Lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Pomoże budzik z naścienną projekcją czasu
W ofercie producenta znalazł się budzik, który wyświetla godzinę na suficie lub ścianie. Projekcję czasu można obracać pod kątem 360 stopni. Urządzenie wyposażono w termometr i higrometr, może się też pochwalić funkcją ładowarki.
Wielu z nas w czasie nocnego wybudzenia lubi sprawdzać godzinę, by wiedzieć, jak długo można jeszcze sobie pozwolić na sen. Nie każdy ma jednak warunki do umieszczenia w widocznym miejscu budzika lub zegara, by móc wygodnie i z daleka kontrolować upływ czasu. Z myślą o tym problemie firma HAMA opracowała elektroniczny budzik, który wyraźnie wyświetla godzinę na ścianie lub suficie pomieszczenia. Projektowany czas można obracać pod kątem 360 stopni.
Zegar sterowany jest radiowym sygnałem czasowym DCF z automatyczną synchronizacją czasu z najbardziej precyzyjnym zegarem na świecie (jeśli czas radia DCF różni się od strefy czasowej możną ją oczywiście ustawić ręcznie). Umożliwia zaprogramowanie dwóch terminów budzenia, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem w przypadku dwóch domowników, którzy muszą zerwać się z łóżka o różnej porze. W dodatku szybki alarm postawi na nogi osoby śpiące wyjątkowo twardym i głębokim snem rosnącym tempem sygnału budzenia, co na pewno przyniesie pożądany efekt.
Za pomocą przycisku obracania można ustawić obrót projekcji pod kątem 0° (statyczna projekcja na ścianie), 90°, 180° lub 360°. Czas prezentowany jest w formacie 12 lub 24-godzinnym.
Urządzenie wskaże też dni tygodnia i miesiąca w siedmiu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, duńskim i holenderskim. Nie zabrakło tu też funkcji termometra, wskazującego temperaturę w pomieszczeniu (możliwe jest przełączanie pomiędzy stopniami Celsjusza i Fahrenheita), a także higrometra, pokazującego poziom wilgotności powietrza w domu.
Zegar wyposażono w dotykowy czujnik do wygodnego uruchomienia podświetlenia ekranu i funkcji drzemki. Dla poprawy czytelności producent przewidział również regulację podświetlenia ekranu w trybie ciągłym poprzez zasilacz sieciowy.
Budzik może się też pochwalić złączem USB, dzięki czemu można użyć go do ładowania smartfona, tableta i innych urządzeń mobilnych. Zasilany jest bateriami AAA. Ma wymiary 15 x 4,5 x 9,5 cm, utrzymany został w czarnej kolorystyce.
Niewiążąca cena detaliczna tej nowości to 149 zł.
Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://pl.hama.com.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.