Zyxel Networks zapewnia podwyższoną wydajność 2.5G małym firmom i prosumentom
Nowe przełączniki zarządzane w chmurze są wyposażone w opcje PoE++ i 10G o dużej mocy, które zapewniają płynną, szybką łączność i łatwe zarządzanie w pakiecie, który zajmuje niewiele miejsca.
Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, wprowadził dziś na rynek serię XMG1915. To rodzina inteligentnych przełączników zarządzanych, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia małym firmom i profesjonalnym użytkownikom domowym (prosumentom) przepustowości i wszechstronności, która potrzebna jest do obsługi dzisiejszych aplikacji i usług o wysokiej przepustowości.
Wraz z rozwojem pracy hybrydowej i domowej, treściami wideo w wysokiej rozdzielczości oraz korzystaniem z usług w chmurze, małe przedsiębiorstwa (SB) i prosumenci potrzebują znacznie większej przepustowości w sieci. Ponadto zwiększone budżety Power over Ethernet (PoE) są wymagane do obsługi najnowszych technologii bezprzewodowych, kamer monitoringu IP i podłączonych urządzeń na brzegu sieci.
Seria XMG1915 została zaprojektowana, aby sprostać tym wymaganiom. Przełączniki dostępne w modelach 8- i 16-portowych, zapewniają obsługę 2,5 Multi-Gigabit Ethernet na wszystkich portach. Dostępne są również łącza uplink 10G do połączeń z rdzeniem sieci oraz opcje PoE++, które zapewnią nawet 60 W podłączonemu urządzeniu. Elastyczne zarządzanie w chmurze sprawia, że przełączniki są łatwe do wdrożenia i zarządzania.
Pan Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networking Strategic Business Unit, powiedział: "Dla małych firm, twórców treści i prosumentów, zmieniające się wzorce pracy, zwiększone zapotrzebowanie na przepustowość nowoczesnych aplikacji i usług oraz rosnąca liczba urządzeń wykorzystywanych na brzegu sieci stanowią poważne wyzwanie. Seria XMG1915 zapewnia im szybkie, wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, z dodatkową korzyścią w postaci prostych opcji wdrażania i zarządzania za pośrednictwem naszej platformy zarządzania w chmurze Nebula".
Dzięki Nebula przełączniki mogą być wstępnie skonfigurowane i zainstalowane automatycznie. Seria XMG1915 może być również monitorowana i zarządzana zdalnie i łatwo za pomocą aplikacji Nebula.
Potężna wydajność w małej obudowie
Wszystkie porty downlink w XMG1915 działają z prędkością 2,5G, zapewniając płynną łączność dla szerokiej gamy podłączonych urządzeń, takich jak punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E/7, sieci wielogigabitowe, kamery IP i urządzenia NAS. Dwa porty uplink 10G zapewniają, że wystarczająca przepustowość jest zawsze dostępna, aby zapobiec wąskim gardłom i zapewnić, że urządzenia o wyższej prędkości mogą być w pełni wykorzystane.
Obsługa 60W PoE++[1] na ośmiu portach umożliwia podłączenie urządzeń o dużej mocy i upraszcza instalację. Całkowity budżet PoE, który wynosi 130W/180W zapewnia wystarczającą moc w konkurencyjnej cenie dla małych firm I eliminuje potrzebę inwestowania w nadmierny budżet PoE, który często jest marnowany. Użytkownicy mogą również wykorzystać istniejące kable Cat 5, eliminując potrzebę kosztownego ponownego okablowania.
XMG1915 charakteryzuje się również mniejszą konstrukcją, jest co najmniej o połowę mniejszy od większości przełączników 2.5G dostępnych na rynku, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w komputerach stacjonarnych lub w ograniczonych przestrzeniach roboczych.
Cicha i energooszczędna konstrukcja bez wentylatora
Zaprojektowana z myślą o optymalnej wydajności, seria XMG1915 oferuje konstrukcję bez wentylatora z solidnym sprzętowym rozpraszaniem ciepła, zapewniając cichą pracę przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Modele XMG1915-8E/8EP są całkowicie pozbawione wentylatorów, podczas gdy XMG1915-18EP jest wyposażony w cichy wentylator.
Elastyczne zarządzanie chmurą
Stworzona z myślą o zarządzaniu w chmurze za pośrednictwem platformy Zyxel Networks Nebula, seria XMG1915 umożliwia użytkownikom łatwe dołączanie urządzeń za pośrednictwem aplikacji Nebula, ze skanowaniem kodów QR w celu szybkiej konfiguracji sieci. Użytkownicy mogą płynnie zarządzać łącznością i bezpieczeństwem z dowolnego miejsca, za pośrednictwem jednego panelu i zyskać podgląd aktualnego stanu swojej sieci.
Funkcje zdalnego zarządzania umożliwiają użytkownikom nadzorowanie przełączników i ponowne uruchamianie podłączonych urządzeń z dowolnego miejsca, bez konieczności fizycznej obecności. Dostępna jest również funkcja zapobiegania pętlom, która dodatkowo wspomaga bezproblemową pracę, automatycznie wykrywając i rozwiązując problemy związane z konfiguracją. Samodzielne zarządzanie jest również dostępne dla tych, którzy potrzebują opcji zarządzania swoimi przełącznikami lokalnie.
Więcej informacji na temat serii XMG1915 można znaleźć kilkając w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI
[1] Dostępne w modelach XMG1915-10EP i XMG1915-18EP
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.