GLUCOCONTRO.ONLINE DO ZDALNEJ ANALIZY POMIARÓW GLIKEMII
Warszawa, 28 września 2021 r. – Ascensia Diabetes Care, wiodąca globalna firma wspierająca chorych na cukrzycę, wprowadza w Polsce platformę GlucoContro.online do zdalnej analizy pomiarów glikemii z użyciem glukometru, opartą na przeglądarce. Rozwiązanie ułatwia opiekę nad pacjentami, którzy stosują system monitorowania stężenia glukozy we krwi z rodziny CONTOUR®. GlucoContro.online pozwala na zdalny dostęp do danych dotyczących cukrzycy oraz umożliwia udostępnienie ich lekarzom, pielęgniarkom i opiekunom.
GlucoContro.online upraszcza gromadzenie, przeglądanie i udostępnianie danych dotyczących stężenia glukozy we krwi. Łatwa w użyciu i intuicyjna platforma oparta na chmurze uruchamiana jest bezpośrednio w przeglądarce. W przypadku osób korzystających z glukometrów CONTOUR®PLUS ELITE lub CONTOUR®PLUS ONE, dane pobierane są bezpośrednio z aplikacji CONTOUR®DIABETES lub konta CONTOUR Cloud, po wyrażeniu odpowiedniej zgody przez pacjenta. Rozwiązanie zapewnia również możliwość pobrania danych z glukometru poprzez kabel USB. Po pobraniu danych platforma pozwala na wygodne ich przeglądanie, tworzenie raportów i współdzielenie się danymi. Zaproszenia do dołączenia do platformy są wysyłane przez lekarzy do pacjentów.
GlucoContro.online umożliwia także łatwe przeglądanie pomiarów stężenia glukozy we krwi, podanej insuliny, spożytych węglowodanów i wykonanej aktywności fizycznej.
W platformie zawarto funkcje, które stanowią odpowiedź na niektóre z wyzwań jakie lekarze i pacjenci napotykają w codziennym zarządzaniu cukrzycą. Do nowych rozwiązań należą: możliwość zaproszenia pacjentów poprzez kody QR lub za pośrednictwem e-mail, możliwość przechowywania danych na zabezpieczonym dysku w chmurze lub w trybie offline, możliwość generowania czytelnych wykresów i raportów z oznaczeniami kolorystycznymi, które pomagają w szybkiej interpretacji wyników.
– Uproszczenie i poprawa jakości życia chorych na cukrzycę dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jest podstawą wszystkich działań firmy Ascensia Diabetes Care, a platforma GlucoContro.online pozwala to osiągnąć – mówi dr Paweł Łupiński, Managing Director, Ascensia Diabetes Care. – Dzięki rozmowom z personelem medycznym zidentyfikowaliśmy niezaspokojone potrzeby - zarówno lekarzy, jak i pacjentów - w zakresie leczenia cukrzycy. Należą do nich: prosty dostęp online, jak również pomoc w szybkiej analizie wyników dzięki oznaczeniom kolorystycznym i przejrzystym raportom podsumowującym udostępnione dane. W efekcie GlucoContro.online wspiera personel medyczny w codziennej pracy i pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na analizę danych w gabinecie.
Karolina Rosa-Grabowska, Marketing Manager firmy Ascensia Diabetes Care, dodaje:
- GlucoContro.online to efekt współpracy pomiędzy firmami Ascensia i SdNcenter, polską spółką specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu opieki zdrowotnej i integracji dla firm na całym świecie. SdNcenter od 2006 roku dostarcza autorskie technologie i usługi rozwoju oprogramowania, oferując kompleksową obsługę rozwiązań cyfrowych. Oferowane rozwiązanie jest w stanie obsługiwać dane pochodzące od ponad 150 milionów pacjentów, 10 tysięcy placówek ochrony zdrowia i 100 tysięcy specjalistów opieki zdrowotnej. Platformę zaprojektowano w taki sposób, aby w przyszłości możliwe było pobieranie dodatkowych danych z innych urządzeń czy aplikacji.
Dostęp do platformy można uzyskać pod adresem www.glucocontro.online
O firmie Ascensia Diabetes Care
Ascensia Diabetes Care jest globalną firmą wspierającą osoby chore na cukrzycę. Naszą misją jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań, które pomagają w codziennym życiu z cukrzycą i podnoszą jego jakość.
Jesteśmy producentem wiodących na rynku glukometrów z rodziny CONTOUR® oraz wyłącznym globalnym dystrybutorem systemów ciągłego monitorowania glukozy Eversense® firmy Senseonics. Rozwiązania te łączą zaawansowaną technologię z łatwością użytkowania, aby pomóc pacjentom w walce z cukrzycą i wnieść pozytywną zmianę w ich życie. Jako zaufany partner tej społeczności ściśle współpracujemy z pracownikami ochrony zdrowia i innymi partnerami, aby zagwarantować, że nasze produkty spełniają najwyższe standardy dokładności, precyzji i niezawodności oraz że nasza działalność jest prowadzona w sposób rzetelny i zgodny z prawem.
Ascensia jest członkiem Grupy PHC. Firma powstała w 2016 roku w drodze sprzedaży Bayer Diabetes Care na rzecz PHC Holdings (dawniej Panasonic Healthcare). Produkty firmy Ascensia są sprzedawane w ponad 125 krajach. Ascensia zatrudnia około 1700 pracowników i prowadzi działalność w 31 krajach.
Dalsze informacje nt. Ascensia Diabetes Care: http://www.ascensia.com

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych

Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.