Przełącznik GS1915 od Zyxel – gdy potrzebujesz zasilania PoE dla kilku urządzeń

Najnowszy model przełącznika z linii GS1900 dla małych firm jest pragmatycznym rozwiązaniem dla klientów, którzy potrzebują dodatkowej elastyczności zarządzania w chmurze Nebula i używają tylko kilku urządzeń PoE – powiedział Luke Harley, Switching Market Development Manager EMEA w firmie Zyxel.
Power over Ethernet (PoE) to jedna z tych technologii, które nigdy nie przestają zadziwiać. To niesamowite, że przez zwykłe kable ethernetowe można przesyłać moc, która wystarczy do zasilania punktu dostępowego, telefonu IP albo kamery do monitoringu.
Zyxel projektuje przełączniki tak, aby spełnić potrzeby jak największej liczby klientów Dlatego do naszej popularnej rodziny 1900 dodajemy nowy przełącznik GS1915. To ośmioportowy przełącznik z funkcją NebulaFlex, która oferuje dwa tryby zarządzania. Można go konfigurować i kontrolować za pośrednictwem chmurowej platformy Nebula albo sterować nim jako samodzielnym urządzeniem. Odróżnia go to od przełącznika GS1900, którym zarządza się jako samodzielnym urządzeniem za pośrednictwem interfejsu przeglądarkowego i który jest najprostszą wersją, „inteligentnie zarządzanego” przełącznika.
GS1915-8 dostępny jest w dwóch wersjach – bez PoE (GS1915-8) i z budżetem PoE wynoszącym 60W (GS1915-8EP). To idealny budżet do zasilania kilku urządzeń PoE w małym lub domowym biurze.
Nowy model wyróżnia się z dwóch powodów:
- można nim zarządzać w chmurze Nebula albo jako samodzielnym urządzeniem;
- dostępny jest z budżetem mocy PoE mniejszym o ponad połowę od następnego modelu w linii.
Idealny do niewielkich przestrzeni
Budżet 60W jest idealny do zasilania kilku urządzeń – bezprzewodowego punktu dostępowego i telefonu IP w recepcji czy sklepie, albo w mniejszym biurze z kilkoma punktami dostępowymi lub prostą instalacją monitoringu IP. Ponieważ przełącznik oferuje funkcję NebulaFlex, można monitorować i zarządzać nim za pośrednictwem chmury, na przykład z biura na zapleczu lub zdalnie.
Wprowadziliśmy model GS1915 w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na przełączniki przeznaczone do środowisk, w których potrzebne jest elastyczne zarządzanie oraz obsługa tylko dwóch czy trzech urządzeń PoE. Niższy budżet mocy PoE oznacza niższy koszt zakupu, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z tej technologii bez płacenia za wyższą wydajność, której tak naprawdę nie potrzebują – powiedział Luke Harley, Switching Market Development Manager EMEA w firmie Zyxel.
Warto wspomnieć, że GS1915, jak większość przełączników z linii GS1900, ma kompaktową, bezwentylatorową konstrukcję, więc nie rzuca się w oczy i działa bezgłośnie, a zatem jest idealny do niewielkich przestrzeni.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii
Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.