Komunikaty PR

Innowacyjny robot OMNIBotics® stanie w Szpitalu Bródnowskim

2020-10-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Haczykowska
MASSMEDICA SPÓŁKA AKCYJNA

ul. Adama Branickiego 17
02-972 Warszawa
anna.haczykowska|massmedica.com| |anna.haczykowska|massmedica.com
734801056
https://massmedica.com/

W październiku 2020 r. Massmedica S.A. zawarła umowę na dostawę robota operacyjnego OMNIBotics® do endoprotezoplastyki stawu kolanowego do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Dostawa i uruchomienie robota w szpitalu nastąpi w IV kwartale 2020 roku. Będzie on używany przez Zespół Oddziałów Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Rehabilitacji, kierowanego przez dr n. med. Pawła Skowronka. Robot OMNIBotics® to przełomowe rozwiązanie umożliwiające najefektywniejsze i bezbłędne wykonanie operacji stawu kolanowego.

Zabieg endoprotezoplastyki stawu kolanowego jest globalnie najczęściej wykonywaną operacją zastąpienia implantem zniszczonej powierzchni stawowej. W Polsce w 2018 roku wykonano 29 500 tego typu operacji. Efekt w postaci zniesienia bólu i poprawy ruchomości w stawie osiągany jest praktycznie u 100% pacjentów. Jednakże ponad 50% pacjentów raportuje dyskomfort spowodowany wrażeniem innego funkcjonowania stawu niż przed chorobą. Współczesnym wyzwaniem w endoprotezoplastyce kolana jest takie wykonanie operacji, aby kolano z endoprotezą funkcjonowało jak zdrowe. Duża złożoność anatomiczna stawu kolanowego znacznie utrudnia chirurgowi osiągnięcie tego celu. Człowiek nie jest w stanie zaobserwować i przeanalizować wszystkich parametrów bio-mechanicznych występujących w stawie kolanowym. Powyższe może jednak zostać dużo efektywniej wykonane przy zastosowaniu sztucznej inteligencji.

OMNIBotics® to jedyny na świecie system do endoprotezoplastyki kolana, posiadający robota do zbalansowania kolana – BalanceBot™. Jest to urządzenie, które śródoperacyjnie bada napięcie tkanek miękkich poprzez pomiar siły działającej na kłykcie w pełnym zakresie ruchomości. Dane te są analizowane i wyświetlane w czasie rzeczywistym na ekranie monitora, po czym wprowadza się odpowiednie ustawienia, które poprzez OMNIBot™ – robota do cięć kostnych pozwalają na perfekcyjnie dopasowane do anatomii i biomechaniki pacjenta osadzenie elementów endoprotezy.

Massmedica S.A. to działająca od 2011 r. firma o ugruntowanej pozycji, działająca w obszarach medycyny rekonstrukcyjnej, regeneracyjnej, anti-aging i estetycznej. Urządzenie, które dostarczy do jednego z warszawskich szpitali jest unikalnym rozwiązaniem w skali światowej. Będzie to trzeci, po Francji i Szwajcarii, robot OMNIBotics® zainstalowany w Europie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Symptomy sezonowego spadku energii Biuro prasowe
2024-04-12 | 16:00

Symptomy sezonowego spadku energii

Nadejście wiosny to czas, którego z reguły oczekuje się z utęsknieniem. Jednak paradoksalnie zdarza się, że zamiast cieszyć się tym ożywczym okresem, często odczuwa się
Medycyna DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce
2024-04-10 | 09:00

DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce

Branża badań genetycznych znajduje coraz szersze zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny - szczególnie w zakresie badań prenatalnych oraz onkologicznych. Potencjał do rozwoju
Medycyna Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych
2024-03-28 | 09:30

Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych

Programy rozwojowe, znajdujące się na zaawansowanych etapach realizacji, oraz prace na wczesnych etapach nad dopełnieniem oferty wzmacniają pozycję firmy w kluczowych obszarach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.