MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Mobile Industrial Robots (MiR) wprowadziło na rynek mobilnego robota współpracującego MC600, będącego najnowszą pozycją na rosnącej liście certyfikowanych produktów MiR Go. Zdolny do obsługi ładunków o masie do 600 kg, MC600 łączy mobilną bazę robota MiR600 z ramieniem robota współpracującego UR20 lub UR30 od Universal Robots (UR), aby automatyzować złożone procesy w środowiskach przemysłowych. Bazując na sukcesie mniejszego MC250, MC600 oferuje wszechstronny system do obsługi cięższych przedmiotów i automatyzacji zadań takich jak paletyzacja, przenoszenie kartonów i obsługa maszyn. Powiększony zasięg UR20 umożliwia MC600 wykonywanie zadań w miejscach dotychczas niedostępnych dla mniejszych robotów współpracujących, zwiększając produktywność w różnych zastosowaniach przemysłowych.
Globalny rynek mobilnych robotów współpracujących ma rosnąć o 46% rocznie do 2030 roku, napędzany potrzebą bardziej efektywnych i elastycznych rozwiązań automatyzacyjnych. Według Jean-Pierre'a Hathouta, prezesa MiR, MC600 jest doskonale przygotowany do sprostania temu zapotrzebowaniu, oferując firmom sprawdzony, bezpieczny i gotowy do wdrożenia system zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania, powtarzalności i wsparciu technicznym. Dla firm poszukujących skalowalnej automatyzacji, MC600 zapewnia efektywność operacyjną i długoterminową niezawodność.
- Integrując 'nogi' robota mobilnego z 'ramionami' robota współpracującego, MC600 rozwiązuje wiele wyzwań związanych z automatyzacją procesów, takich jak paletyzacja i obsługa maszyn za pomocą jednego systemu – powiedział Jean-Pierre Hathout. – Podczas gdy niektóre firmy eksperymentowały z humanoidalnymi robotami lub niestandardowymi mobilnymi robotami współpracującymi do takich zadań, ich zastosowanie w przemyśle pozostaje ograniczone. MC600 jest gotowy już dziś, aby bezpiecznie stawić czoła tym złożonym wyzwaniom automatyzacji.
MC600 znacznie zwiększa produktywność dzięki pracy z minimalnymi przestojami, obsługując wiele maszyn i wykonując zadania związane z obsługą materiałów, jednocześnie umożliwiając pracownikom pracę przy zadaniach o wyższej wartości. Ponadto, przejmując transport ciężkich ładunków, MC600 znacząco poprawia ergonomię, zmniejszając obciążenie fizyczne personelu i zwiększając bezpieczeństwo w miejscu pracy.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.