Komunikaty PR

Konferencja Scena Jutra 2020

2020-01-24  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.17 MB )

Scena Jutra to Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy najbliższej edycji serdecznie zapraszają na to unikatowe wydarzenie, które odbędzie się 19-20 lutego 2020 roku. 

 

Najbliższa edycja Sceny Jutra odbędzie się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. To miejsce zobowiązuje, dlatego możecie spodziewać się niesamowitych gości i wielu nieoczekiwanych inspiracji. 

 

Konferencja da Wam możliwość:

  • wysłuchania prelekcji specjalnie zaproszonych znakomitych prelegentów z Polski i ze świata
  • wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych
  • nawiązania kontaktu z naszymi mówcami oraz innymi uczestnikami konferencji
  • uczestniczenia w wystawie sprzętu i nowych technologii, która będzie towarzyszyć temu wydarzeniu 
  • uczestniczenia w licznych pokazach i warsztatach

 

Konferencja Scena Jutra skierowana jest do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spotykają się ze sceną. Nie tylko tą tradycyjną – teatralną, operową czy koncertową – ale też tą „z przyszłości”, takiej jak e-sport czy VR. To także propozycja dla osób widzących sztukę i scenę jako medium do promowania swoich marek w niestandardowy sposób. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie Scena Jutra, jest budowanie świadomości nadchodzących trendów, istnienia nowych rozwiązań, a także – pokazanie związanych z nimi wyzwań. Chcemy porozmawiać o tym, jak wypracowywać „wspólny język”, by twórca umiał opowiedzieć o swoich pomysłach, a technicy, realizatorzy i dostawcy potrafili je przełożyć na konkretne technologiczne rozwiązania.

 

Inspiracji dostarczą nam prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami ze swych realizacji, a liczne panele dyskusyjne pozwolą odnieść się do potrzeb ludzi sceny i dowiedzieć się jakie rozwiązania podsuwa nam otaczający nas świat i najnowsze technologie. Będziemy mówić także o technologiach komputerowych, takich jak sound design, preprograming, czy rozszerzona rzeczywistość. Nie zabraknie tematów związanych z wymianą pokoleniową oraz ekologią.

 

Ubiegłoroczna edycja konferencji miała miejsce w Teatrze Muzycznym Roma i okazała się ogromnym sukcesem. Odwiedziło ją ponad 600 osób związanych z teatrem, telewizją, eventami oraz estradą. Byli także przedstawiciele szkół artystycznych, agencji marketingowych oraz firm współpracujących z szeroko pojętym rynkiem scenicznym. Swoimi doświadczeniami dzielili się z nami między innymi: Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Felice Ross, Boris Kudlička czy Artur Szyman. Kto będzie gościem w kolejnej edycji, w Teatrze Wielkim? Wszelkie informacje, takie jak lista gości, prelegentów, wystawców oraz rejestrację na wydarzenie znaleźć można na stronie scenajutra.pl. Zapraszamy już 19 i 20 lutego 2020!

 

Szczegółowy harmonogram Konferencji Scena Jutra 2020:

Harmonogram 19/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Małgorzata Szabłowska (Teatr Wielki - Opera Narodowa)

11:00 - 11:55 Carlos Navarrete-Patiño (Cirque de Solei & studio 4u2c)

12:15 - 12:55 Grzegorz Jarzyna (TR Warszawa)

13:15 - 13:55 Willi Klein & Florian Kunz (L-Acoustics L-ISA)

14:15 - 14:55 Wojciech Kępczyński (Teatr Muzyczny ROMA)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

 

Harmonogram 20/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Glen Kelly (The Immaginarium Studios)

11:00 - 11:55 Dan Braun (METALLICA i LiveNation)

12:15 - 12:55 Katarzyna Gospodarek (BMW Art Club)

13:15 - 13:55 Alexander Balyberdin (dreamlaser)

14:15 - 14:55 Christopher Baiuder (WHITEvoid GmbH)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

Wybrane tematy paneli dyskusyjnych:

  • VR w sztuce, evencie, rozrywce 
  • Kobiety w nowych technologiach 
  • Event jako sztuka użytkowa
  • Zero waste
  • Czy nowe technologie mogą być przyjazne dla środowiska?
  • Inwestycje w obiektach kultury - wizja | koncepcja | projekt | realizacja wraz z finansowaniem
  • Źródła światła dziś i jutro. Co nas czeka w przyszłości?
  • Światło i kolor. Czy jakość ma znaczenie dla widzów?
  • Możliwości współpracy - uczelnia artystyczna/ uczelnia techniczna 

 

Wybrane warsztaty Technologiczne

  • Konfiguracja i strojenie przy użyciu procesora L-Acoustics P1
  • Konfiguracja i obsługa urządzenia RoboSPOT
  • Teqsas - narzędzie wspomagające wieszanie systemu 
  • koncertowego
  • ESPRiTE - wymiana źródła, pomiary świecenia
  • BlackTrax & disguise - wirtualne studio
  • L-Acoustics L-ISA prezentacja software
  • Vectorworks - pierwsze kroki w oprogramowaniu
  • Electro-Voice SoniCue - możliwości software’u i konfiguracja systemu
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki Biuro prasowe
2024-03-27 | 14:00

Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki

Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania
Technologie Doładuj się energią na wiosnę!
2024-03-26 | 12:00

Doładuj się energią na wiosnę!

Kolory i moc Choć każdy z nas ma ładowarkę sieciową, warto mieć taką, która wyróżnia się barwą! Kiedy każdy z domowników ma białą lub czarną ładowarkę 
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-03-20 | 14:25

Sposób na obiżenie rachunków za wodę w firmach

Wprowadzenie w obiegach zamkniętych działań prewencyjnych minimalizujących straty wody ma istotny wpływ na obniżanie kosztów eksploatacyjnych, to oszczędność dla firmy nawet o 10%. Woda obiegowa techniczna pełni rolę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji. Często celem ataków jest infrastruktura krytyczna

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze mafijnym i wykorzystywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, po jakie sięgają służby specjalne. Coraz częściej służy do tego także sztuczna inteligencja, która przyniosła ze sobą szereg nowych zagrożeń. Choć w ślad za technologicznym zaawansowaniem cyberprzestępców rozwijają się też narzędzia zapobiegające atakom, to wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek. Atrakcyjnym celem ataków dla hakerów są jednostki publiczne, infrastruktura krytyczna i samorządy, również te małe, którym brakuje zasobów finansowych i kadrowych, by zapewnić wystarczającą ochronę.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.