Innowacyjne antywirusowe maseczki
Andrzej Bromski
Bromo
ul. Płowiecka 4/189
00-585 Warszawa
materialy.prasowedszkodowania@gmail.com
510 139 576
www.bromo.pl
LSP Life – polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards nagrodę w kategorii zdrowie, jako „Lider innowacyjnych wyrobów sanitarnych i rozwiązań higienicznych”. Nagrodę podczas gali odebrała prezes zarządu LSP Life, Pani Aleksandra Wolska. Wyjątkowość dystrybuowanych przez LSP Life maseczek polega na tym, że wykorzystana do ich produkcji tkanina nie tylko chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa i bakterii, lecz także je dezaktywuje i zabija a ich skuteczność jest blisko 100-procentowa. Tak wynika z testów renomowanych europejskich i amerykańskich ośrodków naukowych.
16 października w Warszawskim Hotelu Regent miała miejsce jedenasta już uroczysta Gala Polish Busineswoman Awards. Uroczystość poprowadził aktor Jacek Borkowski, a nagrody dla wybitnych kobiet biznesu przyznano w kilku głównych kategoriach: wybitna osobowość, uroda, sukces firmy, zdrowie, moda, nieruchomości oraz finanse. W tym roku jedną z laureatek została Pani Aleksandra Wolska prezes LSP Life.
LSP Life nagrodzono w kategorii zdrowie, jako lidera innowacyjnych wyrobów sanitarnych i higienicznych. Firma jest dystrybutorem maseczek wyprodukowanych w opatentowanej szwajcarskiej technologii Livinguard – która jako pierwsza na świecie umożliwia produkcję tkanin działających bakterio i wirusobójczo – rozrywając ściany komórek drobnoustrojów po zetknięciu z tkaniną.
Technologia polega na osadzaniu na powierzchni tkaniny dodatniego ładunku polikationowego. – Gdy mikroby wejdą z nią w kontakt, komórka drobnoustroju, która jest naładowana ujemnie, zostaje zniszczona – wyjaśnia dyrektor Instytutu Higieny Zwierząt i Środowiska Freie Universität Berlin, prof. dr Uwe Rösler. – Nasze testy laboratoryjne potwierdziły, że tkanina wytwarzana w technologii Livinguard dezaktywuje ponad 99 proc. ludzkiego koronawirusa – potwierdza światowej sławy mikrobiolog i wirusolog prof. dr Charles P. Gerba z The University of Arizona. Podobne rezultaty przyniosły testy przeprowadzone przez naukowców Instytutu Technologii Włókienniczej Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie.
Maseczki do Polski sprowadziła firma LSP Life. „Bardzo cieszymy się z nagrody Businesswoman Award. Jesteśmy startupem, którego pomysł biznesowy już na początkowym etapie został dostrzeżony i nagrodzony – to dla nas ogromne wyróżnienie, ale także i motywacja by dalej działać na polu innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia, o które bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy teraz dbać” – podsumowała Aleksandra Wolska z LSP Life.
Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji
Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.