Komunikaty PR

Badania COVID pod lupą – wiarygodność, jakość, bezpieczeństwo

2020-09-24  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karolina Matysek
Personal PR

Grunwaldzka 44
80-241 Gdańsk
karolina.matysek|personal-pr.pl| |karolina.matysek|personal-pr.pl
+ 48 880 887 363
personal-pr.pl/

Badanie, a potwierdzenie zakażenia

Liczba zakażonych SARS CoV-2 z dnia na dzień rośnie, co analogicznie zwiększa ryzyko nowych zachorowań. Po okresie wakacyjnego wypoczynku prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem jest jeszcze większe. Dlatego każda osoba, która miała kontaktz osobą zakażoną, chce bezpiecznie pracować czy podróżować, po prostu dba o zdrowie swoje i najbliższych, powinna poddać się badaniom w kierunku wykrycia koronawirusa. Na rynku dostępne są dwa rodzaje takich testów.

Testy genetyczne wykrywają obecność RNA wirusa, a serologiczne pozwalają na znalezienie jego przeciwciał. Testy genetyczne są znacznie droższe od serologicznych. Warto jednak wiedzieć, że tylko test genetyczny jest w stanie dać jednoznaczny wynik dotyczący zakażeniamówi Adrian Konstantynowicz, rzecznik prasowy, dyrektor ds. marketingu INVICTA. – To właśnie on stanowi jedyny w Polsce rekomendowany sposób potwierdzenia infekcji. Testy serologiczne skupiają się bowiem na wykrywaniu przeciwciał wytworzonych przez zakażony organizm, ale ich obecność można potwierdzić dopiero po upływie od 5 do 21 dni, od momentu wystąpienia objawów. Natomiast po około 5-7 dniach od zakażenia, możliwe jest wykrycie RNA wirusa SARS-CoV-2 w badaniu genetycznym. W tym celu stosowana jest metoda Real-Time PCR, potwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia – dodaje.

Mimo zarażenia może okazać się, że w momencie wykonania testu organizm nie zdążył jeszcze wyprodukować przeciwciał. W takim przypadku wynik może być więc niemiarodajny.

Jak wybrać punkt pobrań, który da gwarancję bezpieczeństwa?

Badanie genetyczne polega na pobraniu wymazu z gardła i nosa za pomocą specjalnej wymazówki, a jego wynik jest jednoznacznym potwierdzeniem lub wykluczeniem obecności wirusa w materiale. Do przeprowadzenia testu potrzebny jest jednak specjalistyczny sprzęt, wyszkoleni diagności oraz odpowiednie odczynniki. Na badanie należy się udać do punktu pobrań, z którego wymaz trafia do laboratorium zweryfikowanego przez Ministerstwo Zdrowia, którego pracownicy będą w stanie odpowiednio zadbać o wszystkie wymienione aspekty.

Badania przeprowadzane w specjalnie przystosowanych do tego celu punktach dają gwarancję bezpieczeństwa oraz wiarygodności wynikówmówi Adrian Konstantynowicz z INVICTY. –Pracownicy Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych INVICTA zawsze dokładnie sprawdzają pobraną próbkę, by wyeliminować ryzyko fałszywych wyników ujemnych, a w przypadku jakiejkolwiek niezgodności materiał do badania zostaje pobrany ponownie. Testy przeprowadzane w naszych placówkach są niezwykle dokładne i potwierdzone. Jesteśmy wpisani przez Ministerstwo Zdrowia na listę oficjalnych laboratoriów wykonujących w Polsce badania na koronawirusadodaje.

Koronawirus a zabieg lekarski – jak zapobiegać ryzyku

Do badania przeprowadzanego w celu wykrycia koronawiusa należy podejść w szczególności w przypadku zbliżającego się zabiegu medycznego bądź brania udziału w długofalowym leczeniu. Celem wykonywania testów jest zminimalizowanie ryzyka wpływu ewentualnego zakażenia na przebieg badań oraz danie szansy lekarzom na możliwie jak najwcześniejsze wykrycie problemu i pokierowanie mądrze dalszym postępowaniem.

Szczególnych środków ostrożności wymagają zabiegi, w których ewentualne zakażenie może mieć wpływ na wyniki i zdrowie pacjenta. Do tego typu badań zalicza się na przykład leczenie niepłodności. W tym przypadku przeprowadzenie testów na koronawirusa pozwala zadbać o bezpieczeństwo badanych i ich przyszłego potomstwa. Testy pomagają wychwycić nawet przypadki osób przechodzących chorobę bezobjawowo. Właśnie z tego powodu, dla dobra i bezpieczeństwa pacjentów, wykonywanie badań na koronawirusa jest zalecane przed każdym zabiegiem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Symptomy sezonowego spadku energii Biuro prasowe
2024-04-12 | 16:00

Symptomy sezonowego spadku energii

Nadejście wiosny to czas, którego z reguły oczekuje się z utęsknieniem. Jednak paradoksalnie zdarza się, że zamiast cieszyć się tym ożywczym okresem, często odczuwa się
Medycyna DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce
2024-04-10 | 09:00

DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce

Branża badań genetycznych znajduje coraz szersze zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny - szczególnie w zakresie badań prenatalnych oraz onkologicznych. Potencjał do rozwoju
Medycyna Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych
2024-03-28 | 09:30

Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych

Programy rozwojowe, znajdujące się na zaawansowanych etapach realizacji, oraz prace na wczesnych etapach nad dopełnieniem oferty wzmacniają pozycję firmy w kluczowych obszarach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.