażowanie w służbie chorym dzieciom i godną naśladowania – szlachetną postawę osób pracujących w Fundacji. Jej założyciele w 2009 roku zostali uhonorowani przez Prezydenta RP Złotymi Krzyżami Zasługi za działalność na rzecz chorych dzieci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna BRAK ZDJĘCIA
2021-04-28 | 11:00

Dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko COVID-19

Dane dot. III fazy badania jednodawkowej szczepionki Janssen przeciwko COVID-19 opublikowane w New England Journal of Medicine   Pojedyncza dawka szczepionki zapobiegała hospitalizacji i zgonom u wszystkich uczestników
Medycyna Skuteczność testu genetycznego Genomtec SARS-CoV-2 Duo Kit potwierdzona
2021-04-22 | 10:45

Skuteczność testu genetycznego Genomtec SARS-CoV-2 Duo Kit potwierdzona

Analiza bioinformatyczna (in-silico) oraz tzw. “analiza laboratorium mokrego” dla zestawu diagnostycznego Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® RT-LAMP CE-IVD Duo Kit (RT-LAMP Duo
Medycyna ANESTEZJOLOG TO NIE TYLKO LEKARZ „OD USYPIANIA”
2021-04-15 | 15:15

ANESTEZJOLOG TO NIE TYLKO LEKARZ „OD USYPIANIA”

Większość z nas kojarzy go jedynie z salą operacyjną oraz podaniem znieczulenia ogólnego, potocznie zwanego narkozą. Tymczasem zakres jego działań i rola w procesie leczenia są

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

W ciągu ostatnich kilku lat powstało 2,5 tys. aplikacji do medytacji. W czasie pandemii cyfrowe rozwiązania do walki ze stresem opracowują także Polacy

Od 2015 roku na świecie powstało ponad 2,5 tys. aplikacji do medytacji. Dwie najpopularniejsze zostały już pobrane ponad 170 mln razy. Także w Polsce, zwłaszcza w czasie pandemii, rośnie zainteresowanie aplikacjami, które pozwalają się wyciszyć – liczba wyszukiwań podcastów o medytacji wzrosła o 665 proc. Niedawno powstała również aplikacja Mindy do wzmacniania kondycji mentalnej i trenowania umysłu, która oferuje m.in. praktyki medytacyjne, kursy mindfulness, bazę ćwiczeń i muzyki. Wyróżnikiem Mindy są elementy gamifikujące, które pomagają budować trwały nawyk.

Transport

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać wypadkom kolejowym i zwiększy punktualność pociągów. Nad takimi rozwiązaniami pracują polscy inżynierowie

Do wprowadzenia całkowicie autonomicznych pociągów szykują się już zarówno koleje pasażerskie, jak i towarowe. W tej chwili pociągi bez maszynisty funkcjonują tylko na wyodrębnionych liniach, a systemy autonomicznego kierowania są wykorzystywane w metrze m.in. w Paryżu, Sydney czy Szanghaju. Rozwiązania te są rozwijane dzięki sztucznej inteligencji, która dziś wykorzystywana jest na świecie w kolejach dużych prędkości. Chociaż w Polsce są one dopiero na etapie planowania, technologie z zakresu SI są już rozwijane i wdrażane przez polskich przewoźników oraz inżynierów. Wśród korzyści inteligentnych rozwiązań są m.in. większe bezpieczeństwo i zapobieganie awariom, ograniczenie kosztów, większa punktualność pociągów i komfort podróżnych.

Technologie

Pandemia wstrzymała rozwój elektromobilnej infrastuktury. Przyszłością rynku superszybkie ładowarki o dużej mocy i ładowanie indukcyjne np. na parkingach

Prywatni inwestorzy wstrzymują decyzje o budowie infrastruktury ładowania elektryków. Z jednej strony wynika to z zahamowania gospodarki w związku z pandemią, z drugiej wiąże się z oczekiwaniem na zapowiadany system dotacji. Nie oznacza to jednak zupełnego przestoju w elektromobilności. W ubiegłym roku w Polsce nastąpił dynamiczny wzrost liczby zarejestrowanych autobusów elektrycznych i rekordowy wzrost liczby aut elektrycznych ogółem. Zdaniem ekspertów przyszłość transportu elektrycznego będzie należała do ładowania indukcyjnego.