Komunikaty PR

Najczęstsze urazy zwierząt domowych i jak im pomóc?

2020-12-17  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

Plac Sikorskiego 11/2
31-115 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl

Świąteczna przerwa to idealny czas na przyjrzenie się naszym pupilom i pomyślenie, co jeszcze możemy zrobić, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w domu i na spacerach. To właściciel jest pierwszą osobą, która będzie umiała udzielić skutecznej pierwszej pomocy.

Do najczęstszych urazów wśród domowych czworonogów należą złamania i rany wynikające z zabawy z innymi zwierzętami, pogryzienia i zadrapania. Równie często musimy zmierzyć się z drobnymi urazami pojawiającymi się podczas zabiegów higienicznych i przycinania pazurów. Ale nie oszukujmy się – zwierzęta tryskające energią nie powstrzymają się też przed zaatakowaniem ozdobionej łańcuchami choinki albo wskoczeniem na kuchenny blat w poszukiwaniu smakołyków. Widzimy więc, jak niewiele potrzeba, by wydarzyła się sytuacja wymagająca szczególnej uwagi i opatrzenia rany.

Gdyby kózka nie skakała…

Co jesteśmy w stanie zrobić, żeby złagodzić ból czworonoga i zabezpieczyć uraz? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że mamy do czynienia… ze zwierzakiem. Tym samym nie możemy działać w ten sam sposób i stosować tych samych preparatów, które mamy w naszej apteczce. Przygotujmy nie tylko bandaże i wodę utlenioną, ale też różnego rodzaju opaski i proszek hemostatyczny ClotIt, który służy szybkiemu i bezpiecznemu zatamowaniu krwawienia w domowych warunkach. W ten sposób łatwo i sprawnie zaradzimy największemu niebezpieczeństwu, jakim jest utrata krwi i możliwe zanieczyszczenie rany. Nauczmy się też udzielać pierwszej pomocy – nie bójmy się poprosić weterynarza o wskazówki, jak zachować się w przypadku urazów i nagłych sytuacji. Na pewno chętnie udzieli informacji o dostępnych źródłach rzetelnej wiedzy, a nawet możliwościach odbycia szkolenia. Nawet, jeżeli nasz czworonóg nie jest przewlekle chory i nie wymaga stałej opieki medycznej, znajomość zasad pierwszej pomocy pomoże nam zadbać o bezpieczeństwo nie tylko zwierzaka, ale przede wszystkim opiekuna.

Gdy przejażdżka konno nie pójdzie po naszej myśli

Nieco inne przykre niespodzianki czekają miłośników jazdy konnej. Szczególnie, jeśli lubimy wycieczki w nieznane i mamy możliwość opuścić teren stadniny na dłuższe wyprawy. W takim przypadku warto pamiętać o zabraniu ze sobą małej i wygodnej apteczki, w której znajdziemy najważniejsze akcesoria, które pomogą w nagłych przypadkach. Mimo, że lista wymaganych preparatów może wydawać się przytłaczająca, poświęćmy wolny czas na skompletowanie niewielkiego zestawu z najpotrzebniejszymi akcesoriami, lub skorzystajmy z gotowych apteczek dostępnych na rynku, na przykład w formie popularnych torebek-nerek. Spłoszone zwierzę, znajdujące się daleko od bezpiecznego i spokojnego miejsca, potrzebuje szczególnej troski przed dotarciem weterynarza na miejsce.

Niezależnie od swoich rozmiarów i siły, zwierzę wymagające opieki jest całkowicie zależne od swojego opiekuna. Dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat pierwszej pomocy, zanim udzielenie jej stanie się koniecznością.

 

ClotIt to innowacyjny preparat hemostatyczny – w pełni naturalny środek hamujący krwawienie, przeznaczony w szczególności dla zwierząt domowych, wygodny w stosowaniu i przechowywaniu. Dystrybucją ClotIt w Europie zajmuje się Bridge Medical, polski dystrybutor sprzętu medycznego.

Więcej informacji: https://clotit.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Plan na „nie takie rzadkie” choroby rzadkie Biuro prasowe
2021-03-02 | 09:25

Plan na „nie takie rzadkie” choroby rzadkie

Szacuje się, że na choroby rzadkie cierpi ponad 300 milionów ludzi na całym świecie, z czego w Polsce z chorobą rzadką żyje około 3 milionów osób. Wszystkie te choroby
Medycyna Jak chronić się przed syndromem „długiego COVID-u”?
2021-03-02 | 01:00

Jak chronić się przed syndromem „długiego COVID-u”?

Coraz częściej, w kontekście choroby COVID-19, mówi się o tzw. syndromie „długiego COVID-u” i jego powikłaniach. Obserwuje się wiele przypadków zaburzeń w
Medycyna Poly prezentuje bezprzewodowy telefon z technologią antybakteryjną
2021-02-17 | 10:00

Poly prezentuje bezprzewodowy telefon z technologią antybakteryjną

Poly (NYSE: PLT) wprowadziło do swojej oferty Poly Rove DECT IP – pierwszy na rynku telefon bezprzewodowy, który jest pokryty powłoką antybakteryjną firmy Microban, światowego

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

Blisko 330 warszawskich skrzyżowań automatycznie wykrywa pieszych. Radary i inteligentne czujniki zwiększają bezpieczeństwo i płynność ruchu

W stolicy jest już ponad 330 skrzyżowań wyposażonych w detekcję ruchu pieszych, a każdego roku przybywa ich kilkadziesiąt. Przejścia wyposażone w czujniki ruchu, systemy termowizyjne oraz radary sygnalizują gotowość wejścia pieszych na pasy. Dzięki temu nie muszą czekać na zielone światło, pojawia się ono w momencie, kiedy podchodzą do przejścia. System działa też z korzyścią dla kierowców, ponieważ sygnalizacja dostosowuje się do ruchu w trybie wahadłowym, przez co nie trzeba czekać na zielone światło dla kierujących, kiedy przejście dla pieszych jest puste.

Kosmos i lotnictwo

Ekspert: Misja na Księżyc przyspieszy kolonizację Marsa. Już w 2035 roku na Czerwonej Planecie mogą wylądować pierwsi astronauci

Dzięki programowi Artemis NASA do 2024 roku na Księżycu wyląduje pierwsza kobieta i kolejny mężczyzna. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii możliwa ma być eksploracja większej powierzchni Księżyca niż kiedykolwiek wcześniej. Wiedza zdobyta podczas misji na Księżyc zostanie wykorzystana, aby wykonać kolejny gigantyczny skok – wysłanie astronautów na Marsa.  – Po misji na Księżyc będzie taki zakres technologii związanych z lotami w kosmos, zamieszkaniem czy możliwościami produkcyjnymi w kosmosie, że już w 2035–3036 roku spodziewam się pierwszych lotów na Marsa – ocenia Leszek Orzechowski, architekt Space is More.