Komunikaty PR

Zyxel dodaje niezawodną ochronę do chmurowego rozwiązania sieciowego Nebula

2021-10-06  |  15:35
Biuro prasowe

Zapory Advanced Threat Protection (ATP) dołączają do chmury Nebula, zapewniając skuteczną ochronę przed zagrożeniami dnia zerowego i atakami na punkty końcowe.

Firma Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań biznesowych i domowych opartych na sztucznej inteligencji i chmurze, poinformowała, że seria zaawansowanych zapór sieciowych Advanced Threat Protection (ATP) od dziś będzie obsługiwać scentralizowane zarządzanie w chmurze. W świecie, w którym praca hybrydowa staje się normą, małe i średnie firmy oraz dostawcy usług zarządzanych (MSP) potrzebują nowych rozwiązań zarządzania bezpieczeństwem. Naprzeciw nim, wychodzi chmurowe rozwiązanie sieciowe Nebula.

Zarządzanie bezpieczeństwem przez sieć bywa skomplikowane i czasochłonne. Konieczność śledzenia wielu systemów i lokalizacji oraz rosnąca trudność zarządzania rozproszonymi sieciami i użytkownikami sprawia, że menedżerowie IT oraz dystrybutorzy VAR znaleźli się pod znaczną presją.

Dodatkowo specyfika pracy zdalnej i systemów rozproszonych, otwiera przed cyberprzestępcami wiele nowych możliwości do przeprowadzania kolejnych, coraz bardziej wyrafinowanych ataków, z których skrzętnie korzystają.

Ostatnie badanie pokazało, że aż 88 proc. właścicieli małych i średnich firm uważa, że ich organizacja jest podatna na cyberatak. Jednocześnie wielu z nich nie może sobie pozwolić na kompleksowe rozwiązanie IT klasy korporacyjnej albo ma ograniczone zasoby, które mogą przeznaczyć na bezpieczeństwo cyfrowe.

Mocne, ale proste zabezpieczenia

Zyxel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wydał aktualizację oprogramowania układowego zapory ATP, dodając zaawansowane zabezpieczenia sieciowe do centralnie zarządzanej, opartej na chmurze rodziny Nebula. Funkcja „piaskownicy” i filtry reputacji ułatwią firmom zabezpieczenie centrali i głównego biura. Wykorzystując stale rosnącą bazę danych, zawierającą miliardy sygnatur złośliwego oprogramowania zwiększono skuteczność obrony i reakcji opartych na wzajemnej współpracy. Dodatkowo ATP pomaga chronić sieci i dane przed zaawansowanymi zagrożeniami cyfrowymi, takimi jak ataki dnia zerowego, które nie są wykrywane przez konwencjonalne rozwiązania zabezpieczające. Zapory ATP uzupełniają urządzenia USG FLEX w rodzinie zapór kompatybilnych z platformą Nebula – ATP wykorzystywane są w centralach lub dużych biurach, a zapory USG FLEX – w mniejszych oddziałach.

Pełna kontrola i konsekwentne zasady

W celu zapewnienia bezpiecznej pracy zdalnej, administratorzy sieci mogą wykorzystać nowe, kluczowe funkcje Nebula Control Center, umożliwiające proste wdrożenie oprogramowania klienckiego Zyxel SecuExtender VPN. SecuExtender można zainstalować w punktach końcowych, w komputerach stacjonarnych i laptopach, aby zapewnić bezpieczny tunel komunikacyjny oraz uwierzytelnianie dwuczynnikowe tym, którzy pracują zdalnie poza biurem. Dodanie oprogramowania do chmury Nebula pozwala centralnie zarządzać zabezpieczeniami wszystkich punktów końcowych i zyskać pewność, że każdy korzysta z tych samych zasad bezpieczeństwa, bez względu na lokalizację.

Uproszczone zarządzanie licencjami

Dostawcy MSP i dystrybutorzy VAR mogą teraz zarządzać licencjami Nebula, zasobami, kontami oraz obsługą e-handlu za pośrednictwem centralnej platformy do zarządzania subskrypcjami, Circle. Poprzednio platforma umożliwiała jedynie zarządzanie licencjami bezpieczeństwa.

„Najnowsze aktualizacje Nebula udostępniają klientom ponad 60 różnych produktów, którymi można zarządzać na jednej chmurowej platformie. Zapewnia to bogatą gamę opcji i wychodzi naprzeciw konkretnym potrzebom i scenariuszom wdrożeniowym. Krajobraz sieciowy znacznie się zmienił w ciągu ostatnich 18 miesięcy, dlatego nieustannie rozwijamy naszą ofertę dla małych i średnich firm oraz dostawców MSP, aby zagwarantować, że poradzą sobie z wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania siecią” –  powiedział Gordon Yang, prezes Zyxel Networks.

Nebula to najbardziej kompleksowe chmurowe rozwiązanie do zarządzania siecią dla małych i średnich firm. Na platformie nieustannie pojawiają się nowe produkty, dzięki czemu zachowuje ona czołową pozycję na rynku. Oprócz urządzeń ATP, obecnie kompatybilna z platformą Nebula jest również zapora USG20-VPN, z zaktualizowanym oprogramowaniem układowym oraz niedawno wprowadzone do sprzedaży punkty dostępowe WiFi 6 i modele NWA50AX i NWA55AXE.  

 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Kompleksowa praca z dyskami dzięki Icy Dock ToughArmor MB720MK-B V2 Biuro prasowe
2021-12-29 | 01:00

Kompleksowa praca z dyskami dzięki Icy Dock ToughArmor MB720MK-B V2

ToughArmor MB720MK-B V2 to wytrzymała, czterozatokowa stacja dokująca dla dysków M.2 PCIe 4.0 NVMe SSD mieszcząca się w pojedynczym slocie 5,25". Dzięki wykorzystaniu złącza
Komputery Potężny zastrzyk energii z nowymi powerbankami Supreme 10HD od marki Hama
2021-12-09 | 10:35

Potężny zastrzyk energii z nowymi powerbankami Supreme 10HD od marki Hama

W ofercie producenta znalazły się power packi z diodami LED i kablem USB-C, przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, potrzebujących wielokrotnego naładowania
Komputery Icy Dock FlexiDOCK MB024SP-B - uniwersalna kieszeń na 4 dyski SAS/SATA 2,5
2021-12-08 | 01:00

Icy Dock FlexiDOCK MB024SP-B - uniwersalna kieszeń na 4 dyski SAS/SATA 2,5"

FlexiDOCK MB024SP-B to beztackowa, sześciozatokowa stacja dokująca umożliwiająca podpięcie czterech dysków 2,5" SAS/SATA do pojedynczego slotu 5,25". Produkt

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Sport

Klub piłkarski Piast Gliwice rusza z pilotażem mobilnych badań USG podczas meczów i treningów. Z wypracowanych standardów medycznych mają docelowo skorzystać również inne kluby Ekstraklasy

Medyk wbiegający na murawę boiska, żeby pomóc zawodnikowi, który uległ kontuzji, to częsty widok podczas transmisji meczy piłkarskich. Jako pierwszy w Polsce – i jeden z niewielu w Europie – śląski Piast Gliwice rozpoczął właśnie pilotażowy projekt z firmą Philips, w ramach którego diagnostyka sportowców podczas meczów oraz treningów prowadzona będzie z wykorzystaniem innowacyjnych technologii medycznych. Pozwoli to na lepszą ocenę stanu zdrowia sportowców w trakcie rozgrywek. Docelowo pilotaż ten może zostać rozszerzony na wszystkie kluby Ekstraklasy.

Finanse

Słaby dostęp do finansowania polskich start-upów. Powodem błędy po stronie pomysłodawców, biurokracja, ale też ostrożność inwestorów

W Polsce działa dziś dwa razy więcej start-upów niż jeszcze w 2015 roku. Wiele z nich łączy metody finansowania swoich pomysłów, angażując własne pieniądze i środki pozyskane na rynku prywatnym i publicznym. Mimo coraz większego zainteresowania inwestorów i kolejnych programów dla start-upów wciąż dostęp do finansowania jest utrudniony. Przeszkodą jest m.in. nadmierna biurokracja, ale też błędy popełniane przez samych wnioskodawców.