Komunikaty PR

Aplikacja, która pomaga wdrożyć skuteczną terapię leczenia chorób przewlekłych

2019-08-19  |  12:51
Biuro prasowe

Pacjent XXI wieku często korzysta z aplikacji, których przekaz ogranicza się do przypomnienia o zażycia leków i dostarczeniu informacji na temat choroby. Czy tego rodzaju wiedza ma realny wpływ na poprawę jakości terapii i może sprawić, że pacjent będzie przestrzegał zaleceń lekarzy?

Terapia dostosowana do potrzeb współczesnego pacjenta

Skuteczna terapia to połączenie kilku elementów – systematycznego przyjmowania leków, regularnych badań, właściwej diety i postępowania zgodnie z zaleceniami lekarzy. Sukces leczenia zależy jednak od jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii, a mianowicie zachowania pacjenta w czasie pomiędzy poszczególnymi wizytami u lekarza prowadzącego.

Aby terapia była w pełni efektywna, pacjent musi przestrzegać dokładnych wytycznych na co dzień, a więc kluczowe w tym momencie jest trzymanie się dyscypliny. Dlatego, chcąc sprostać oczekiwaniom pacjentów, lekarzy i całej branży medycznej stworzyliśmy rozwiązanie, które pomaga zmienić nawyki poprzez naukę nowych, odpowiednich zachowań – tłumaczy Radosław Marter z firmy One2tribe.

Technologia pomaga w zwiększaniu skuteczności terapii

Rozwiązanie, o którym mowa to dedykowana platforma motywacyjna. Jej działanie opiera się na sztucznej inteligencji, gamifikacji oraz psychologii behawioralnej. Pacjent korzystający z narzędzia systematycznie dostaje wyzwania lub misje mające na celu wywołanie pożądanych zachowań, za które od razu przyznawana jest nagroda. Pacjent, spośród  wielu dostępnych zadań, może wybrać rodzaj misji i stopień jej trudności np. przebiegnięcie 2 km zamiast 10. Dzięki temu użytkownik wie, że ma realny wpływ na aplikację i to technologia dostosowuje się do jego potrzeb. Takie podejście sprawia też, że pacjent chętniej wykonuje kolejne misje i czuje, że motywacja zmierza we właściwym kierunku.

Przełom w leczeniu chorób przewlekłych

Platforma wspierająca sektor medyczny będzie umożliwiała też sprawdzenie osiągnięć pacjenta i analizę jego aktywności pomiędzy kolejnymi wizytami u lekarza. Na tej podstawie doktor sprawdzi, jakie zadania sprawdzają się u jego podopiecznego, a jakie sprawiają problem i przygotuje właściwe scenariusze misji. Natomiast pacjent zamiast powracać do złych nawyków, zacznie wdrażać nowe przyzwyczajenia do codziennej rutyny, ponieważ będą one "uszyte" na miarę jego potrzeb.

Pamiętajmy, że współcześni pacjenci potrzebują indywidualnej terapii i zaleceń dostosowanych do swoich możliwości. Jeśli otrzymają właśnie takie wsparcie w przystępnej formie, to chętnie z niego skorzystają, a tym samym szanse skutecznego leczenia stają się większe - podsumowuje Radosław Marter.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Od próbki po diagnozę – jak pracują laboratoria, nie tylko w czasie pandemii? Biuro prasowe
2021-03-04 | 10:00

Od próbki po diagnozę – jak pracują laboratoria, nie tylko w czasie pandemii?

To nie laboratoria „przeprowadzają” badania. Robi to fachowy personel medyczny, w oparciu o nowoczesną aparaturę, produkty i narzędzia, umożliwiające rzetelną diagnostykę.
Medycyna Plan na „nie takie rzadkie” choroby rzadkie
2021-03-02 | 09:25

Plan na „nie takie rzadkie” choroby rzadkie

Szacuje się, że na choroby rzadkie cierpi ponad 300 milionów ludzi na całym świecie, z czego w Polsce z chorobą rzadką żyje około 3 milionów osób. Wszystkie te choroby
Medycyna Jak chronić się przed syndromem „długiego COVID-u”?
2021-03-02 | 01:00

Jak chronić się przed syndromem „długiego COVID-u”?

Coraz częściej, w kontekście choroby COVID-19, mówi się o tzw. syndromie „długiego COVID-u” i jego powikłaniach. Obserwuje się wiele przypadków zaburzeń w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Energetyka

Udział węgla w polskiej energetyce spadł do rekordowo niskich poziomów. Odejście od niego wymaga jednak budowy niskoemisyjnego miksu energetycznego

Choć Unia Europejska przeznaczyła 2 mld euro na pomoc Polsce w dekarbonizacji, to jesteśmy jedynym krajem w Europie, który obecnie zużywa do ogrzewania więcej węgla niż jeszcze w 1990 roku. W wyniku pandemii koronawirusa globalne zapotrzebowanie na energię w całym 2020 roku spadło o kilka procent, jednak wraz z upływem czasu będzie ono znacznie większe. Przyszłością są niskoemisyjne źródła energii – fotowoltaika, farmy wiatrowe i energetyka jądrowa. – Potrzebna jest nie tylko szybka przemiana energetyki w stronę pozyskiwania ze źródeł nieemisyjnych, ale i magazynowanie energii – przekonuje prof. dr hab. Szymon Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Biotechnologia

Sztuczna inteligencja pozwala szybko opracowywać nowe linie leczenia chorób. Przyszłością medycyny mogą być też biokomputery

Wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego umożliwia wprowadzenie badań nad DNA na nieosiągalny dotychczas poziom. Dzięki rozwiązaniom bioinformatycznym można było w mniej niż dwa dni wytypować potencjalne leki na koronawirusa, a także zwiększyć wiedzę o wirusach zasiedlających ludzkie jelita. Naukowcy testują już nawet komputery bazujące na przesyłaniu informacji z wykorzystaniem ludzkich komórek. Światowy rynek bioinformatyki do 2027 roku zwiększy swoją wartość prawie trzykrotnie.