Zyxel Networks prezentuje przełącznik typu plug-and-play
Zyxel Networks prezentuje przełącznik typu plug-and-play do obsługi szybkich połączeń i PoE o dużej mocy
Nowa seria XMG-100 zapewnia prędkości 2,5G wraz z łącznością uplink 10G i możliwościami PoE++.
Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, wprowadził dziś na rynek serię niezarządzalnych przełączników 2.5GbE - XMG-100. Te przyjazne dla użytkownika urządzenia typu plug-and-play zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką przepustowość i obsługę Power-over-Ethernet (PoE) dla wielu urządzeń.
Przełączniki XMG-100, dostępne w wersjach 5-portowych i 8-portowych, zapewniają prostą konfigurację i szybką prędkość 2,5G na wszystkich portach. Idealnie nadają się do podłączania urządzeń takich jak najnowsze punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E lub Wi-Fi 7, kamery monitoringu IP, telefony VoIP, odtwarzacze multimedialne i inteligentne urządzenia domowe, takie jak światła LED i czujniki bezpieczeństwa.
Przełączniki XMG-100 są również wyposażone w dodatkowy światłowodowy port uplink 10G (SFP+), który umożliwia łatwe podłączenie do urządzeń NAS i małych serwerów w celu szybkiego przesyłania dużych plików oraz treści wideo i obrazów.
Łatwa instalacja
Obsługa standardu PoE++ umożliwia zasilanie wielu urządzeń bezpośrednio z przełącznika, dzięki czemu podłączenie i korzystanie z wielu urządzeń jest łatwe i wygodne. Modele 5-portowe (XMG-105HP) i 8-portowe (XMG-108HP) PoE mają całkowity budżet mocy odpowiednio 70W i 100W. Dostępna jest również wersja 8-portowego przełącznika bez PoE (XMG-108).
Te przełączniki o zerowej konfiguracji mogą być instalowane i używane z istniejącymi kablami Cat5, co pozwala obniżyć koszty i jeszcze bardziej uprościć wdrożenie.
Energooszczędna konstrukcja
Konstrukcja bez wentylatora, w połączeniu z solidną metalową obudową i wydajnym rozpraszaniem ciepła, zapewnia cichą pracę i oszczędność energii. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur pracy od -20°C do +40°C i niewielkim rozmiarom, przełączniki serii XMG-100 można łatwo umieścić na komputerach stacjonarnych, zamontować na ścianach lub w niewielkich przestrzeniach.
"Wraz z pojawieniem się Wi-Fi 6 i Wi-Fi 7, standard 2.5G stał się nowym punktem odniesienia dla przełączników Ethernet" - komentuje Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networks Networking Strategic Business Unit. "Nasza seria XMG-100 to najlepszy wybór wśród wszystkich przełączników 2.5G. Oferuje ultra-wysoką wydajność, trwałość, wyjątkowy budżet PoE ++ i elastyczność łączenia się z sieciami 10G. Seria XMG-100 została zaprojektowana, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie w sytuacjach, gdzie szybkość przesyłu danych i minimalne opóźnienia są kluczowe. Seria XMG-100 ustanawia nowy standard w branży.
Aby uzyskać więcej informacji na temat serii XMG-100 oraz dowiedzieć się więcej o tym, jak użytkownicy domowi mogą zmodernizować swoją sieć, kliknij wprzycisk WIĘCEJ INFORMACJI, znajdujący sie pod tekstem
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.