Najskuteczniejszy antyoksydant!
Czym jest wodór molekularny?
Wodór molekularny to bezbarwny, bezwonny, nietoksyczny gaz, występujący naturalnie w przyrodzie. Choć znany jest od kilkuset lat, dopiero w 2007 r. zespół dr. Shigeo Ohta opublikował artykuł w czasopiśmie „Natura Medicina”, w którym wykazał, że wodór cząsteczkowy ma potencjał jako skuteczny przeciwutleniacz w zastosowaniach profilaktycznych i terapeutycznych.
Jego kluczową zaletą jest fakt, iż potrafi bardzo szybko przeniknąć do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Zawdzięcza to niezwykle małemu rozmiarowi cząsteczki (to najmniejszy znany antyoksydant) oraz wysokiej rozpuszczalności w lipidach. Jest tak mały, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek. Ma również postać gazową, dzięki czemu przenika przez komórki, pokonując bariery, które mogą uniemożliwiać innym antyoksydantom skuteczne działanie. - Wodór molekularny działa szybciej niż inne antyoksydanty, których cząsteczki są dużo większe i wymagają więcej czasu na wchłonięcie i rozpoczęcie eliminacji wolnych rodników - podkreśla Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante, naturoterapeuta. – Bardzo istotny jest również fakt, iż wodór cząsteczkowy działa w sposób selektywny, eliminując wyłącznie szkodliwe wolne rodniki. Co ważne, nie można go „przedawkować” i nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Śmiało możemy więc go określić jako „antyoksydant idealny”.
Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie
Istotą prozdrowotnego działania wodoru cząsteczkowego jest bezpośrednie neutralizowanie szkodliwych wolnych rodników i wspomaganie antyoksydacyjnego systemu obronnego. Stres oksydacyjny – czyli długookresowe szkody wywołane przez wolne rodniki, wiąże się nie tylko z procesami starzenia, ale też jest znany jako przyczyna wielu chorób. Dbałość o wzmocnienie antyoksydacyjnego systemu obronnego jest zatem niezbędna. Ważne jest tu holistyczne podejście, obejmujące zdrowszy tryb życia, regularną regenerację czy też obecność w codziennej diecie żywności bogatej w antyoksydanty.
Wysoce dobroczynne działanie wykazują inhalacje wodorem molekularnym. – Wodór cząsteczkowy niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek – mówi Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante. – Działa przeciwzapalnie, antyalergicznie oraz niweluje wpływ wolnych rodników. Terapia wodorowa przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, wpływając m.in. na redukcję chronicznego zmęczenia, ochronę przed starzeniem, poprawę pamięci i koncentracji. Wodór molekularny regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu, zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. Dlatego od wielu lat jest też wykorzystywany w sporcie wyczynowym. Wodór obniża zakwaszenie organizmu, będące przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Poprawia także znacząco jakość snu. Inhalacje wodorem molekularnym są skuteczne w rehabilitacji układu oddechowego, przynosząc odczuwalną ulgę w dusznościach występujących po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych. Inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu Covid-19 oraz szybszy powrót do formy po przebyciu tej choroby. Mogą też być wsparciem w leczeniu choroby Parkinsona, Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych mózgu. Wykazano także, ze wdychanie wodoru molekularnego wykazuje działanie pomocnicze w powrocie do zdrowia po udarze mózgu, bez niekorzystnych skutków ubocznych.
Z inhalacji wodorem molekularnym można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante. Są one wykonywane nowoczesnym inhalatorem H-1200, który umożliwia wygodne i bezpieczne inhalacje mieszanką wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu. Urządzenie produkuje wodór cząsteczkowy o czystości 99,9995% i umożliwia zindywidualizowaną terapię poprzez wybór odpowiedniej długości programu inhalacji. Urządzenie H-1200 posiada certyfikat FDA (amerykańskiej rządowej Agencji Żywności i Leków).

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.