Komunikaty PR

#DołączDoStada K.I.D.S. i razem z Fundacją wspieraj lekarzy

2020-04-27  |  12:50
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.07 MB )

Telemedycyna to maska ochronna dla pacjentów i szpitala - #DołączDoStada K.I.D.S. i razem z Fundacją wspieraj lekarzy

Fundacja K.I.D.S nieustannie wsłuchuje się w głosy pracowników szpitali, by na bieżąco odpowiadać na ich najpilniejsze potrzeby. Dziś najgłośniej wybrzmiewa potrzeba wsparcia - tego technicznego, które pozwoli im w dalszym ciągu ratować życie, ale także tego psychicznego, które da im siłę i odwagę do działania. Właśnie dlatego ruszyła akcja, która ma z jednej strony przyspieszyć prace nad wdrożeniem Zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki, z drugiej zaś zbudować poczucie solidarności we wspólnej walce z COVID-19. Zbiórka już trwa na PolakPotrafi.pl, a do jej wsparcia, zakładając maski “wilka” zachęcają m.in. Agata Młynarska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Różczka, Michał Koterski czy Magdalena Boczarska.

K.I.D.S. już pod koniec 2019 roku ogłosiło start projektu mającego na celu wdrożenie telemedycyny w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD). Zaprezentowany wówczas interaktywny film ukazujący szpital widziany oczami lekarzy, rodziców i małej dziewczynki, której towarzyszy przyjaciel - wilk, poruszył wiele serc. Dobór postaci czwartego bohatera nie był przypadkowy. Wilki to zwierzęta, które żyją w bliskich relacjach, chronią członków stada i pomagają sobie w potrzebie. Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy Ochrony Zdrowia, którzy mimo rozprzestrzeniającego się koronawirusa, każdego dnia walczą o zdrowie pacjentów, ale także ci, którzy wspierają ich w tym trudnym okresie. By dać lekarzom narzędzia oraz siłę, Fundacja K.I.D.S. zachęca do “dołączenia do stada” - wsparcia zbiórki na telemedycynę oraz w geście solidarności założenia maski - dla siebie i dla lekarzy.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=45&v=tsO_BzdVj-Y&feature=emb_title

 

 #DołączDoStada K.I.D.S. - daj lekarzom siłę i narzędzia

K.I.D.S. chce wesprzeć pracowników Ochrony Zdrowia, z jednej strony dostarczając im innowacyjne narzędzia, z drugiej - dając siłę do walki. Właśnie dlatego ruszyła akcja #DołączDoStada. W serwisie PolakPotrafi.pl uruchomiono zbiórkę, której celem jest finansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka - rozwiązanie, dające poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i pracownikom medycznym.

Telemedycyna to metaforyczna “maska”, która chroni szpital przed koronawirusem. Dlatego każdy, kto wesprze cel K.I.D.S., “dołącza do stada”. Klub innowatorów Dziecięcych Szpitali, chcąc podziękować wszystkim za pomoc i zachęcić jeszcze szersze grono ludzi do przyłączenia się do akcji zaprojektowało własne maski, które dla Fundacji uszyła firma MADSIS (@Mad_Sis). Pierwsze z nich trafiły do lekarzy Centrum Zdrowia Dziecka. Każdy może także zamówić maskę dla siebie w sklepie online MadMask.pl. Dochód z ich sprzedaży zasili zbiórkę na telemedycynę - aż 40 zł z każdej maski.

K.I.D.S. przygotowało także cyfrową wersję, której “założenie” to znak solidarności z lekarzami. Wirtualne maski K.I.D.S. dostępne są w filtrach najpopularniejszych mediów społecznościowych tj. Instagram i Facebook. Można wyszukać je w galeriach filtrów po takich tagach jak: wilk, maska, kids, wolf, mask, fundacja.

Do akcji już przyłączyło się wiele polskich gwiazd, w tym Agata Młynarska, Magdalena Różczka, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Joanna Przetakiewicz, Magdalena Boczarska, Anna Czartoryska-Niemczycka, Joanna Moro, Michał Koterski i Grzegorz Wilk oraz internetowych Influencerów z Adrianną Krysian, Edytą LItwiniuk i Maksymem Ziółkowskim na czele.

 

System Zdalnej Opieki - maska dla pacjentów, dla lekarzy, dla szpitala

W momencie podejrzenia infekcji wirusem w trakcie wizyty w szpitalu, istnieje możliwość zamknięcia całego obiektu, co spowoduje jeszcze większe ograniczenia w dostępie do i tak już przeciążonego zespołu medycznego. Co więcej, podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka, z powodu chorób towarzyszących, znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka zakażenia COVID-19, co nie zmienia faktu, że muszą pozostać pod stałą kontrolą lekarzy.

„Telemedycyna jest bardzo istotnym elementem w walce z koronawirusem. To rozwiązanie, które z jednej strony minimalizuje ryzyko zakażenia pacjenta i lekarza, a z drugiej pozwala kontynuować leczenie, pomimo ograniczonego dostępu do szpitali. Dzięki K.I.D.S. jesteśmy w stanie objąć taką opieką nawet 200 dzieci. To niezwykle ważny projekt. Dzięki niemu będziemy mogli dalej walczyć o zdrowie naszych pacjentów” - mówi dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

W związku z epidemią COVID-19 prace nad wdrożeniem rozwiązań telemedycznych nabrały rozpędu. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęli testowanie platformy do komunikacji z pacjentami. Fundacja K.I.D.S. już zaopatrzyła Centrum Zdrowia Dziecka w dodatkowe laptopy z bezpiecznym, szyfrowanym połączeniem do szpitalnego systemu informatycznego HIS (ang. Hospital Information System), co dodatkowo usprawnia pracę lekarzy, dając im łatwy podgląd historii choroby.

To dopiero początek innowacji, jakie planuje wdrożyć K.I.D.S.. W kolejnym etapie projektu specjaliści Fundacji planują wdrażanie rozwiązań telemedycznych do monitorowania stanu zdrowia dzieci w domach.

Zebranie większej kwoty pozwoli na objęcie zdalną opieką pacjentów wielu specjalizacji oraz włączenie do programu kolejnych szpitali.

 


O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Europie. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych Biuro prasowe
2024-03-28 | 09:30

Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych

Programy rozwojowe, znajdujące się na zaawansowanych etapach realizacji, oraz prace na wczesnych etapach nad dopełnieniem oferty wzmacniają pozycję firmy w kluczowych obszarach
Medycyna Dowiedź się, jak w prosty sposób dbać o uśmiech!
2024-03-19 | 01:00

Dowiedź się, jak w prosty sposób dbać o uśmiech!

20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. To dobra okazja, aby przypomnieć sobie zasady profilaktyki próchnicy i nie tylko. Jest to szczególnie ważne, gdyż
Medycyna Wirtualne serce, którego można dotknąć.
2024-03-07 | 01:00

Wirtualne serce, którego można dotknąć.

Touch My Heart przenosi nas w przyszłość medycyny i edukacji, oferując możliwość interakcji z modelem wirtualnego serca. Dzięki temu modelowi 3D, serce można nie tylko zobaczyć, ale i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji. Często celem ataków jest infrastruktura krytyczna

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze mafijnym i wykorzystywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, po jakie sięgają służby specjalne. Coraz częściej służy do tego także sztuczna inteligencja, która przyniosła ze sobą szereg nowych zagrożeń. Choć w ślad za technologicznym zaawansowaniem cyberprzestępców rozwijają się też narzędzia zapobiegające atakom, to wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek. Atrakcyjnym celem ataków dla hakerów są jednostki publiczne, infrastruktura krytyczna i samorządy, również te małe, którym brakuje zasobów finansowych i kadrowych, by zapewnić wystarczającą ochronę.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.