Międzynarodowa ofensywa polskiego producenta sprzętu medycznego
Pregnabit Pro, system mobilnego KTG dla kobiet w ciąży zyskał międzynarodowego dystrybutora. Oznacza to, że innowacyjne rozwiązania telemedyczne, które wdrożone są już między innymi w Finlandii, będą dostępne teraz na kolejnych europejskich rynkach. To ważny krok firmy Nestmedic, która prężnie rozwija się na rynku międzynarodowym.
Nestmedic S.A. to producent innowacyjnego technologicznie, mobilnego rozwiązania telemedycznego Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG). Urządzenie do samodzielnego badania generuje zapis tak wysokiej jakości, jak tradycyjny sprzęt dostępny w każdym szpitalu. Zapis badania przesyłany jest na platformę Pregnabit Cloud, gdzie nad bezpieczeństwem pacjentek całodobowo czuwa wykwalifikowany personel medyczny. Dzięki temu kobiety w ciąży mogą monitorować stan płodu także poza gabinetem lekarskim.
Spółka podpisała pięcioletnią umowę z międzynarodowym dystrybutorem, co sprawia, że urządzenia Pregnabit Pro będą dostępne na terytorium krajów Europy Zachodniej. Współpraca obejmuje zarówno wypożyczenie sprzętu pacjentkom, jak i dystrybucję ich do instytucji medycznych i szpitali. Do 2024 roku do międzynarodowego obiegu trafi przeszło 1000 urządzeń Pregnabit Pro.
– To bardzo ważne dla nas partnerstwo. Faza wdrożeniowa współpracy z tym dystrybutorem potrwa kilkanaście tygodniu, a po tym okresie Pregnabit Pro trafi do użytku. Wtedy będziemy mogli podzielieć bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi współpracy. Chcemy, by urządzenie Pregnabit, które jest certyfikowanym wyrobem medycznym, trafiło do możliwie najszerszego grona przyszłych mam. To rozwiązanie, które ma szansę zmienić obraz polskiej i światowej medycyny. Zagraniczne służby medyczne oraz międzynarodowa społeczność lekarska odważnie podchodzą do tematu telemedycyny, co znacznie odciąża ich system opieki szpitalnej i daje możliwość objęcia pacjentki opieką także w domu.– podkreśla Jacek Gnich, prezes Nestmedic.
W Polsce system Pregnabit dostępny jest aktualnie w 35 szpitalach i placówkach medycznych oraz do samodzielnego wypożyczenia bezpośrednio od spółki Nestmedic. Ambicją firmy jest to, by w przyszłości korzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania było dostępne dla każdej, potrzebującej regularnego badania KTG kobiety w ciąży. System Pregnabit zyskał uznanie na rynkach zagranicznych przez państwa Europy Zachodniej.

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Transport
W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji

Mercedes-Benz wprowadza na rynek nowy model CLA. Określany jest jako najbardziej inteligentny samochód wyprodukowany kiedykolwiek w fabrykach koncernu dzięki nowemu systemowi operacyjnemu. To też pierwszy model z całkiem nowej rodziny samochodów dostępnych zarówno z napędem elektrycznym, jak i zaawansowanym technicznie napędem hybrydowym. Jako pierwszy na rynku zadebiutował całkowicie elektryczny CLA. To krok w kierunku dalszej dekarbonizacji produkcji. Do 2039 roku firma chce osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.