Konferencja "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego"
Uczelnia Łazarskiego organizuje konferencję "ESG - transformacja i przyszłość sektora lotniczego", która odbędzie się 13 czerwca 2024 roku w Warszawie. Wydarzenie ma na celu wspieranie procesu transformacji zgodnie z koncepcją ESG (Environmental, Social and Governance) oraz promowanie współpracy i edukacji w sektorze lotniczym. Konferencja stanowi odpowiedź na nowe unijne przepisy, które nakładają obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dla firm w formie raportów.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 od wystąpienia Radosława Włoszka – Prezesa Zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II oraz Prezesa Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.
Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień i paneli eksperckich dotyczących kluczowych zagadnień związanych z ESG w lotnictwie. W programie przewidziane są prelekcje na temat regulacji i roli lotnictwa w łańcuchu dostaw, zjawiska greenwashingu oraz analizy podwójnej istotności. Eksperci omówią również kwestie związane z wykorzystaniem paliw lotniczych o niższym wpływie na środowisko oraz zastosowaniem bezzałogowych statków powietrznych.
Kolejne panele skupią się na praktycznych aspektach wdrażania koncepcji ESG w organizacjach lotniczych, w tym roli zarządu w procesie transformacji, strategiach tworzenia i wdrażania ESG, wymaganiach dotyczących ładu korporacyjnego oraz przygotowaniu do raportowania ESG. Konferencja zakończy się analizą przyszłości podmiotów lotniczych pod kątem zrównoważonego rozwoju, z uwzględnieniem analizy raportów ESG oraz zarządzania ruchem lotniczym.
Wśród prelegentów znajdą się uznani eksperci z branży lotniczej i zrównoważonego rozwoju, w tym Marta Włodarczyk-Woźniczko, specjalistka w zakresie ESG, dr Tomasz Braun, Prorektor Uczelni Łazarskiego, ekspert ds. zarządzania zrównoważonym rozwojem, dr inż. Tomasz Balcerzak, Prezes Wademekum Sp. z o. o i Aerospace Technology Sp. z o. o., Piotr Dolata, LLM, LLB, Jarosław Bogucki Fundacja Integracja, a także wykładowca Uczelni Łazarskiego dr Agnieszka Kunert-Diallo, Dyrektor Biura Compliance i Regulacji w PLL LOT oraz Polskiej Grupie Lotniczej i Mateusz Dudziel Dyrektor Biura Paliw PLL LOT. Obecność tych autorytetów zapewni wysoki poziom merytoryczny konferencji oraz możliwość zdobycia cennych informacji i nawiązania wartościowych relacji w branży lotniczej.
Wstęp na konferencję jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: https://www.lazarski.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia/33825-esg-transformacja-i-przyszlosc-sektora-lotniczego
Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Handel
Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić
65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.