Zyxel Networks zapewnia podwyższoną wydajność 2.5G małym firmom i prosumentom
Nowe przełączniki zarządzane w chmurze są wyposażone w opcje PoE++ i 10G o dużej mocy, które zapewniają płynną, szybką łączność i łatwe zarządzanie w pakiecie, który zajmuje niewiele miejsca.
Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, wprowadził dziś na rynek serię XMG1915. To rodzina inteligentnych przełączników zarządzanych, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia małym firmom i profesjonalnym użytkownikom domowym (prosumentom) przepustowości i wszechstronności, która potrzebna jest do obsługi dzisiejszych aplikacji i usług o wysokiej przepustowości.
Wraz z rozwojem pracy hybrydowej i domowej, treściami wideo w wysokiej rozdzielczości oraz korzystaniem z usług w chmurze, małe przedsiębiorstwa (SB) i prosumenci potrzebują znacznie większej przepustowości w sieci. Ponadto zwiększone budżety Power over Ethernet (PoE) są wymagane do obsługi najnowszych technologii bezprzewodowych, kamer monitoringu IP i podłączonych urządzeń na brzegu sieci.
Seria XMG1915 została zaprojektowana, aby sprostać tym wymaganiom. Przełączniki dostępne w modelach 8- i 16-portowych, zapewniają obsługę 2,5 Multi-Gigabit Ethernet na wszystkich portach. Dostępne są również łącza uplink 10G do połączeń z rdzeniem sieci oraz opcje PoE++, które zapewnią nawet 60 W podłączonemu urządzeniu. Elastyczne zarządzanie w chmurze sprawia, że przełączniki są łatwe do wdrożenia i zarządzania.
Pan Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networking Strategic Business Unit, powiedział: "Dla małych firm, twórców treści i prosumentów, zmieniające się wzorce pracy, zwiększone zapotrzebowanie na przepustowość nowoczesnych aplikacji i usług oraz rosnąca liczba urządzeń wykorzystywanych na brzegu sieci stanowią poważne wyzwanie. Seria XMG1915 zapewnia im szybkie, wszechstronne i ekonomiczne rozwiązanie, z dodatkową korzyścią w postaci prostych opcji wdrażania i zarządzania za pośrednictwem naszej platformy zarządzania w chmurze Nebula".
Dzięki Nebula przełączniki mogą być wstępnie skonfigurowane i zainstalowane automatycznie. Seria XMG1915 może być również monitorowana i zarządzana zdalnie i łatwo za pomocą aplikacji Nebula.
Potężna wydajność w małej obudowie
Wszystkie porty downlink w XMG1915 działają z prędkością 2,5G, zapewniając płynną łączność dla szerokiej gamy podłączonych urządzeń, takich jak punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E/7, sieci wielogigabitowe, kamery IP i urządzenia NAS. Dwa porty uplink 10G zapewniają, że wystarczająca przepustowość jest zawsze dostępna, aby zapobiec wąskim gardłom i zapewnić, że urządzenia o wyższej prędkości mogą być w pełni wykorzystane.
Obsługa 60W PoE++[1] na ośmiu portach umożliwia podłączenie urządzeń o dużej mocy i upraszcza instalację. Całkowity budżet PoE, który wynosi 130W/180W zapewnia wystarczającą moc w konkurencyjnej cenie dla małych firm I eliminuje potrzebę inwestowania w nadmierny budżet PoE, który często jest marnowany. Użytkownicy mogą również wykorzystać istniejące kable Cat 5, eliminując potrzebę kosztownego ponownego okablowania.
XMG1915 charakteryzuje się również mniejszą konstrukcją, jest co najmniej o połowę mniejszy od większości przełączników 2.5G dostępnych na rynku, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w komputerach stacjonarnych lub w ograniczonych przestrzeniach roboczych.
Cicha i energooszczędna konstrukcja bez wentylatora
Zaprojektowana z myślą o optymalnej wydajności, seria XMG1915 oferuje konstrukcję bez wentylatora z solidnym sprzętowym rozpraszaniem ciepła, zapewniając cichą pracę przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Modele XMG1915-8E/8EP są całkowicie pozbawione wentylatorów, podczas gdy XMG1915-18EP jest wyposażony w cichy wentylator.
Elastyczne zarządzanie chmurą
Stworzona z myślą o zarządzaniu w chmurze za pośrednictwem platformy Zyxel Networks Nebula, seria XMG1915 umożliwia użytkownikom łatwe dołączanie urządzeń za pośrednictwem aplikacji Nebula, ze skanowaniem kodów QR w celu szybkiej konfiguracji sieci. Użytkownicy mogą płynnie zarządzać łącznością i bezpieczeństwem z dowolnego miejsca, za pośrednictwem jednego panelu i zyskać podgląd aktualnego stanu swojej sieci.
Funkcje zdalnego zarządzania umożliwiają użytkownikom nadzorowanie przełączników i ponowne uruchamianie podłączonych urządzeń z dowolnego miejsca, bez konieczności fizycznej obecności. Dostępna jest również funkcja zapobiegania pętlom, która dodatkowo wspomaga bezproblemową pracę, automatycznie wykrywając i rozwiązując problemy związane z konfiguracją. Samodzielne zarządzanie jest również dostępne dla tych, którzy potrzebują opcji zarządzania swoimi przełącznikami lokalnie.
Więcej informacji na temat serii XMG1915 można znaleźć kilkając w przycisk WIĘCEJ INFORMACJI
[1] Dostępne w modelach XMG1915-10EP i XMG1915-18EP
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.