Zyxel dodaje niezawodną ochronę do chmurowego rozwiązania sieciowego Nebula
Zapory Advanced Threat Protection (ATP) dołączają do chmury Nebula, zapewniając skuteczną ochronę przed zagrożeniami dnia zerowego i atakami na punkty końcowe.
Firma Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań biznesowych i domowych opartych na sztucznej inteligencji i chmurze, poinformowała, że seria zaawansowanych zapór sieciowych Advanced Threat Protection (ATP) od dziś będzie obsługiwać scentralizowane zarządzanie w chmurze. W świecie, w którym praca hybrydowa staje się normą, małe i średnie firmy oraz dostawcy usług zarządzanych (MSP) potrzebują nowych rozwiązań zarządzania bezpieczeństwem. Naprzeciw nim, wychodzi chmurowe rozwiązanie sieciowe Nebula.
Zarządzanie bezpieczeństwem przez sieć bywa skomplikowane i czasochłonne. Konieczność śledzenia wielu systemów i lokalizacji oraz rosnąca trudność zarządzania rozproszonymi sieciami i użytkownikami sprawia, że menedżerowie IT oraz dystrybutorzy VAR znaleźli się pod znaczną presją.
Dodatkowo specyfika pracy zdalnej i systemów rozproszonych, otwiera przed cyberprzestępcami wiele nowych możliwości do przeprowadzania kolejnych, coraz bardziej wyrafinowanych ataków, z których skrzętnie korzystają.
Ostatnie badanie pokazało, że aż 88 proc. właścicieli małych i średnich firm uważa, że ich organizacja jest podatna na cyberatak. Jednocześnie wielu z nich nie może sobie pozwolić na kompleksowe rozwiązanie IT klasy korporacyjnej albo ma ograniczone zasoby, które mogą przeznaczyć na bezpieczeństwo cyfrowe.
Mocne, ale proste zabezpieczenia
Zyxel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wydał aktualizację oprogramowania układowego zapory ATP, dodając zaawansowane zabezpieczenia sieciowe do centralnie zarządzanej, opartej na chmurze rodziny Nebula. Funkcja „piaskownicy” i filtry reputacji ułatwią firmom zabezpieczenie centrali i głównego biura. Wykorzystując stale rosnącą bazę danych, zawierającą miliardy sygnatur złośliwego oprogramowania zwiększono skuteczność obrony i reakcji opartych na wzajemnej współpracy. Dodatkowo ATP pomaga chronić sieci i dane przed zaawansowanymi zagrożeniami cyfrowymi, takimi jak ataki dnia zerowego, które nie są wykrywane przez konwencjonalne rozwiązania zabezpieczające. Zapory ATP uzupełniają urządzenia USG FLEX w rodzinie zapór kompatybilnych z platformą Nebula – ATP wykorzystywane są w centralach lub dużych biurach, a zapory USG FLEX – w mniejszych oddziałach.
Pełna kontrola i konsekwentne zasady
W celu zapewnienia bezpiecznej pracy zdalnej, administratorzy sieci mogą wykorzystać nowe, kluczowe funkcje Nebula Control Center, umożliwiające proste wdrożenie oprogramowania klienckiego Zyxel SecuExtender VPN. SecuExtender można zainstalować w punktach końcowych, w komputerach stacjonarnych i laptopach, aby zapewnić bezpieczny tunel komunikacyjny oraz uwierzytelnianie dwuczynnikowe tym, którzy pracują zdalnie poza biurem. Dodanie oprogramowania do chmury Nebula pozwala centralnie zarządzać zabezpieczeniami wszystkich punktów końcowych i zyskać pewność, że każdy korzysta z tych samych zasad bezpieczeństwa, bez względu na lokalizację.
Uproszczone zarządzanie licencjami
Dostawcy MSP i dystrybutorzy VAR mogą teraz zarządzać licencjami Nebula, zasobami, kontami oraz obsługą e-handlu za pośrednictwem centralnej platformy do zarządzania subskrypcjami, Circle. Poprzednio platforma umożliwiała jedynie zarządzanie licencjami bezpieczeństwa.
„Najnowsze aktualizacje Nebula udostępniają klientom ponad 60 różnych produktów, którymi można zarządzać na jednej chmurowej platformie. Zapewnia to bogatą gamę opcji i wychodzi naprzeciw konkretnym potrzebom i scenariuszom wdrożeniowym. Krajobraz sieciowy znacznie się zmienił w ciągu ostatnich 18 miesięcy, dlatego nieustannie rozwijamy naszą ofertę dla małych i średnich firm oraz dostawców MSP, aby zagwarantować, że poradzą sobie z wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania siecią” – powiedział Gordon Yang, prezes Zyxel Networks.
Nebula to najbardziej kompleksowe chmurowe rozwiązanie do zarządzania siecią dla małych i średnich firm. Na platformie nieustannie pojawiają się nowe produkty, dzięki czemu zachowuje ona czołową pozycję na rynku. Oprócz urządzeń ATP, obecnie kompatybilna z platformą Nebula jest również zapora USG20-VPN, z zaktualizowanym oprogramowaniem układowym oraz niedawno wprowadzone do sprzedaży punkty dostępowe WiFi 6 i modele NWA50AX i NWA55AXE.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.