Lotniskowy spotting technologii Panasonic
Popularność wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych wyposażonych w specjalne funkcje, takie jak zintegrowane czytniki kodów kreskowych do skanowania etykiet bagażowych lub kart pokładowych, rośnie wraz z digitalizacją operacji lotniczych i lotniskowych w całej Europie. Dzięki wykorzystywanie urządzeń mobilnych, które można modułowo doposażać w celu realizacji określonych zadań, pracownicy nie muszą już nosić ze sobą wielu urządzeń, aby efektywnie wykonywać swoją pracę.
Lotniska zajmują zazwyczaj rozległe obszary, dlatego niezawodna łączność i niezawodna technologia lokalizacji GPS jest również wysoko ceniona. Dobre zabezpieczenie danych oraz długa żywotność baterii, podobnie jak możliwość szybkiego i bezpiecznego dokowania urządzenia mobilnego w różnych pojazdach ma także istotne znaczenie dla portów lotniczych.
Lotnisko we Frankfurcie, jako jedno z wielu europejskich lotnisk, zdecydowało się wdrożyć profesjonalne rozwiązania firmy Panasonic. Pracownicy obsługi naziemnej Fraportu używają tabletów Toughbook G1 - czasem zamontowanych z przodu pojazdów, a czasem trzymanych w rękach. Zespoły zajmujące się gospodarką odpadami korzystają z notebooka Toughbook 33, a zespoły Facility Management wykorzystują w swojej pracy tablet Toughbook M1.
Na lotnisku w Genewie urządzenia Toughbook N1 z czytnikami kodów kreskowych są wykorzystywane do skanowania kart pokładowych, a w Madrycie używane są do digitalizacji i koordynacji obsługi płytowej, dzięki czemu wszyscy pracownicy mają dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Tablety Toughbook A1 z systemem Android służą także do kontroli infrastruktury na terenie lotniska w Bolonii. Jego pracownicy korzystają z wbudowanego aparatu i oznaczają lokalizację problemów z wykorzystaniem funkcji GPS.
Urządzenia Panasonic znajdują również zastosowanie w zarządzaniu systemami SCADA, skanowaniu przywieszek bagażowych, czy zarządzaniu zapasami części. Zostały one zaprojektowane z myślą o pracy w bardzo wymagających warunkach i są odporne nie tylko na ekstremalne temperatury lub kurz, ale również na przypadkowe uderzenia. Inżynierowie firmy pracują nad rozszerzeniem funkcjonalności serii Toughbook, obejmującej laptopy, tablety i urządzenia przenośne, aby w jeszcze lepszym stopniu zaspokajały one zapotrzebowanie na technologie mobilne usprawniające pracę personelu lotniskowego.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.