Komunikaty PR

Najnowsze technologie medyczne dostępne dla pacjentów kardiologicznych.

2021-08-27  |  10:38
Biuro prasowe

Choroba niedokrwienna serca zwana też chorobą wieńcową jest uznana za jedną z najczęstszych schorzeń układu krążenia w krajach wysoko rozwiniętych. Zawał serca bardzo często staje się przyczyną zgonu. Narodowy Instytut Kardiologii wskazuje, że rocznie pojawia się ok. 250-300 nowych przypadków na 100 000 mieszkańców. Zapadalność na tę chorobę rośnie wraz z wiekiem i jest podobna dla obu płci w wieku starszym, jednak w przedziale wiekowym 40-55 lat wykazano, że częściej zapadają na nią mężczyźni. Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2020r. zmarło niemal 180 000 osób z powodu chorób układu krążenia, co stanowi ok. 37 proc. wszystkich zgonów w tym roku.

Sukces to dobro pacjentów

Dobro pacjentów to właściwa, dokładna diagnostyka i odpowiednie leczenie. By odpowiednio leczyć i co najważniejsze- wyleczyć pacjenta, trzeba właściwie zdiagnozować problem. Dlatego też tak ważna jest właściwa diagnostyka czyli taka, dzięki której lekarz precyzyjnie może określić problem i znaleźć jego źródło. Prawidłowa diagnoza jest podstawą do wdrożenia skutecznego leczenia i pomyślnego rokowania. Właściwa diagnostyka to również taka, która jest bezpieczna dla pacjenta.

Precyzyjna i bezpieczna diagnostyka kluczem do sukcesu

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Bielsku-Białej, dzięki współpracy z Philips Polska oraz Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej zapewniają pacjentom bezpieczeństwo, najlepszą jakość i komfort. Dzięki tej współpracy przeprowadzono nowatorskie badanie diagnostyczne z wykorzystaniem nowego prowadnika OmniWire. Dla pacjentów oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa diagnostyki w chorobach sercowo-naczyniowych, jednocześnie lekarze dysponują lepszą precyzją w ocenie fizjologicznej zmian w tętnicach wieńcowych co istotnie poprawia rokowanie pacjentów z chorobą wieńcową.

Nowatorskie metody jako skuteczne leczenie choroby wieńcowej

Dzięki współpracy PAKS ze Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej przeprowadzono nowatorską procedurę litotrypsji w obrębie zmiany zwapniałej w tętnicy wieńcowej. Wprowadzenie tej techniki znacznie poprawiło szanse dla pacjentów podbeskidzkiego regionu na skuteczne leczenie choroby wieńcowej, a szczególnie jej najcięższych postaci, w których zwapnienia stanowią istotne wyzwania dla dotychczasowych standardowych technik zabiegowych.

"Bardzo cieszymy się, że udało nam się z prof. Krzysztofem Milewskim i zespołem skutecznie przeprowadzić innowacyjną procedurę litotrypsji z wykorzystaniem systemu Shockwave, który był jedyną opcją skutecznego leczenia chorego z zaawansowaną chorobą wieńcową po uprzednich zabiegach PCI.  Dodatkowo nasze armamentarium zostało uzupełnione o nowy, jeszcze bezpieczniejszy ale równie skuteczny ciśnieniowy prowadnik diagnostyczny. Dzięki całemu zespołowi i tym metodom kompletujemy wszystkie możliwości nowoczesnego leczenia zaawansowanej miażdżycy naczyń wieńcowych dla chorych Podbeskidzia." - prof. Piotr Buszman, kierownik Katedry Kardiologii Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, kierownik ds. Badań Przedklinicznych Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland

Rozwijająca się medycyna, nowe technologie i innowacyjne projekty oparte na najwyższej jakości niosą pacjentom bezpieczeństwo i nadzieję na lepsze rokowania.

"Bezpieczeństwo, dobro i zdrowie pacjentów są wspólnym celem i misją Szpitala Wojewódzkiego oraz Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, o co wspólnie dbamy od lat. Naszym priorytetem jest niesienie chorym pomocy na miarę obecnych wyzwań zdrowotnych. Szczęśliwie technologia nadąża za rozwojem chorób. Beneficjentem jest pacjent i na tym zależy nam najbardziej." - prof. Krzysztof Milewski, ordynator bielskiego oddziału Polsko-Amerykańskich Klinik Serca

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Symptomy sezonowego spadku energii Biuro prasowe
2024-04-12 | 16:00

Symptomy sezonowego spadku energii

Nadejście wiosny to czas, którego z reguły oczekuje się z utęsknieniem. Jednak paradoksalnie zdarza się, że zamiast cieszyć się tym ożywczym okresem, często odczuwa się
Medycyna DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce
2024-04-10 | 09:00

DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce

Branża badań genetycznych znajduje coraz szersze zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny - szczególnie w zakresie badań prenatalnych oraz onkologicznych. Potencjał do rozwoju
Medycyna Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych
2024-03-28 | 09:30

Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych

Programy rozwojowe, znajdujące się na zaawansowanych etapach realizacji, oraz prace na wczesnych etapach nad dopełnieniem oferty wzmacniają pozycję firmy w kluczowych obszarach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.