Lotniskowy spotting technologii Panasonic
Popularność wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych wyposażonych w specjalne funkcje, takie jak zintegrowane czytniki kodów kreskowych do skanowania etykiet bagażowych lub kart pokładowych, rośnie wraz z digitalizacją operacji lotniczych i lotniskowych w całej Europie. Dzięki wykorzystywanie urządzeń mobilnych, które można modułowo doposażać w celu realizacji określonych zadań, pracownicy nie muszą już nosić ze sobą wielu urządzeń, aby efektywnie wykonywać swoją pracę.
Lotniska zajmują zazwyczaj rozległe obszary, dlatego niezawodna łączność i niezawodna technologia lokalizacji GPS jest również wysoko ceniona. Dobre zabezpieczenie danych oraz długa żywotność baterii, podobnie jak możliwość szybkiego i bezpiecznego dokowania urządzenia mobilnego w różnych pojazdach ma także istotne znaczenie dla portów lotniczych.
Lotnisko we Frankfurcie, jako jedno z wielu europejskich lotnisk, zdecydowało się wdrożyć profesjonalne rozwiązania firmy Panasonic. Pracownicy obsługi naziemnej Fraportu używają tabletów Toughbook G1 - czasem zamontowanych z przodu pojazdów, a czasem trzymanych w rękach. Zespoły zajmujące się gospodarką odpadami korzystają z notebooka Toughbook 33, a zespoły Facility Management wykorzystują w swojej pracy tablet Toughbook M1.
Na lotnisku w Genewie urządzenia Toughbook N1 z czytnikami kodów kreskowych są wykorzystywane do skanowania kart pokładowych, a w Madrycie używane są do digitalizacji i koordynacji obsługi płytowej, dzięki czemu wszyscy pracownicy mają dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Tablety Toughbook A1 z systemem Android służą także do kontroli infrastruktury na terenie lotniska w Bolonii. Jego pracownicy korzystają z wbudowanego aparatu i oznaczają lokalizację problemów z wykorzystaniem funkcji GPS.
Urządzenia Panasonic znajdują również zastosowanie w zarządzaniu systemami SCADA, skanowaniu przywieszek bagażowych, czy zarządzaniu zapasami części. Zostały one zaprojektowane z myślą o pracy w bardzo wymagających warunkach i są odporne nie tylko na ekstremalne temperatury lub kurz, ale również na przypadkowe uderzenia. Inżynierowie firmy pracują nad rozszerzeniem funkcjonalności serii Toughbook, obejmującej laptopy, tablety i urządzenia przenośne, aby w jeszcze lepszym stopniu zaspokajały one zapotrzebowanie na technologie mobilne usprawniające pracę personelu lotniskowego.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba
8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Konsument
Wielu konsumentów rezygnuje z fast fashion. Pozytywne zmiany w branży zależeć będą głównie od podejścia marek

Przeciętny Europejczyk i Europejka każdego roku kupują prawie 26 kg tekstyliów, z czego pozbywają się ok. 11 kg – wynika z danych Parlamentu Europejskiego. Świadomość ekologiczna konsumentów wzrasta, co stopniowo przekłada się na ich decyzje zakupowe. Zdaniem przedstawicieli Fashion Revolution Polska odpowiedzialności za pozytywne zmiany w branży modowej nie można przerzucać wyłącznie na klientów. Wiele zależy bowiem od podejścia marek, ale też regulatorów.
Handel
Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.