Magia konszowania – tajniki szlachetnego smaku czekolad Wawel
Magia konszowania polega na długim i dokładnym mieszaniu składników oraz sprawia, że czekolady Wawel nabierają intensywnego i szlachetnego smaku, na który warto czekać.
Rozgryzamy sekrety konszowania
Samo słowo wywodzi się z języka hiszpańskiego, gdzie słowo concha oznacza muszla. To właśnie taki kształt miało jedno z pierwszych urządzeń służących do konszowania masy czekoladowej.
Proces ten dobrze znany jest tylko prawdziwym ekspertom w dziedzinie czekolad, bez niego nie byliby oni w stanie stworzyć smaku, za który wszyscy tak bardzo kochamy czekoladę. Konszowanie to długie i intensywne mieszanie, pozwalające dokładnie połączyć poszczególne składniki i uszlachetniające czekoladę nadając jej aksamitną i gładką konsystencję. Temperatura przy tym procesie powinna wynosić od 55 do 90 °C. Ważne jest, by konszowanie trwało jak najdłużej, może trwać nawet tydzień, bo jak wiemy nie od dziś, wszystko co dobre wymaga czasu.
Czekoladnicy z Wawelu
Ponad stuletnie doświadczenie marki Wawel w konszowaniu sprawiło, że jest ona prawdziwym mistrzem w tej dziedzinie. Stawia na najwyższej jakości składniki, prosty skład, bez zbędnych dodatków, substancji konserwujących, barwników, sztucznych aromatów i bez emulgatora E476. Sekret niepowtarzalności czekolad Wawel tkwi w naturalnym procesie, który wymaga czasu. Dzięki niemu każdy kawałek czekolady Wawel nasycony jest szlachetnym i intensywnym smakiem, który wydobywa się, gdy powoli rozpuszczamy ją na naszych podniebieniach. Sięgnij po swoją ulubioną i rozpłyń się z zachwytu!
Czekolada gorzka 70% cocoa
Ciemna czekolada Gorzka Wawel to klasyczny wytrawny smak i bogaty aromat, który po procesie konszowania zamykany jest w przepysznej tabliczce czekolady. 70% masy kakaowej powstającej z wyselekcjonowanych odmian ziarna kakaowego pochodzącego z Afryki, zapewnia intensywne doznania smakowe. Idealna propozycja nie tylko dla koneserów wytrawnych smaków, ale dla wszystkich osób, które poszukują produktu wysokiej jakości, przygotowanego z najlepszych składników.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 4,10 zł
Czekolada gorzka 74% z ziarnem z Ghany i solą himalajską
Wyselekcjonowane ziarna kakaowca oraz sól himalajska – to połączenie, w którym delikatna słodycz idealnie łączy się z nutą słonego smaku. Połączenie to jest w stanie zawrócić w głowie nawet wielbicielom najsłodszych smaków. Smak to jednak nie jedyne intensywne doznanie jakie możemy poczuć, to co zaskakuje to też nieoczywista chrupkość czekolady i tylko 4 składniki, bez dodatku substancji konserwujących, barwników i sztucznych aromatów.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 8,99 zł
Extra Gorzka 100% Cocoa
Kuszący, szlachetny oraz intensywny smak i aromat czekolady Wawel 100% cocoa wywodzi się z długiego procesu konszowania oraz najwyższej jakości ziaren kakaowca, pochodzących z plantacjach położonych u wybrzeży Afryki. Sekret wyrafinowanego smaku tkwi w jego recepturze opartej na jednym produkcie jakim jest ziarno kakaowe.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 8,99 zł

Płatności online dla sklepów Shopify – dwie nowe aplikacje od PayU

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

DPD Polska kończy rok z 9 tysiącami automatów paczkowych SwipBox Infinity
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.