Komunikaty PR

Konferencja Scena Jutra 2020

2020-01-24  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.17 MB )

Scena Jutra to Międzynarodowa Konferencja Nowych Technologii Scenicznych, przestrzeń do wymiany doświadczeń między ludźmi sceny i przedstawicielami świata technologii. Organizatorzy najbliższej edycji serdecznie zapraszają na to unikatowe wydarzenie, które odbędzie się 19-20 lutego 2020 roku. 

 

Najbliższa edycja Sceny Jutra odbędzie się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. To miejsce zobowiązuje, dlatego możecie spodziewać się niesamowitych gości i wielu nieoczekiwanych inspiracji. 

 

Konferencja da Wam możliwość:

  • wysłuchania prelekcji specjalnie zaproszonych znakomitych prelegentów z Polski i ze świata
  • wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych
  • nawiązania kontaktu z naszymi mówcami oraz innymi uczestnikami konferencji
  • uczestniczenia w wystawie sprzętu i nowych technologii, która będzie towarzyszyć temu wydarzeniu 
  • uczestniczenia w licznych pokazach i warsztatach

 

Konferencja Scena Jutra skierowana jest do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób spotykają się ze sceną. Nie tylko tą tradycyjną – teatralną, operową czy koncertową – ale też tą „z przyszłości”, takiej jak e-sport czy VR. To także propozycja dla osób widzących sztukę i scenę jako medium do promowania swoich marek w niestandardowy sposób. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie Scena Jutra, jest budowanie świadomości nadchodzących trendów, istnienia nowych rozwiązań, a także – pokazanie związanych z nimi wyzwań. Chcemy porozmawiać o tym, jak wypracowywać „wspólny język”, by twórca umiał opowiedzieć o swoich pomysłach, a technicy, realizatorzy i dostawcy potrafili je przełożyć na konkretne technologiczne rozwiązania.

 

Inspiracji dostarczą nam prelegenci, którzy podzielą się z uczestnikami doświadczeniami ze swych realizacji, a liczne panele dyskusyjne pozwolą odnieść się do potrzeb ludzi sceny i dowiedzieć się jakie rozwiązania podsuwa nam otaczający nas świat i najnowsze technologie. Będziemy mówić także o technologiach komputerowych, takich jak sound design, preprograming, czy rozszerzona rzeczywistość. Nie zabraknie tematów związanych z wymianą pokoleniową oraz ekologią.

 

Ubiegłoroczna edycja konferencji miała miejsce w Teatrze Muzycznym Roma i okazała się ogromnym sukcesem. Odwiedziło ją ponad 600 osób związanych z teatrem, telewizją, eventami oraz estradą. Byli także przedstawiciele szkół artystycznych, agencji marketingowych oraz firm współpracujących z szeroko pojętym rynkiem scenicznym. Swoimi doświadczeniami dzielili się z nami między innymi: Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Felice Ross, Boris Kudlička czy Artur Szyman. Kto będzie gościem w kolejnej edycji, w Teatrze Wielkim? Wszelkie informacje, takie jak lista gości, prelegentów, wystawców oraz rejestrację na wydarzenie znaleźć można na stronie scenajutra.pl. Zapraszamy już 19 i 20 lutego 2020!

 

Szczegółowy harmonogram Konferencji Scena Jutra 2020:

Harmonogram 19/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Małgorzata Szabłowska (Teatr Wielki - Opera Narodowa)

11:00 - 11:55 Carlos Navarrete-Patiño (Cirque de Solei & studio 4u2c)

12:15 - 12:55 Grzegorz Jarzyna (TR Warszawa)

13:15 - 13:55 Willi Klein & Florian Kunz (L-Acoustics L-ISA)

14:15 - 14:55 Wojciech Kępczyński (Teatr Muzyczny ROMA)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

 

Harmonogram 20/02/2020:

10:00 - 10:05 Przywitanie

10:05 - 10:15 INTRO Scena Jutra 2020

10:15 - 10:55 Glen Kelly (The Immaginarium Studios)

11:00 - 11:55 Dan Braun (METALLICA i LiveNation)

12:15 - 12:55 Katarzyna Gospodarek (BMW Art Club)

13:15 - 13:55 Alexander Balyberdin (dreamlaser)

14:15 - 14:55 Christopher Baiuder (WHITEvoid GmbH)

15:00 - 15:30 Przerwa na Lunch

15:40 - 16:50 Konferencja Prasowa / Czas Sponsorów

 

Wybrane tematy paneli dyskusyjnych:

  • VR w sztuce, evencie, rozrywce 
  • Kobiety w nowych technologiach 
  • Event jako sztuka użytkowa
  • Zero waste
  • Czy nowe technologie mogą być przyjazne dla środowiska?
  • Inwestycje w obiektach kultury - wizja | koncepcja | projekt | realizacja wraz z finansowaniem
  • Źródła światła dziś i jutro. Co nas czeka w przyszłości?
  • Światło i kolor. Czy jakość ma znaczenie dla widzów?
  • Możliwości współpracy - uczelnia artystyczna/ uczelnia techniczna 

 

Wybrane warsztaty Technologiczne

  • Konfiguracja i strojenie przy użyciu procesora L-Acoustics P1
  • Konfiguracja i obsługa urządzenia RoboSPOT
  • Teqsas - narzędzie wspomagające wieszanie systemu 
  • koncertowego
  • ESPRiTE - wymiana źródła, pomiary świecenia
  • BlackTrax & disguise - wirtualne studio
  • L-Acoustics L-ISA prezentacja software
  • Vectorworks - pierwsze kroki w oprogramowaniu
  • Electro-Voice SoniCue - możliwości software’u i konfiguracja systemu
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wyzwania związane z cyfryzacją firm - jak je pokonać? Biuro prasowe
2025-02-10 | 15:50

Wyzwania związane z cyfryzacją firm - jak je pokonać?

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, cyfryzacja stała się nie tyle opcją, co koniecznością dla firm chcących utrzymać konkurencyjność. Jednak proces
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Inwestycje w Polsce na rekordowo niskim poziomie. Niestabilne regulacje odstraszają kapitał

Mimo ogólnego wzrostu PKB stopa inwestycji w Polsce pozostaje na niskim poziomie w porównaniu z innymi krajami UE. Wynika to m.in. z niestabilności prawa i rosnących obciążeń regulacyjnych. Mimo zapowiedzi ofensywy inwestycyjnej rządu przedsiębiorcy nadal borykają się z niepewnością i zmiennością przepisów, które utrudniają planowanie długoterminowych działań. Problemem pozostaje też skomplikowany system podatkowy oraz brak przejrzystych konsultacji legislacyjnych. Przedstawiciele biznesu podkreślają, że uproszczenie i wprowadzenie większej stabilności w stanowieniu prawa to kluczowe czynniki, które mogłyby pobudzić gospodarkę i zwiększyć atrakcyjność Polski dla inwestorów.

Media

Problem patotreści w internecie narasta. Potrzebna edukacja dzieci, rodziców i nauczycieli

Co czwarty nastolatek (26 proc.) ogląda w sieci tzw. patostreamy, wulgarne, obsceniczne i nacechowane przemocą widowiska lub transmisje internetowe nadawane na żywo w serwisach streamingowych i mediach społecznościowych – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. To zjawisko mające na młodych ludzi negatywny wpływ wciąż zyskuje na znaczeniu w przestrzeni internetowej, a prawo nie nadąża za rozwojem technologii. Specjaliści zauważają, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale poważny problem społeczny, który wymaga zintegrowanych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Handel

Są już pierwsze propozycje deregulacji przepisów dla biznesu. Ten proces może pobudzić inwestycje i zwiększyć konkurencyjność Polski

– Deregulacja prawa gospodarczego ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia konkurencyjności polskich firm i przyciągania inwestycji – ocenia prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Andrzej Dycha. W tym tygodniu zespół ds. tej deregulacji, który powstał w odpowiedzi na apel premiera Donalda Tuska, przedstawił już pierwsze propozycje zmian, w tym m.in. ograniczenie kontroli firm, uproszczenie przepisów podatkowych i ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców. Prezes PAIH wskazuje, że jednym z punktów tej listy powinno być również wzmocnienie roli izb gospodarczych, które mogą odgrywać większą rolę w dialogu między biznesem a rządem.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć