Komunikaty PR

Krótkie, popularne serie produktowe CPG. Jak zapewnić dobrą infrastrukturę?

2024-01-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksander Dobosz
dfusion communication

Al. Zdjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
aleksander.dobosz|dfusion.pl| |aleksander.dobosz|dfusion.pl
666216828
dfusion.pl

Znaczne skrócenie czasu konstruowania maszyny, jej wyjątkowa szybkość oraz precyzja działania pozwalająca na redukcję ilości zużywanego plastiku. To tylko niektóre korzyści, jakie dostrzega producent i dostawca adaptacyjnych platform produkcyjnych – firma Unilogo Robotics – z wykorzystania technologii Schneider Electric i współpracy z ekspertami firmy. Wszystko to pozwala producentowi i dostawcy adaptacyjnych platform produkcyjnych skuteczniej odpowiadać na współczesne potrzeby rynku i budować przewagę konkurencyjną.

Głównym wyzwaniem dla naszej branży jest obecnie dostosowanie infrastruktury produkcyjnej do skróconych serii produkcyjnych – mówi Tomasz Nowacki, CEO firmy Unilogo Robotics. – Rynek wymaga szybszych dostaw wielu różnych produktów, a cały system automatyzacji musi za tym nadążyć.

Trudno polemizować z ekspertem, który z Unilogo Robotics związany jest już od ponad 23 lat. Ta polska spółka należąca do U2 Robotics, która swoją siedzibę ma w podwarszawskim Piasecznie, jest producentem i dostawcą linii produkcyjnych oraz nalewarek, zakręcarek i etykieciarek. Ofertę kieruje do sektora CPG (ang. consumer packaged goods), w którego skład wchodzą wytwórcy kosmetyków, produktów do higieny osobistej czy sprzątania, żywności, napojów, środków farmaceutycznych itp. Specjaliści z firmy widzą wyraźnie, że tradycyjne systemy konfekcjonowania nie są przystosowane do obsługi krótkich serii produkcyjnych, gdzie następuje choćby częsta zmiana kształtów opakowań i rodzajów stosowanych zamknięć. Dlatego, chcąc sprostać wymaganiom rynku, zwrócili się w stronę technologii i wsparcia, które oferuje Schneider Electric.

Synergia działań odpowiedzią na wyzwania

Celem firmy było zbudowanie nowej inteligentnej linii do nalewania o długości toru do 24 metrów, która wykorzystywałaby technologię nowoczesnego systemu transportującego, cyfrowego bliźniaka i robotyki. Istotne było także skrócenie czasu wdrożenia systemu automatyki oraz wprowadzenia produktu na rynek. Wówczas rozpoczęła się współpraca Unilogo Robotics ze Schneider Electric. Dzięki niej wprowadzono innowacyjne rozwiązania EcoStruxure™ Machine, w tym system inteligentnego transportu Lexium™ MC12 multi carrier, robota Delta Lexium™ P3 oraz oprogramowanie EcoStruxure™ Machine Expert Twin wykorzystujące technologię cyfrowego bliźniaka.

Uruchomić maszynę przed jej zbudowaniem

Podstawą powodzenia projektu była możliwość zbudowania i uruchomienia maszyny w świecie wirtualnym, nim w hali fabrycznej przykręcono pierwszą śrubkę. Pozwolił na to EcoStruxure™ Machine Expert Twin – pakiet oprogramowania do tworzenia wirtualnych modeli konstruowanych maszyn, czyli ich tzw. cyfrowych bliźniaków. Przy jego pomocy można rozpocząć wirtualny projekt i przeprowadzić wirtualne uruchomienie, równolegle projektując mechanikę, elektrykę i sterowanie. W efekcie większość problemów zostaje wyeliminowana z projektu już wówczas, kiedy można to zrobić kursorem na ekranie, co chroni przed przestojami i dodatkowymi kosztami. Efekt? Zastosowanie EcoStruxure™ Machine Expert Twin to skrócenie czasu wprowadzenia maszyny na rynek o połowę, a czasu jej uruchomienia nawet o 60%. To jednak nie wszystkie zalety tego narzędzia.

Dzięki zastosowaniu EcoStruxure™ Machine Expert Twin możemy programować maszyny w bardzo prosty sposób – wskazuje Tomasz Nowacki.Możemy dokonać zmiany w ciągu zaledwie 10 minut i osiągnąć szybkość 200 ppm na jednej linii produkcyjnej w systemie krótkoseryjnym, co jest niezwykłe i przynosi wiele korzyści naszym klientom.

Precyzja dla planety

Równie niezwykłe i korzystne jest to, że zastosowanie w tym projekcie innowacji od Schneider Electric służy także naszej planecie poprzez ograniczenie ilości wykorzystywanego plastiku. Wszystko za sprawą zastosowanego w maszynie systemu transportowego nowej generacji – Lexium™ MC12 multi carrier. To innowacyjne narzędzie transportowe do przenoszenia, pozycjonowania oraz grupowania przedmiotów w maszynach. Wykorzystując najnowsze rozwiązania ruchu liniowego oraz technologię digital twin, zapewnia ono większą swobodę w projektowaniu szybszych i bardziej uniwersalnych maszyn o mniejszej powierzchni. Połączenie jego możliwości z robotami Delta Lexium™ P3 oraz systemem EcoStruxure™ Machine Expert Twin, który pozwolił na niezwykle precyzyjne zaprojektowanie mechaniki oraz sterowania ruchem i prędkością, sprawiło, że stworzona linia produkcyjna jest zdolna obsługiwać nawet bardzo cienkie butelki o wadze poniżej 10 gramów, bez ryzyka ich przewrócenia lub rozlania jej zawartości.

Rozwój aplikacji z rozwiązaniem EcoStruxure od Schneider Electric daje nam duże korzyści w zakresie wprowadzania produktu na rynek. Architektura EcoStruxure pomaga nam programować maszyny i tworzyć cyfrowe bliźniaki, aby przeprowadzać symulacje, dzięki którym możemy oferować wysokiej jakości sprzęt naszym klientom – zauważa CEO Unilogo Robotics.

Wiedza, narzędzia, współpraca i sukces

Schneider Electric dostarczył nie tylko narzędzia i technologie, ale także wsparcie w zakresie integracji i optymalizacji systemu. – Zespół Schneider Electric miał istotne znaczenie dla sukcesu całego projektu – przyznaje Tomasz Nowacki.Z przyjemnością obserwowałem postępy, rosnącą wydajność linii oraz współpracujących ze sobą ludzi.

Owocem kooperacji stała się nowoczesna linia rozlewnicza umożliwiająca elastyczne dostosowywanie się do dynamicznych zmian. Za sprawą technologii cyfrowego bliźniaka Unilogo Robotics może symulować i testować różne scenariusze przed faktycznym wdrożeniem maszyny, co przyspiesza proces projektowania i eliminuje ryzyko błędów. Finalnie synergia zespołów przyniosła doskonałe rezultaty i umocniła pozycję Unilogo Robotics jako lidera branży zrobotyzowanej produkcji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię! Biuro prasowe
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie
Technologie Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
2024-11-20 | 09:30

Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS

SIGNIUS S.A., dostawca zaawansowanych rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów, nawiązał współpracę z Superpolisą Ubezpieczenia. Dzięki wdrożeniu platformy SIGNIUS
Technologie Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
2024-11-19 | 01:00

Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów

Zrównoważony rozwój oraz cyfryzacja miast to dziś tematy niezwykle istotne w kontekście kryzysu klimatycznego. O gotowych rozwiązaniach, wspierających kreowanie przyjaznej,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Rolnictwo

Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu

Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.