Komunikaty PR

Majaland wspiera Rajd Gorących Serc!

2024-09-04  |  18:00
Biuro prasowe

Prawie pół miliona złotych. Tyle udało się zebrać sponsorom, partnerom i uczestnikom wydarzenia Rajd Gorących Serc w 2023 roku. Już w sobotę 7 września wokół Warszawy odbędzie się druga edycja charytatywnego rajdu, który łączy pasję do kolarstwa z chęcią niesienia pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Organizatorem wydarzenia jest m.in. park rozrywki Majaland Warszawa.  Czy 7 września skala pomagania będzie jeszcze większa, a  licznik wskaże rekordową sumę?  

 

Jedziemy na pomoc!

 

Rajd Gorących Serc to wspaniała inicjatywa, która powstała z myślą o wsparciu osób z niepełnosprawnościami poprzez promowanie aktywności sportowej. Zawody integrują kolarzy o różnych poziomach umiejętności i sprawności. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznych zmaganiach weźmie udział blisko dwa razy więcej uczestników niż w edycji poprzedniej (ponad 300 osób). Nie zabraknie celebrytów, polityków czy prezesów dużych, międzynarodowych firm. Swój udział potwierdzili m.in. Ambasador Królestwa Belgii w Polsce Rik Van Droogenbroeck, Ben Greeven Prezydent Belgijskiej Izby Gospodarczej,  założyciel i prezes Momentum Capital Martijn van Rheenen, prezes zarządu Momentum Leisure Wouter Dekkers, prezes zarządu CFE Polska Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny Soudal Polska Andrzej Kaczor i inni. Jak podkreśla Żaneta Gutowska-Rukszan, Dyrektor Generalny Majaland PolskaChęć niesienia pomocy jest dla nas niezwykle ważna, dlatego staramy się wspierać i organizować akcje charytatywne. Wrażliwość na potrzeby innych i empatia to dla nas istotne elementy tworzące odpowiednią kulturę organizacyjną. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być częścią tego wspaniałego projektu i dołożyć swoją cegiełkę do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Pokażmy, że mamy gorące serca!

 

Malownicze trasy i rekord pomagania

 

W tym roku dla uczestników wydarzenia zaplanowano kilka malowniczych tras wokół Warszawy, biegnących między innymi wzdłuż Wisły, przez Kampinoski Park Krajobrazowy i w okolicach Jeziora Zegrzyńskiego. Start i metę zaplanowano w parku rozrywki Majaland Warszawa. Wszyscy miłośnicy kolarstwa zmierzą się z dwoma wymagającymi dystansami: 200 lub 300 kilometrów. Dla gości specjalnych oraz beneficjentów przygotowano trzeci wariant, honorowy, którego trasa będzie liczyła 50 kilometrów oraz czwarty o długości 100 km. Wszystkie środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane wybranym organizacjom, które swoją działalnością umożliwiają podopiecznym rozwój w obszarze sportu poprzez organizację treningów i obozów, aktywną rehabilitację oraz zapewnienie dostępu do sprzętu. – Każdy przejechany kilometr to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale także wsparcie dla potrzebujących. W zeszłym roku dzięki sponsorom, partnerom i wszystkim uczestnikom zebraliśmy prawie pół miliona złotych. Głęboko wierzymy, że 7 września skala pomagania będzie jeszcze większa. – dodaje Żaneta Gutowska-Rukszan.

 

 

Zdjęcie: zeszłoroczni uczestnicy przygotowują się do rajdu


 

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego rajdu zasilą konta trzech organizacji: Stowarzyszenie VeloAktiv, Klub Sportowy Załamki oraz PSONI Koło w Działdowie, które w ramach swojej misji wspierają osoby z niepełnosprawnościami w uprawianiu kolarstwa i innych dyscyplin sportowych. Ich głównym celem finansowym jest zakup własnego środka transportu dla podopiecznych, którym mogliby przewozić sprzęt oraz rowerów ręcznych – handbike. W 2023 roku zebrana kwota w wysokości 471 000 złotych  została w całości przeznaczona na wsparcie działalności trzech organizacji: Fundacja Sport Jest Jeden, Stowarzyszenie VeloAktiv oraz Klub sportowy ZOMA Team.  Środki przeznaczono na zakup czterech rowerów handbike oraz dwa busy do przewozów osób z niepełnosprawnościami.


Więcej informacji na https://rajdgoracychserc.pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rozrywka Karkonosze na rowerze – najlepsze trasy i atrakcje turystyczne Biuro prasowe
2024-08-30 | 15:00

Karkonosze na rowerze – najlepsze trasy i atrakcje turystyczne

Karkonosze to malownicze pasmo górskie położone na granicy Polski i Czech. Ten urokliwy region od lat jest popularnym celem dla miłośników aktywnego wypoczynku, zyskując na
Rozrywka Top 5 najciekawszych tras w Karkonoszach
2024-08-21 | 17:30

Top 5 najciekawszych tras w Karkonoszach

Jak wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej, urlopowe plany Polaków koncentrują się przede wszystkim na wypoczynku i relaksie w gronie rodziny lub przyjaciół. Coraz
Rozrywka Orbit® Refreshers partnerem nowego singla Young Leosi
2024-08-02 | 15:00

Orbit® Refreshers partnerem nowego singla Young Leosi

Young Leosia to młoda gwiazda, która dzięki charakterystycznemu wizerunkowi, oryginalnej twórczości oraz sukcesom na polskiej scenie rapu, zdominowanej przez mężczyzn, stała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Duoport Lotniczy w Białymstoku ma być szansą na rozwój ściany wschodniej. Inicjatorzy rozmawiają z potencjalnymi inwestorami zagranicznymi

Duoport Lotniczy to szansa na rozwój regionu i całej ściany wschodniej – przekonuje Karol Halicki, prezes Podlaskiej Izby Lotniczej i Stowarzyszenia Port Lotniczy Białystok, które walczy o powstanie zupełnie nowego lotniska zlokalizowanego ok. 100 km od wschodniej granicy, w pobliżu trasy łączącej Warszawę z Białymstokiem. Jak podkreśla, inwestycja mogłaby obsługiwać transport cargo z Dalekiego i Bliskiego Wschodu i stać się dla tych kierunków bramą na rynki europejskie. Ze względu na położenie mogłaby mieć ogromne znaczenie pod względem bezpieczeństwa dla krajów bałtyckich.

Infrastruktura

Grupa PGE wciąż zwiększa wydatki na inwestycje. Po raz pierwszy przekroczyły 4,5 mld zł

W pierwszych sześciu miesiącach br. wydatki inwestycyjne PGE zwiększyły się do poziomu 4,64 mld zł wobec 3,95 mld zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Spółka podkreśla, że jest to odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energetycznym i konieczność adaptacji do nowych realiów regulacyjnych. – Nasze najważniejsze inwestycje w drugiej połowie tego roku to zamknięcie finansowania największej, wielkoskalowej morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 oraz finalizacja inwestycji w naszym segmencie gazowym – zapowiada Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Ochrona środowiska

Przez betonozę miasta coraz częściej zmagają się ze skutkami powodzi błyskawicznych. Rozwiązaniem jest zwiększanie terenów zielonych

W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat średnia temperatura w Polsce wzrosła o 2°C. Każda kolejna dekada jest cieplejsza od poprzedniej, a zmianom tym towarzyszą coraz częstsze i bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Zespół doradczy PAN ds. kryzysu klimatycznego ocenia, że są one dodatkowo wzmacniane przez lokalne cechy klimatu miejskiego. To prowadzi m.in. do błyskawicznych powodzi wynikających z uszczelniania powierzchni i niedoboru zieleni. – Im więcej terenów zielonych, tym więcej możliwości wsiąkania i retencjonowania wody. Przyszłością są zielone miasta – ocenia hydrolog dr Jarosław Suchożebrski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.