Lotniskowy spotting technologii Panasonic
Popularność wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych wyposażonych w specjalne funkcje, takie jak zintegrowane czytniki kodów kreskowych do skanowania etykiet bagażowych lub kart pokładowych, rośnie wraz z digitalizacją operacji lotniczych i lotniskowych w całej Europie. Dzięki wykorzystywanie urządzeń mobilnych, które można modułowo doposażać w celu realizacji określonych zadań, pracownicy nie muszą już nosić ze sobą wielu urządzeń, aby efektywnie wykonywać swoją pracę.
Lotniska zajmują zazwyczaj rozległe obszary, dlatego niezawodna łączność i niezawodna technologia lokalizacji GPS jest również wysoko ceniona. Dobre zabezpieczenie danych oraz długa żywotność baterii, podobnie jak możliwość szybkiego i bezpiecznego dokowania urządzenia mobilnego w różnych pojazdach ma także istotne znaczenie dla portów lotniczych.
Lotnisko we Frankfurcie, jako jedno z wielu europejskich lotnisk, zdecydowało się wdrożyć profesjonalne rozwiązania firmy Panasonic. Pracownicy obsługi naziemnej Fraportu używają tabletów Toughbook G1 - czasem zamontowanych z przodu pojazdów, a czasem trzymanych w rękach. Zespoły zajmujące się gospodarką odpadami korzystają z notebooka Toughbook 33, a zespoły Facility Management wykorzystują w swojej pracy tablet Toughbook M1.
Na lotnisku w Genewie urządzenia Toughbook N1 z czytnikami kodów kreskowych są wykorzystywane do skanowania kart pokładowych, a w Madrycie używane są do digitalizacji i koordynacji obsługi płytowej, dzięki czemu wszyscy pracownicy mają dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Tablety Toughbook A1 z systemem Android służą także do kontroli infrastruktury na terenie lotniska w Bolonii. Jego pracownicy korzystają z wbudowanego aparatu i oznaczają lokalizację problemów z wykorzystaniem funkcji GPS.
Urządzenia Panasonic znajdują również zastosowanie w zarządzaniu systemami SCADA, skanowaniu przywieszek bagażowych, czy zarządzaniu zapasami części. Zostały one zaprojektowane z myślą o pracy w bardzo wymagających warunkach i są odporne nie tylko na ekstremalne temperatury lub kurz, ale również na przypadkowe uderzenia. Inżynierowie firmy pracują nad rozszerzeniem funkcjonalności serii Toughbook, obejmującej laptopy, tablety i urządzenia przenośne, aby w jeszcze lepszym stopniu zaspokajały one zapotrzebowanie na technologie mobilne usprawniające pracę personelu lotniskowego.
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.