Komunikaty PR

AILIS - NOWOCZESNA TECHNOLOGIA, KTÓRA POMOŻE W WALCE Z RAKIEM PIERSI

2020-08-18  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania AILIS ( 1.5 MB )

AILIS - NOWOCZESNA TECHNOLOGIA, KTÓRA POMOŻE W WALCE Z RAKIEM PIERSI

Polacy opracowali system monitoringu stanu zdrowia piersi, wykrywający nawet najmniejsze zmiany nowotworowe wśród kobiet o gęstej budowie piersi oraz małych miseczkach.

Rak piersi to poważna choroba cywilizacyjna. Do 2040 roku na świecie odnotowanych zostanie 27,5 mln nowych przypadków nowotworów. Ten rodzaj nowotworu jest najczęstszym złośliwym u kobiet, który tylko w 2018 r. zdiagnozowano u kolejnych 2 mln osób na świecie. W Unii Europejskiej nowotwór ten jest wykrywany co 2,5 minuty, a co 7,5 minuty jedna kobieta umiera na tę chorobę.

Jak skutecznie diagnozować raka piersi?

W zmniejszeniu tych statystyk może pomóc skuteczna diagnostyka na wczesnym etapie rozwoju choroby. Niestety tradycyjnie wykonywane badania są drogie i wciąż w wielu krajach niewystarczająco dostępne. Mammografia, choć często uznawana za najlepszą metodę wykrywania raka piersi we wczesnym stadium, ma także wady i w wielu przypadkach, okazuje się nie wystarczająco skuteczna. Nie daje ona jednoznacznych wyników wśród kobiet o gęstej budowie piersi i małym rozmiarze miseczek. Skuteczność badań mammograficznych w takich przypadkach spada do poziomu nawet 30 proc.! Dodatkowo ta grupa kobiet jest częściej narażona na agresywne i szybciej rozwijające się formy nowotworu.

AILIS – sztuczna inteligencja w walce z rakiem piersi

AILIS to polski startup medyczno-technologiczny, który łączy wiedzę medyczną i technologie przyszłości, pozwalając na wykrywanie najmniejszych zmian nowotworowych i na oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia raka piersi wśród kobiet o gęstej budowie piersi.

– Stworzony przez nas system kompleksowego monitoringu stanu zdrowia piersi przeznaczony jest dla kobiet o gęstych piersiach, a taką budowę ma ponad 40 proc. populacji kobiet na świecie. Warto dodać, że opracowana przez nas technologia jest bezbolesna i zapewnia kobiecie poczucie intymności – mówi Michał Matuszewski, CEO AILIS.

To pierwsze urządzenie diagnostyczne gwarantujące pełen komfort i zachowanie prywatności kobiety podczas badania. Bez ucisku i kompresji piersi, bezdotykowo, bez obecności osób trzecich w czasie wykonywania badania, a w dodatku w miłej i przyjemnej atmosferze, sprzyjającej relaksowi.

Sukces AILIS to technologia Parametric Dynamic Imaging (PDI). Posiada ona ogromny potencjał wykrywania anomalii w bardzo wczesnej fazie zmian nowotworowych. Można porównać ją do rezonansu magnetycznego, gdzie w trakcie badania wywoływany jest proces wzbudzenia atomów wody w tkankach oraz obserwacja ich powrotu do stanu początkowego.

Co ciekawe, badanie jest nie tylko komfortowe, ale też szybkie. Trwa najwyżej 4 minuty, a wynik dostępny jest już po 10 minutach w specjalnej aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że obecnie w Polsce na wynik badania mammograficznego pacjentka musi czekać około 8 tygodni.

– Urządzenie, automatyzuje proces analizy wyników badania i pozwala uniknąć błędów ludzkich w ich interpretacji. AILIS pozwala na prognozowanie ryzyka raka piersi na podstawie wyników obrazowania oraz innych indywidualnych czynników, takich jak np. gęstość piersi, obciążenia genetyczne czy współczynnik BMI – wyjaśnia Matuszewski.

Telemedycyna – rozwiązanie przyszłości

W aplikacji mobilnej AILIS, przechowywane są wszystkie wyniki badań. W dodatku za jej pośrednictwem klientka może zaplanować daty kolejnych badań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz prześledzić zalecenia w zakresie działań prewencyjnych.

Platforma konsultacji zdalnych to zintegrowany system telemedycyny wspierający klientki AILIS znajdujące się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania, lub których wyniki badań okazały się niejednoznaczne. Każdy taki wynik będzie analizowany online niemal natychmiastowo przez specjalistę w dziedzinie radiologii, który opracuje indywidualne zalecenia dalszych działań.

Więcej o technologii AILIS tutaj: ailiscare.com

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Medycyna Symptomy sezonowego spadku energii Biuro prasowe
2024-04-12 | 16:00

Symptomy sezonowego spadku energii

Nadejście wiosny to czas, którego z reguły oczekuje się z utęsknieniem. Jednak paradoksalnie zdarza się, że zamiast cieszyć się tym ożywczym okresem, często odczuwa się
Medycyna DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce
2024-04-10 | 09:00

DNA Medical Group poszerza dostępność zaawansowanych badań genetycznych w Polsce

Branża badań genetycznych znajduje coraz szersze zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny - szczególnie w zakresie badań prenatalnych oraz onkologicznych. Potencjał do rozwoju
Medycyna Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych
2024-03-28 | 09:30

Bayer Pharmaceuticals przedstawia plany wprowadzenia nowych rozwiązań medycznych

Programy rozwojowe, znajdujące się na zaawansowanych etapach realizacji, oraz prace na wczesnych etapach nad dopełnieniem oferty wzmacniają pozycję firmy w kluczowych obszarach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.